פרשת יתרו

פרשת יתרו במדור מיוחד ומושקע - מבחר סרטונים, מאמרים ודברי תורה

תקציר פרשת יתרו: יתרו שומע על קריעת ים סוף ועל המלחמה בעמלק, ויוצא למדבר סיני אל משה רבנו, יחד עם ציפורה, אשת משה, ושני בניהם.

יתרו רואה כיצד משה יושב לשפוט את העם כל היום כולו, ואומר לו כי השיטה אינה טובה, וכי עליו למנות שופטים אחרים שישפטו את העם בדברים הקלים, ואילו אליו יביאו רק את הדברים הקשים. משה שומע בקול יתרו, וממנה שרי אלפים, שרי מאות, שרי חמשים ושרי עשרות. יתרו חוזר אל ארצו.

בני ישראל מגיעים אל מדבר סיני, ושם, על הר סיני, מכין אותם משה רבנו לקבלת התורה הקדושה. במשך 3 ימים מתקדשים העם, ומתבקשים להתרחק מהר סיני, עליו יקבלו את התורה. עשרת הדברות כתובות בפרשה זו, ובהן מפורטות המצוות החשובות שבין אדם למקום ושבין אדם לחברו, כמו: "לא תשא את שם ה' לשוא", שמירת שבת, כיבוד הורים, "לא תרצח", "לא תגנוב" וכן הלאה.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים

דבר תורה וחידוש מתוך הספר זרע שמשון - פרשת יתרו תשע"ט - הרב אליהו עמר

מדוע כאשר הקב"ה אמר למשה רבנו לקרוא לאהרון, אז ירד משה מן ההר? חידוש נפלא מהרב זרע שמשון

לרכישת הספר זרע שמשון - https://goo.gl/7Bd9RT

לרכישת הספר מעבר לסגולה של הרב אליהו עמר - https://goo.gl/rgCJAH

הרב הרצל חודר בשידור חי, חמישי 23:00, פרשת יתרו - האש שלא פסקה

מה הברכה לרואה ניסים שנעשו לישראל? במה מעלת הנשים גדולה משל האנשים? באיזה שופר תקעו בהר סיני? מדוע כל הדיברות נאמרו בלשון יחיד? מהו הלימוד מהפסוק ואשא אתכם על כנפי נשרים? במה נבדלו ישראל מאומות העולם?

אלפי משפחות שומרות מצוות - בזכות מעשה בודד של בחור צעיר

מעשה בודד של בחור צעיר לפני 45 שנה גרם להתפעלותו העצומה של סטודנט חילוני. בעקבות כך, החליט הסטודנט לחקור את מהות היהדות והחל לשמור תורה ומצוות. כיום הוא אחד מראשי ארגון ערכים, ואלפי משפחות זוקפות לזכותו את חייהן הרוחניים

עונג שבת, עונה 3 - סביב שולחן השבת עם פרשת יתרו

התכנית האהובה "עונג שבת" חוזרת לעונה שלישית עם כל השירים, הפיוטים, הריחות והטעמים, והפעם מתארחים סביב שולחן השבת: הרב אליהו אסוס, הרב אייל ישראל שטרנליב, הרב מרדכי לוי, ד"ר שמעוני, הזמר שלום בוחניק והסטנדאפיסט הרב יעקב חמו. בהגשת יובל טייב

   1 2 3 4 > >>