חדשות בארץ

נחתם הסכם סחר חופשי בין ישראל ואוקראינה

ההסכם, שצפוי להגדיל בצורה משמעותית את היקף הסחר בין שתי המדינות, נחתם במעמד ראש הממשלה נתניהו ונשיא אוקראינה פטרו פורושנקו, שהגיע לביקור בארץ. בדבריו בטקס החתימה, הבהיר ראש הממשלה כי ישראל תמשיך במאמציה לבלום את הסכנה האיראנית: "אין מדינה שתעמוד בצד בזמן שמתכננים ומקדמים את השמדתה"

| ט"ז שבט התשע"ט |
החתימה על ההסכם (צילום: חיים צח, לע"מ)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אמש (שני) בלשכתו בירושלים עם הנשיא אוקראינה, פטרו פורושנקו, שהגיע לביקור בארץ.

זהו ביקורו השלישי של פורושנקו בארץ מאז נכנס לתפקידו כנשיא אוקראינה בשנת 2014. במרכז ביקורו הפעם עומדת החתימה על הסכם סחר חופשי בין שתי המדינות, שצפוי להגדיל באופן משמעותי את מחזור הסחר ביניהן. שר הכלכלה אלי כהן ומקבילו האוקראיני סטפן קובייב חתמו על ההסכם בנוכחותם של נתניהו ופורושנקו.

"בשנים האחרונות, גם ההשקעות וגם היקף הסחר בין המדינות שלנו התרחבו", אמר נתניהו בטקס החתימה המשותף. "היום נבצע מהלך שירחיב אותם עוד יותר. נחתום עוד מעט על הסכם סחר חופשי שעבדנו עליו שנים רבות. לבירוקרטיה של המדינות היו הזדמנויות רבות להכשיל אותו, אבל התגברנו עליהן. אנחנו בונים עתיד משגשג יותר לשני העמים שלנו, כל אחד בנפרד. אולם ביחד נוכל להצליח עוד יותר".

פורושנקו מצידו הגדיר את החתימה על ההסכם הכלכלי כ"יום היסטורי ביחסים בין ישראל ואוקראינה, המסיר באופן מוחלט את החסמים ביחסים הכלכליים ביניהן". לדבריו, "אנחנו לומדים מישראל כיצד להגן על מדינתנו וליצור צבא חדש. אנחנו לומדים מישראל כיצד ליצור שגשוג עבור עמנו וכיצד לבנות כלכלה חזקה". הנשיא האוקראיני הודה לנתניהו על שיתוף הפעולה הדיפלומטי בין שתי המדינות בזירה הבינלאומית: "יש לנו הצלחה גדולה, הן באונסק"ו והן בעצרת הכללית של האו"ם. אני רוצה להודות על התמיכה הגדולה מידידינו ושותפינו הישראלים".

במהלך דבריו, התייחס נתניהו בדבריו לתקיפה הנרחבת של חיל האוויר בסוריה, והבהיר כי ישראל תמשיך בפעולותיה לבלימת הסכנה האיראנית: "אתמול המשטר האיראני ירה טיל מסוריה במטרה לפגוע באזרחי ישראל. הגבנו על הפעולה התוקפנית הזו ופגענו במטרות איראניות בסוריה. ישראל תמשיך לחסום את מאמציה של איראן להשתמש בסוריה, לבנון ועזה כבסיסים קדמיים לתקיפת ישראל במטרה מוצהרת להשמיד אותה. אין מדינה שתעמוד בצד בזמן שמתכננים ומקדמים את השמדתה. ישראל שומרת על הזכות הבסיסית שלה להגן על עצמה – גם בפעולות מונעות. זו זכות שקיימת לכל מדינה. נמשיך לנקוט בפעולות ההכרחיות כדי להגן על אזרחינו ולהגן על גבולותינו, ונמשיך להגיב בכוח לכל מי שמנסה לפגוע בנו".

נתניהו הוסיף כי "בזמן שאנחנו אוחזים בעתיד ומקדמים את החדשנות, הטכנולוגיה והתעשייה, אנחנו חייבים גם להביס את הכוחות שמנסים לגרור אותנו אל העבר. כולנו חלק מאותה ציביליזציה, שמעריכה את החופש, את החירות ואת השלום. התרבות הזאת היום תחת מתקפה, במיוחד של כוחות האסלאם הקיצוני. הכוח החזק ביותר של האסלאם הקיצוני הוא המשטר האיראני, הוא משתלט על עמים – סוריה, תימן, לבנון ועיראק והורג אזרחים מסביב לעולם".

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (82 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים