חדשות יהדות

חוקרים טוענים: "מצאנו את המקום המדויק שבו חצו משה רבנו ועם ישראל את ים סוף"

מחקר חדש 'על שם תומאס הקדוש' שבוצע על ידי נוצרים, טוען כי מצא את המיקום המדויק שבו חצו בני ישראל את ים סוף - דרך שתחילתה בנואיבה, עוברת באילת ומגיעה להר ג'בל אל לווז שבערב הסעודית. מה עוד גילו החוקרים?

| ח' אדר א' התשע"ט |
אא

זה שנים שהיסטוריונים וחוקרים אחרים מנסים להתחקות אחר ראיות שיאמתו את סיפור יציאת מצרים וישפכו עליו אור מסוג קצת אחר.

מחקר חדש טוען כי מצא את המיקום המדויק שבו חצו בני ישראל את ים סוף - דרך שתחילתה בנואיבה, עוברת באילת ומגיעה להר ג'בל אל לווז שבערב הסעודית. 

אחד העומדים בראש המחקר הוא אנליסט בשם ריאן מאורו שגילה את ממצאיו בסרט תיעודי בשם 'למצוא את הר סיני: הר סיני האמיתי בערב הסעודית'. בסרט טוענים מאורו והקולגות שלו כי הר ג'בל אל לווז אינו אלא הר סיני שאליו עשו בני ישראל את דרכם אחרי חציית ים סוף, כאמור דרך נואיבה. "בנקודה הזאת בני ישראל נתקעו עם הרים משני הצדדים. הים האדום מולם וצבאו של פרעה מאחוריהם", מסביר מאורו. 

לדבריו, "באופן מדהים לחלוטין, קיים נתיב מעבר מתחת למים שרוחבו כ-13 ק"מ - ממצרים ועד לערב הסעודית, מה שיכול בעצם לאפשר ל-3 מיליון נפשות לעבור דרכו בבטחה. הדרך אינה תלולה מדי, ובני ישראל יכלו לעבור דרכה בקלות אם הים נחצה לשניים", סיכם. 

מכתבה שפורסמה ב'דיילי מייל' הבריטי עולה כי החוקרים מצאו הוכחות רבות במקום שעולות בקנה אחד עם הסיפור המקורי. כך למשל הם טוענים כי צורות האלמוגים הפזורים בקרקעית הים באזור - מזכירות כעין צורת מרכבות, וכי אפילו המערות במקום שופעות ציורי עגלים שמזכירים את עגל הזהב במקורות. 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 2.9 (412 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים