חדשות יהדות

מרטיט: הנפטר הגיע בחלום, וביקש מבתו שתוציא אותו מקבר הגויים

"אין לי מנוחה כאן", זעק האב באוזני בתו שוב ושוב, והפר את מנוחתה בלילות. "אנא הוציאי אותי מכאן, והביאי אותי לקבורה בקבר ישראל"

| י"ב אדר א' התשע"ט |
אא

מטלטל: זה התחיל לפני כשנה, כאשר הרב חיים ווינגרטן מזק"א והרב שעיה דייטש מחב"ד ברוסיה - קיבלו שיחת טלפון מיהודיה ממוצא רוסי. אותה אישה סיפרה בקול בוכים כי זה מספר פעמים שאביה פוקד את חלומותיה ומתחנן לפניה שתוציא אותו מבית הקברות הגויי ברוסיה, שבו נקבר בשנת 1996.

"אין לי מנוחה כאן", זעק האב באוזני בתו שוב ושוב, והפר את מנוחתה בלילות. "אנא הוציאי אותי מכאן, והביאי אותי לקבורה בקבר ישראל". 

המקרה נגע מאוד ללבם של העוסקים בדבר - הרב חיים ווינגרטן, הרב שעיה דייטש והרב דוד בלוך - והם החלו לעבוד בקדחתנות על המצאת המסמכים הדרושים לצורך השלמת התהליך הסבוך. 

לדברי הרב דייטש, מקרה זה הוא אחד מני רבבות מקרים של משפחות המבקשות להוציא את יקיריהם מקבורת הגויים כדי להביאם לקבר ישראל. "הוצאנו את העצמות והבאנו אותן ביום חמישי בלילה לשדה התעופה 'שרמטייבו' ברוסיה, כשאנחנו מעמיסים בים דמעות של התרגשות בבטן המטוס, את הארון בדרכו לישראל", סיפר הרב דייטש. 

ביום שישי האחרון נחת הארון בנמל התעופה בן גוריון, והתהליך הושלם כיאות לכבוד המת. "סוף מרגש לסיפור קשה", סיפר הרב חיים ווינגרטן ביום שישי, כאשר הגיע יחד עם מתנדבי זק"א נוספים לטפל בקבורת עצמותיו של היהודי - שנקבר לבסוף בבית הקברות החדש בגן יבנה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.2 (165 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים