חדשות בעולם

איראן תחשוף בחודש הבא 112 פרויקטים בתחום הגרעין

דובר הארגון לאנרגיה אטומית של איראן אמר כי ב-9 באפריל יפורסמו תכניותיה הגרעיניות של איראן. הבכיר העריך כי חרף הלחצים הבינלאומיים – איראן תוכל לעמוד בכך

| י"א אדר ב' התשע"ט |
המשבר הגרעיני עם איראן (צילום: שאטרסטוק)
אא

דובר הארגון לאנרגיה אטומית של איראן, בהרוז כמאלונדי, אמר היום (שני) כי ב-9 באפריל, לקראת ציון היום הלאומי של טכנולוגיית הגרעין, איראן תחשוף 112 פרויקטים העוסקים בפיתוח תכנית הגרעין – כך חשף סא"ל (במיל.) מיקי סגל ממכון JCPA.

"האומה האיראנית תוכל לעמוד בלחצים הבינלאומיים המופעלים עליה ואף לתרגמם להזדמנות. היא תשגר מסר חד וברור לארצות הברית ולשאר אויבי איראן כי ביכולה לשפר את יכולותיה הטכנולוגיים דווקא כשהיא נתונה תחת סנקציות", אמר הבכיר האיראני. הוא הוסיף כי הפרויקטים מתמקדים בתחומים שונים של מעגל הדלק הגרעיני, בהם: העשרת אורניום, כריית אורניום, טכנולוגיית צנטריפוגות, לייזרים, בניית תחנות כוח וייצור חשמל.

כמאלונדי אמר את הדברים בעת חנוכתו של בניין נוסף במתחם המוזיאון ע"ש על אכבר צאלחי, שר החוץ האיראני לשעבר, והיו"ר הנוכחי של הארגון האיראני לאנרגיה אטומית.

בנאום, תקף הבכיר האיראני את הממשל האמריקני ואמר כי ארצות הברית מנהלת נגדה מלחמה כלכלית בעקבות "הייאוש שאחז בה לאחר שנכשלה במלחמה הצבאית נגד איראן", כשכעת היא מנסה להפעיל לחץ על הקהילה הבינלאומית במטרה למנוע מהם לפתח קשרים כלכליים עם איראן. הבכיר העריך כי הסנקציות האמריקניות יורגשו היטב במהלך השנה הקרובה. עם זאת, הוא ציין כי איראן נוקטת בשורת מהלכים כלכליים כדי למנוע מיתון גדול יותר.

בתוך כך, בדיווח של אתר "האינדיפנדנט" בערבית נטען כי בדו"ח שחובר על ידי קצין מודיעין בכיר בצה"ל נקבע כי חרף איומיה, איראן לא תשוב לחדש את תכנית הגרעין שלה מאחר והיא חוששת לצאת לעימות עם ממשל טראמפ. על פי הדו"ח, "מצד אחד, איראן אינה יכולה להתעמת צבאית עם ישראל או ארה"ב, אך מצד שני, היא מרמה את האירופאים באמצעות עסקות גדולות כדי לצאת מהמשבר הכלכלי שלה".

על פי הדיווח, הדו"ח הוגש לראש הממשלה בנימין נתניהו אך הוא דחה אותו. כזכור ראש הממשלה סבור כי לאיראן יש תכנית גרעינית וכי היא צפויה לשוב לפיתוחה בקרוב.

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (21 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים