חדשות בארץ

בג"ץ דחה את עתירת הליכוד לעיכוב החלטת היועמ"ש

לאחר שהוגשו שתי עתירות שביקשו לעכב את הודעת היועמ"ש בדבר פרסום ההחלטה על הגשת כתבי אישום נגד ראש הממשלה נתניהו, דחה בג"ץ את העתירות וקבע כי הן הוגשו מאוחר מדי. הליכוד: "מצער שבג"ץ לא מנע מהשמאל התערבות בוטה בבחירות"

בניין בית המשפט העליון בירושלים (קרדיט: שאטרסטוק)בניין בית המשפט העליון בירושלים (קרדיט: שאטרסטוק)
אא

לאחר שהיום בבוקר (חמישי) הגישה מפלגת הליכוד עתירה לבג"ץ בדרישה לעצור את פרסום החלטת היועמ"ש – החליט בג"ץ לדחות את העתירה וקבע כי אין מניעה מפרסום ההחלטה, זאת בהינתן העובדה שהעתירות הוגשו בשלב מאוחר מאוד של התהליך.

בהחלטת ההרכב – שכלל את השופטים מני מזוז, נועם סולברג ואלכס שטיין – נכתב: "ברגיל, אפשר שהיה מקום לדון בשאלת זכות עמידתה של תנועת הליכוד בנידון דידן. זיקתה לאינטרס הנפגע ולסעד המבוקש רבה יותר לכאורה מזו של העותרים דנן. אולם בנסיבות העניין, דין הבקשה להידחות, לנוכח השיהוי הכבד בהגשתה. כזכור, עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, ולפיה אין מניעה לקבל החלטה עקרונית ביחס לתיקי החקירה של ראש הממשלה עוד לפני הבחירות, פורסמה ברבים בתחילת פברואר".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "מצער שבג"ץ לא מנע מהשמאל התערבות בוטה בבחירות. בג"ץ עצמו קבע בזמנו שיש להימנע מפרסום החלטות יועמ"ש בתקופת בחירות ומתח ביקורת על היועץ המשפטי דאז שעשה זאת. חבל שבג"ץ לא הקשיב לבג"ץ".

החלטת בג"ץ באה בעקבות העתירות שהוגשו הבוקר. את העתירה הראשונה הגיש עו"ד יוסי פוקס, ובו הובעה דרישה לעכב את החלטה היועמ"ש עד לאחר הבחירות, לאור העובדה שהיא באה לאחר שכבר נסגרו הרשימות לכנסת. בעתירה טוען עו"ד פוקס כי "ייתכן וכתוצאה מפרסום החלטת היועץ, מפלגות שהינן חלק מגוש הימין התומך בראש הממשלה יקבלו פחות מושבים בכנסת וזאת על אף שהחלטה זו עשויה להתהפך ב-180 מעלות כתוצאה מהשימוע שיתקיים רק לאחר הבחירות, אך יהיה זה מאוחר מדי עבור המפלגות שאיבדו ייצוג בכנסת או תפקידים בממשלה שתקום, כתוצאה ישירה מהפרסום הזה".

עוד הובהר בעתירתו כי "מדובר במקרה חסר תקדים מאז קום המדינה, שבו תימסר 'החלטה'  מסוג זה כנגד ראש ממשלה מכהן, והזהירות הנדרשת והמתבקשת גדולה לעין שיעור בכל הנוגע למניעת התערבות במערכת הבחירות".

בהמשך הצטרפה מפלגת הליכוד לעתירה. בהודעה שנמסרה מטעם הליכוד נאמר כי "הודעת היועמ"ש לממשלה על כוונתו לפרסם היום את הודעתו היא תוצאה של לחץ בריוני של השמאל בשלוש השנים האחרונות שמטרתו להפיל את ממשלת הימין ולנצח בבחירות שלא באמצעות הקלפי". עוד הוסיפו בליכוד כי להחלטה כזו טרום בחירות "אין תקדים בתולדות המשפט הישראלי והדבר מהווה התערבות בוטה בבחירות".

תגיות:בג"ץאביחי מנדלבליט

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה