חדשות בארץ

תם המצוד: חוסל המחבל שביצע את הפיגוע באריאל

כוחות מיוחדים של צה"ל והימ"מ הגיעו אל הכפר עבווין, צפונית לרמאללה. הם צרו על בית בכפר בו הסתתר המחבל וקראו לו להסגיר את עצמו. המחבל פתח לעברם באש, ובמקום התנהלו חילופי אש כבדים בין הצדדים שהביאו לחיסולו

| י"ב אדר ב' התשע"ט |
הסריקות אחרי המחבל, שלשום (צילום: פלאש 90)
אא

הותר לפרסום כי הערב (שני), בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי, הימ"מ וצה"ל, חוסל המחבל עומר אבו לילא, שביצע שלשום את פיגוע הדקירה והירי בטרמפיאדה בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר.

כוחות מיוחדים של צה"ל והימ"מ הגיעו אל הכפר עבווין, צפונית לרמאללה, וכיתרו מבנה בו הסתתר המחבל. הם קראו לו לצאת ולהסגיר את עצמו, אבל הוא פתח באש לעבר הכוחות ונהרג במהלך חילופי האש. בחסדי שמיים, אין נפגעים בקרב כוחות הביטחון.

חיסולו של המחבל בא לאחר מאמץ מודיעיני ומבצעי שהחל מיד לאחר הפיגוע, במהלכו הופעלו יכולות מודיעיניות, מבצעיות וטכנולוגיות שונות שהצליחו לעלות על מיקומו של המחבל.

כזכור, ביום ראשון הגיח המחבל בסמוך לשעה רבע לעשר בבוקר ממתחם החנויות הבלתי חוקי הנמצא בסמוך לצומת אריאל. הוא דקר את סמל-ראשון גל קיידאן הי"ד בסכין, חטף את נשקו וירה ממנו לעבר כלי רכב אזרחיים שהיו במקום. מהירי נפצע אנושות הרב אחיעד אטינגר הי"ד, שנפטר כעבור יממה מפצעיו. לאחר מכן גנב המחבל את אחד הרכבים ונסע עמו לכיוון צומת גיתי אבישר, שם ביצע ירי נוסף לעבר אזרחים וחיילים. החייל אלכס דבורסקי נפצע באורח קשה מאוד מהירי, אך בחסדי שמיים במצבו חל היום שיפור. הוא מוגדר כעת כפצוע בינוני-קשה, אך לא נשקפת סכנה מיידית לחייו.

אלמנתו של הרב אטינגר, תמר, הגיבה על חיסולו של המחבל: "אנו מודים לצה"ל ולכוחות הביטחון שביצעו את המוטל עליהם וחיסלו את המחבל הארור שרצח את אהובנו ואת חייל צה"ל, הי"ד. אנו מצפים מממשלת ישראל להילחם למיגור הטרור ולהמשיך גם לגירוש משפחתו של המחבל וכל סייעניו".

ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, מסר בעקבות החיסול: "אני מברך את השב"כ, הימ"מ וצה״ל על פעולה מהירה שהביאה לחיסול המחבל הנתעב שרצח את סמ״ר גל קיידאן ז"ל ואת הרב אחיעד אטינגר ז"ל. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו וחיילינו".

השר יואב גלנט (ליכוד) בירך בחשבון הטוויטר שלו על החיסול: "'לא ינום ולא ישן שומר ישראל'. מברך את לוחמי צה״ל ואנשי שירות הביטחון על חיסול המחבל שביצע את הפיגוע באריאל. נרדוף ונשיג את אויבנו".

השר לשעבר ומועמד הליכוד לכנסת, גדעון סער, כתב בטוויטר: "'ויכו היהודים בכל אויביהם מכת חרב והרג ואבדן...' (אסתר ט׳, ח׳). ברכות לכוחות הביטחון שלנו על חיסול המחבל".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, פתח  את תגובתו בפסוק "ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם": "אין נחמה על רצח גל קיידאן והרב אטינגר ז״ל, אך שוב העברנו את המסר שלוחמי הימ״מ שלנו, יחד עם השב״כ וצה״ל, יעשו הכל כדי 'לסגור חשבון' עם המרצחים הארורים. נמשיך לרדוף את המחבלים המתועבים. 'אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם'".

(עודכן: 23:28)

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.3 (95 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים