חדשות בארץ

הרב שמואל אליהו לראש השב"כ: "אתם חייבים לתקן מה שקלקלתם"

במכתב גלוי לנדב ארגמן, האשים הרב אליהו את השב"כ במסע הכפשה נגד ישיבת "פרי הארץ" ברחלים ותלמידיה. הוא קרא לשב"כ להתנצל בפני הישיבה ואמר כי יש לסגור את המחלקה היהודית בשב"כ

| ד' שבט התשע"ט |
הרב שמואל אליהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, פרסם היום (חמישי) מכתב גלוי לראש השב"כ נדב ארגמן, בו קרא לשב"כ להתנצל בפומבי בפני ישיבת "פרי הארץ" ברחלים על המסע שנערך נגדה. דבריו של הרב באו בעקבות ההחלטה של השב"כ לשחרר ארבעה מתוך חמשת הקטינים שנעצרו בחשד למעורבות ברצח הפלסטינית עאישה ראבי.

"כצפוי", פתח הרב את מכתבו, "שוחררו רוב הנערים שנעצרו מישיבת 'פרי הארץ' לביתם בלי כל אשמה. הסתבר שכל המעצר שעצרה אותם המחלקה היהודית היה לשווא. מסתבר שסתם חקרו אותם עם ידיים קשורות 12 שעות רצופות כמו פצצות מתקתקות".

"מסתבר שסתם הכפשתם אותם כאילו הם רוצחים מועדים. מסתבר שכל השיימינג שדוברות השב"כ עשתה לישיבה הזאת בתקשורת ובציבור היה לשווא. מי ישלם את המחיר על העוול הנורא הזה?".

"סיפרתם לראשי הישיבה ולראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון כי אתם רוצים לשתף פעולה איתם לטובת המדינה. למנוע טרור יהודי. למנוע פיגועים. אני אציע לכל חברי הרבנים ולכל אישי הציבור לא להיפגש עם ראשי המחלקה היהודית של השב"כ עד שתתנצלו ותבקשו סליחה מכל ישיבת רחלים ברבים".

בהמשך מכתבו הביע הרב אליהו הערכה לפעולות השב"כ למניעת הטרור, אך הוסיף: "המחלקה היהודית שבפיקודך מקלקלת לכל הארגון שאתה עומד בראשו. אנשים במחלקה הזאת שכחו כי תפקידם הוא להגיע לחקר האמת, לא לתפור תיקים למי שלא אשם". בהתייחסו להודעה שיצאה מהשב"כ בתחילת השבוע, לפיה חלק מהנערים החשודים שרפו את דגל ישראל וכי בחדרו של אחד מהם נתפס דגל ישראל ועליו הכתובת "מוות לציונים" לצד איור של צלב קרס, אמר הרב כי בשב"כ צריכים לדעת כי פרסומים אלו מהווים "שבר עומק מבחינתנו", כלשונו: "הדוברות שלכם ציירה ישיבה שכולה שורפת דגלי מדינה ומבזה אותם, ואין כמוכם מי שיודע כי כל זה הוא שקר גדול ביודעין. לכלכתם ביודעין ישיבה שלימה בשומרון כאילו אתם חלק מ'בצלם' או מ'שוברים שתיקה', ואם זאת ההתנהגות שלכם – אני אציע להתייחס אליכם מהיום והלאה בהתאם".

בסיום מכתבו קרא הרב אליהו לארגמן "לדפוק על השולחן" בעקבות כשלונותיה של המחלקה היהודית ולקרוא לסדר את העומד בראשה: "לדעתי, צריך לסגור את מחלקה זו או לפחות לפטר את ראשיה. עליך האחריות למקד את מטרות המחלקה ולא לתת להם לחזור לימים של אבישי רביב. אסור לאבד את אמון הציבור, אתם חייבים לתקן מה שקלקלתם".

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (86 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים