חדשות בארץ

בני גנץ חשף את שם מפלגתו החדשה: "חוסן לישראל"

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ רשם היום את מפלגתו החדשה בשם "חוסן לישראל". האם גנץ יהיה הפתעת הבחירות הקרובות? על פי הסקרים, נראה שכן

| י"ט טבת התשע"ט |
הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ (צילום: פלאש 90)
אא

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ רשם היום (חמישי) את מפלגתו החדשה בשם "חוסן לישראל", ובכך הודיע רשמית על התמודדותו לכנסת ה-21 בבחירות הקרובות.

מטרות המפלגה החדשה הן: "המשך ביסוס וחיזוק מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לאור החזון הציוני, כפי שבא לידי ביטוי במגילת העצמאות, תוך קביעת ושינוי סדר העדיפויות הלאומי בנושאים הבאים - חינוך, פיתוח תשתיות לאומיות, חקלאות, חוק, משפט וביטחון פנים, מדיניות רווחה, שלום וביטחון".

 

הבוקר פורסם סקר "ישראל היום" שנערך באמצעות מכון "מאגר מוחות". הסקר הצביע על כך שאם הבחירות היו מתקיימות היום, היתה מפלגת "חוסן לישראל" מקבלת 15 מנדטים. תחזית מחמיאה זו מצטרפת לסקרים הקודמים. על פי סקר שערך 'חדשות 2', מפלגתו של גנץ תקבל 13 מנדטים, ועל פי סקר 'כאן חדשות', המפלגה תקבל 10 מנדטים.

אמש דווח כי מתקיימים ‏מגעים מתקדמים לאיחוד בין בני גנץ ומשה (בוגי) יעלון, כאשר גנץ יעמוד בראש הרשימה. על פי הדיווח, שני הרמטכ"לים יציגו את מפלגתם כזו שתיתן מענה למצב הביטחוני המתוח. בנוסף יהיה קשה להדביק למפלגה דימוי שמאלני כשיעלון יהיה חלק ממנה. עוד על פי הדיווח, השניים ירכיבו רשימות נפרדות, כאשר לאחר מכן ימזגו את רשימותיהם.

גנץ, 60, נשוי, אב לארבעה ותושב ראש-העין, כיהן כרמטכ"ל במהלך מבצע 'צוק איתן'. גנץ סיים את תפקידו כרמטכ"ל לפני ארבע שנים, וכבר הסתיימה בעבורו תקופת הצינון הקבועה בחוק לפושטי המדים. חשוב לציין כי גנץ מעולם לא הביע באופן פומבי את עמדותיו בנושאים המפלגים את הציבור הישראלי – הסכסוך עם הפלסטינים, ענייני כלכלה וסוגיות דת ומדינה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.4 (83 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים