חדשות בארץ

ניסיון פיגוע דקירה סמוך לשכם, המחבל חוסל

המחבל הגיע ברכב אל מחסום צבאי סמוך לכיכר החטיבה המרחבית שומרון ודקר בסכין גדולה חייל שעמד בצומת. בחסדי שמיים, הסכין לא חדרה את האפוד הקרמי שהחייל לבש והוא לא נפגע

| ט"ו שבט התשע"ט |
זירת הפיגוע (צילום: הצלה ללא גבולות יו"ש)
אא

מחבל פלסטיני ניסה לדקור הערב (שני) חייל צה"ל שעמד סמוך לכיכר החטיבה המרחבית שומרון, דרומית לעיר שכם.

מתחקיר האירוע עולה כי המחבל הגיע ברכב מכיוון שכם אל מחסום צבאי הממוקם בצומת, יצא מהרכב עם סכין גדולה וניסה לדקור את החייל בעמדת הבידוק הסמוכה. בחסדי שמיים, הסכין לא הצליחה לחדור את האפוד הקרמי שהחייל לבש, והוא לא נפגע. חיילי גדוד "נחשון" מחטיבת "כפיר" שהיו במקום פתחו באש לעבר המחבל והרגו אותו.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב על הפיגוע: "פעם שנייה בחודש האחרון שמתבצע ניסיון פיגוע באותו מקום. שוב אזרחים וחיילים ניצלים בזכות לא פחות מנס. האומץ של מחבלים לחזור פעם שנייה לאותו מקום ולנסות שוב לפגוע בישראלים מלמד שכושר ההרתעה של מדינת ישראל נפגע. האחראי הישיר לכך הוא שר הביטחון וראש הממשלה, שעסוק בהסברים במקום במעשים".

"אם היו מחזירים את המחסומים, אם היו מורים לצה"ל לבצע פעולות תגמול בקיני המחבלים, אם היה שר הביטחון וראש הממשלה מורה להשלים את הפער בן 400 מיליון השקלים במרכיבי הביטחון ביו"ש – ייתכן ולא היינו צריכים פעם אחר פעם לשמוע על פיגועים באזורנו".

לפני כשלושה שבועות הגיע מחבל ברכב מכיוון העיר שכם וניסה לדרוס חיילים שאבטחו טרמפיאדה בסמוך לכיכר החטיבה המרחבית שומרון. הלוחמים הגיבו בירי לעבר המחבל, שנפצע באורח בינוני. שלושה אזרחים שהיו במקום לקו בחרדה.

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (75 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים