עובדות שלא ידעתם

הידעתם מה הקשר בין שעונים, שוקולד והרים גבוהים?

היכן נמצאים יערות הגשם? היכן ממוקם הכביש העתיק בעולם? ואיפה אפשר למצוא חדר נקי? 7 עובדות קצרות ומפתיעות ש(כנראה) לא ידעתם

| ד' טבת התשע"ט |
(צילום: shutterstock)
אא

1. הידעתם שישנם יערות שסופגים 10 מטרים של גשם בשנה? יערות הגשם הם יערות שבהם יורדים גשמים רבים במהלך השנה, והם ירוקי עד. ישנם יערות גשם טרופיים, שנמצאים באזור קו המשווה, ויערות גשם ממוזגים, אשר נמצאים בצפון אמריקה. שטחם של יערות הגשם הצטמצם מאד מן השנים, בעקבות כריתת יערות.

2. הידעתם שישנם בעלי חיים שיכולים לחיות גם במים וגם ביבשה? מרבית בעלי החיים מתגוררים בשטח מחיה מסוים – ביבשה או בים, באזורים הרריים או על עצים. אך ישנה מחלקה שלמה של בעלי חיים הנקראת דו-חיים – וכשמם כן הם, בעלי חיים שיכולים לחיות גם במים וגם ביבשה. בין הדו-חיים אפשר למצוא את הצפרדעים, הסלמנדרות ועוד.

3. הידעתם מה הקשר בין שעונים, שוקולד והרים גבוהים? נכון, שוויץ. שוויץ ידועה בסדר ובדיוק שלה בזמנים, ויחד איתם בשעוניה האיכותיים. השוקולד השוויצרי ידוע כמשובח במיוחד, ובשטחה של שוויץ נמצאים ההרים הגבוהים בעולם.

4. הידעתם שדבורה לא תמיד מתה אחרי שהיא עוקצת? הדבורה יכולה לעקוץ בעלי חיים רבים בעלי עור קשה, ולחלץ מהם את העוקץ בלי פגע. אך כאשר דבורה עוקצת אדם ונתקלת בעור הדק והגמיש שלו, היא מתקשה לחלץ את העוקץ. כאשר העוקץ נופל – הדבורה מתה.

(צילום: shutterstock)

5. הידעתם שהכביש העתיק בעולם נמצא במצרים? הדרך לפירמידות במצרים הוא הכביש המרוצף העתיק ביותר בעולם. הכביש מוביל מדרום קהיר עד לפירמידות גיזה, והוא קיים מאז ימי מצרים העתיקה.

6. הידעתם שיש אוקיינוס אחד ששטחו גדול משטחן של כל היבשות גם יחד? מדובר באוקיינוס השקט, אשר מכסה בשטחו שליש משטחו של כדור הארץ – יותר משטחן של כל היבשות גם יחד.

7. הידעתם ש"חדר נקי" נמצא לא רק בבית מטופח? "חדר נקי" הוא מושג בתעשייה, ומשמעותו חדר אשר מסונן מכל סוג של לכלוך. החדר הנקי מיועד לשימוש של שבבי מחשב, תרופות ועוד – מוצרים המחייבים סביבה סטרילית לחלוטין. העובדים בחדר הנקי לובשים תמיד חליפות אטומות.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (82 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים