חדשות בעולם

ארצות הברית: סנקציות כנגד עשרות אנשים וגופים הקשורים לפעילות הגרעין האיראני

משרד האוצר האמריקני הודיע על הטלת סנקציות כנגד 25 אנשים וגופים הקשורים לפעילות הטרור של איראן. מזכיר האוצר האמריקני: "העבירו באופן בלתי חוקי יותר ממיליארד דולרים לקופת איראן"

| י"ט אדר ב' התשע"ט |
טראמפ ותכנית הגרעין האיראנית (צילום: שאטרסטוק)
אא

מחלקת האוצר של ארצות הברית פרסמה היום (שלישי) רשימה של 25 אנשים, גופים, בנקים ומוסדות פיננסיים שעליהם הוטלו סנקציות בשל העברת מיליארדי דולרים למשמרות המהפכה של איראן.

"אנו מכוונים לרשת רחבה של חברות ויחידים, הממוקמים באירן, בטורקיה ובאיחוד האמירויות. המטרה היא לשבש את התוכנית בה השתמש המשטר האירני כדי להעביר באופן בלתי חוקי יותר ממיליארד דולרים לקופתו", מסר שר האוצר של ארצות הברית, סטיבן מנושין. הסנקציות הופעלו כנגד חברות ואנשים הממוקמים באיראן, טורקיה ואיחוד האמירויות הערביות.

בתוך כך, ביום שישי הטיל משרד האוצר האמריקני סנקציות על 14 אנשים ו-17 גופים אשר קשורים לארגון "החדשנות ההגנתית והמחקר" (SPND) האיראני, אשר לטענת הממשל האמריקני הוא נטל חלק מרכזי בתכנית הגרעין האיראנית. גוף נוסף שהופיע ברשימה הוא ארגון "שהיד קרימי", הפועל לפיתוח טילים ופצצות.

שר האוצר האמריקני אמר אז כי "ממשלת ארצות הברית נוקטת פעולה נחושה נגד הגורמים בכל הדרגים הקשורים ל-SPND התומכים בתעשיית ההגנה של המשטר האיראני". מנושין הצהיר כי "ארצות הברית תמשיך להפעיל לחץ מקסימלי על המשטר האיראני, תוך שימוש בכל האמצעים הכלכליים שלה כדי למנוע מאיראן לפתח נשק להשמדה המונית. כל מי ששוקל לעשות עסקים עם תעשיית ההגנה האיראנית בכלל, ועם ה-SPND בפרט, מסתכן בבידוד מקצועי, אישי וכלכלי".

מטרת הסנקציות האמריקניות היא לשבש או לעצור את פעילותו של האויב על ידי הקפאת נכסיו בתחומי ארצות הברית, לצד האיסור הגורף לעשות עמו עסקים.

סנקציות אלה מצטרפות לאלה שכבר הוטלו במהלך החודשים שחלפו מאז מאי אשתקד, אז הכריז נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, על פרישה מהסכם הגרעין שנחתם ב-2015. בשבוע שעבר אמר המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, כי "האומה האיראנית התנגדה בהצלחה לסנקציות "חזקות וחסרות תקדים" שהטילה עליה ארה"ב. לדבריו, ארצו נחושה לקדם את יכולותיה הצבאיות חרף הלחץ הבינלאומי.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.9 (12 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים