עובדות שלא ידעתם

הידעתם היכן נמצא צילו של הדוב?

איפה יש בניין בצורת סל? באיזו מדינה אסור ללעוס מסטיק? ואיך יוצרים בועות סבון? 7 עובדות קצרות ומפתיעות ש(כנראה) לא ידעתם

| כ"ד טבת התשע"ט |
(צילום: shutterstock)
אא

1. הידעתם שיש בארה"ב בניין שנראה כמו סל? במדינת אוהיו שבארה"ב קיים בניין ששייך לחברה המייצרת סלים שזורים. החברה רצתה להיות ממוקמת בבניין שנראה בדיוק כמו המוצרים שלה, וכך נבנה הבניין המפתיע. מבפנים הוא נראה בדיוק כמו כל בניין אחר.

2. הידעתם שהמדבריות שבעולם מרוכזים ברצועה אחת? היא נקראת "רצועת המדבריות העולמית", וממוקמת בסמוך לקו המשווה, מצפון ומדרום לו. רצועה זו היא האזור החם ביותר בכדור הארץ.

3. הידעתם באיזו מדינה אסור ללעוס מסטיק? סינגפור היא מדינה עשירה ומצליחה, וגם נקייה ובריאה במיוחד. יש בה חוקים קפדניים מאד בכל הנוגע לבריאות הציבור ולניקיון המדינה. בין השאר, עד לשנת 2004 אסור היה ללעוס מסטיק בסינגפור כלל. מאז 2004 האיסור הגורף בוטל, אך המסטיקים היחידים המורשים במדינה הם מסטיקים בריאים.

4. הידעתם שהמוח הוא איבר גמיש? כאשר אנו לומדים, תאי העצב שבמוח משתנים ומתפתחים. הגמישות של המוח מאפשרת לו להסתגל לשינויים, ולמעשה - ללמוד דברים חדשים.

5. הידעתם היכן נמצא צילו של הדוב? בעיירה האמריקאית קשירס ישנה תופעה מעניינת: פעמיים בשנה, בסוף פברואר ובסוף אוקטובר, בשעה 5 וחצי אחה"צ בדיוק, ניתן לראות בעמק את צילו של ההר, שנראה ממש כמו דוב.

6. הידעתם מדוע נוצרות בועות סבון? כאשר מוסיפים סבון למים, פני המים נעשים גמישים ונוחים למתיחה. לכן, כאשר נושפים עליהם – הם הופכים לבועות, במקום להישבר. כדי ליצור בועות סבון גדולות במיוחד כדאי להשתמש במים מזוקקים, ולהוסיף להם סבון ומעט גליצרין.

(צילום: shutterstock)

7. הידעתם שקולו של הברווז אינו מייצר הד? למען האמת, הטענה הזו אינה מדויקת. גם לקול הברווז יש הד, אלא שצורת הקריאה שלו, המסתיימת בצליל "אאאק" יוצרת מיסוך של הקול ומחלישה מאד את ההד, כך שנדמה כאילו אין הד כלל.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (82 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים