סגולות

משוועים לזיווג הגון? קבלו את סגולתו של הרב אלישיב זצ"ל

הרב אלישיב נהג לומר בסוף כל תפילת 'שמונה עשרה' את פרק התהילים 'שיר למעלות אשא עיניי אל ההרים', כסגולה לזיווג הגון לצאצאיו

| כ"ח כסלו התשע"ט |
הגרי''ש אלישיב (צילום: פלאש 90)
אא

בפרשת בראשית נאמר הפסוק: "ויצא יעקב מבאר שבע", ועל כך מובא במדרש: "ר' שמואל בר נחמן פתח 'שיר למעלות אשא עיני אל ההרים'".

בספר 'אגרא דכלה' כתוב כך: "מקובל בידינו שכל מי שצריך לישא אשה יאמר בכל יום את פרק התהילים הזה (קל"א) קודם יהיו לרצון שלפני עקירת רגליו".

בספר 'אגרא דפירקא' מובא בשם הרמ"ע מפאנו :"כל האומר מזמור שיר למעלות אשא עיני אל ההרים וכו' (תהלים קכ"א) סוף כל תפילותיו, קודם עקירת רגליו, מזמנין לו בת זוגו ההוגנת לו". (עשרה מאמרות, מאמר תיקון דין, ח"ד פי"ז)

בספר 'מאחורי הפרגוד' מובא כי כאשר היתה הרבנית קניבסקי ע"ה בת עשר, יום אחד נשאר אביה הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל להתפלל בבית כי לא הרגיש טוב. והנה הבחינה ביתו כי לאחר שפסע 'עושה שלום' טרם ששב למקומו, התעכב זמן מה ומלמל בפיו.

כאשר סיים את התפילה שאלה אותו מדוע התעכב בסוף התפילה ומה מלמל, השיב לה כי סבו, המקובל רבי שלמה אלישיב בעל ה'לשם', מסר לו כי סגולה לומר קודם שחוזרים מאמירת 'עושה שלום' – "שיר למעלות אשא עיני אל ההרים".

עוד הוסיפה הרבנית, כי לאחר שנים סיפר לה אחד מתלמידי החכמים פלוני כי קבוצת בחורים מבוגרים ששמעו על סגולה זו, ועשו כן, לאחר תקופה כולם התארסו.

מתוך 'המבשר התורני'.

דרגו את המאמר:

ממוצע 4.5 (90 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים