חיים לאחר המוות

ילד בן 5: בעבר הייתי אישה בת 30

איך מגיבה אם ששומעת מבנה בן ה-5 את המשפט הבא: "פעם הייתי בחורה בשם פאם, אבל נפלתי מבניין בוער ונשרפתי"?

אא

לא מעט סיפורים כאלה רצים ברשת: אנשים שמתו, נולדו מחדש לגוף אחר אך זוכרים את הזהות הקודמת שלהם. היהדות מקצה לתופעה זו של גלגול נשמות, מקום די מכובד בתוכה. לכן סביר להניח שאת רובכם, הסיפור הבא לא בהכרח יפתיע.

הכל התחיל כשאמו של לוק רולמן בן החמש מאוהיו, החלה לשים לב לגיבובי המילים שמוציא בנה מפיו. בתחילה נראה היה לה כי לוק, ככל הילדים בני גילו שממציאים סיפורים כיד הדמיון הטובה עליהם – מהגג לעצמו גיבובים חסרי שחר וחסרי כל ביסוס.

מימין - פאמלה רובינסון שנהרגה ב-1993. משמאל - לוק רולמןמימין - פאמלה רובינסון שנהרגה ב-1993. משמאל - לוק רולמן

לוק רולמן לוק רולמן

אלא שלאחר שהחליטה 'לשתף פעולה' ולחדור אל תוך עולמה של 'פאם' - הדמות המסתורית ש'בקעה מגרונו' של בנה - נדהמה לגלות כי יש דברים בגו. את כל צעצועיו נהג לוק לכנות בשם 'פאם', ולא פעם שמעה אותו אמו אומר משפטים כגון: 'כשהייתי בת, היה לי שיער שחור' ו'פעם, כשהייתי פאם, היו גם לי עגילים כאלה'.

כשהדבר חזר על עצמו בעקביות, החלה האם המודאגת לתחקר את בנה וזה מה שסיפר לה לוק: פאם היא אישה שחורה כבת 30, שקפצה אל מותה מתוך בניין בוער, בשריפה שפרצה בשיקאגו. והוא, לוק בנה, נולד להם לאחר שנשמתה של פאם עלתה לשמיים, פגשה את אלוקים, ונשלחה חזרה לארץ, אליהם. "אתם נתתם לי את השם לוק, אבל באמת-באמת, אני פאם", כך אמר לוק הקטן.

הדברים ששמעה לא נתנו לאריקה מנוח, והיא החליטה לחפש את אותה 'פאם' מסתורית בגוגל. ונחשו מה גילתה? על המסך התנוסס שמה של פאמלה רובינסון, צעירה שחורה שנפלה אל מותה משריפה שפרצה בבניין מלון 'פקסטון' בשיקגו, בשנת 1993.

בעקבות הגילוי המסעיר, התראיינו לוק ואמו בשבוע שעבר, לתוכנית טלוויזיה אמריקנית (שחוקרת ומפרסמת מקרים פאראפסיכולוגיים ועל טבעיים שכאלה, לאחר שפרטיהם מאומתים עד כמה שניתן) במהלכה הציג המנחה בפני לוק מגוון תמונות של נשים הדומות לפאם. לוק זיהה לאלתר את האישה הנכונה, פאמלה רובינסון, הצביע עליה ואמר: "אני זוכר כשצילמו את התמונה הזאת".

לפני התוכנית, יצרה אריקה קשר עם משפחתה של פאמלה רובינסון, והופתעה לגלות כי לוק ופאם חולקים את אותם התחביבים בדיוק. אמנם משפחתה של רובינסון סירבה להתראיין ולהשתתף בתוכנית, אבל הסכימה לשמור על קשר רציף עם לוק ומשפחתו.  

ומה קורה עם לוק כעת? מעניין לציין כי בימים אלו התראיינה האם אריקה לתקשורת, והודיעה כי לוק כבר אינו 'מתעניין' בפאם כמו פעם, ושהוא כנראה נזקק לכל החשיפה הזו, כדי להוציא את הכל ולשחרר אותה מתוכו. "הוא המשיך הלאה. אבל אנחנו רוצים שכמה שיותר אנשים ייחשפו לסיפור של לוק, כי יש בו מסר חיובי של אחדות ואהבה, לכל אחד ואחת", סיכמה האם. 

תגיות:גלגול נשמות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה