אמונה

מוחמד- איסלם

כ"ג כסלו התשע"ה | 15.12.14 14:22

שאלה

כבוד הרב שלום, האם יש בתורה מקום שמזכיר את הנביא של מוסלמים? יש לי חברה שלמדנו ביחד בחו"ל. היא עברה לאיסלם ( לא יהודיה) ואני כן יהודיה, אז היא שולחת לי כל פעם מסוקים שכתוב בהם שאפילו בתורה היה כתוב שהוא נביא... לי נראה לי בולשיט. אבל התחילו אצלי התלבתויות, לכן פונה אלכם עם שאלה! תודה מראש,תהילה

תשובה

בס"ד
 
שלום וברכה,
 
אין דבר שכזה. מוחמד נולד אלפי שנים לאחר שניתנה התורה לעם ישראל, והוא העתיק פסוקים מהתורה לקוראן, וטען שהפסוקים בתורה שלנו מדברים עליו... באותה מידה יכול מישהו לבוא כיום ולומר שפסוקי התורה מדברים עליו, ושהוא המשיח...
 
אתה מוזמן לצטט לי כל פסוק שהביאה לך, ואראה לך את השקר שבדבריה.
 
דע כי כשיגיע המשיח האמיתי לעולם, אין ספק שהוא יעשה נסים אדירים וכל העולם יידע בוודאות שהוא המשיח, כי המשיח צריך לשנות את העולם ולהביא גאולה לעם ישראל. מוחמד וגם ישו לא עשו דבר בעולם, אלא רק סיפרו סיפורים. על זה אמר שלמה המלך החכם באדם: רק "פתי יאמין לכל אדם"
 
אנו יודעים שהתורה היא אמת - בגלל שיש לנו היסטוריה נאמנה בת אלפי שנים, המתעדת ומאמתת את שליטתו של בורא עולם בעשרת מכות מצרים, בקריעת ים סוף, במשך 40 שנה במדבר, בנבואות לא הגיוניות שהתרחשו לאורך יותר מאלפיים שנה כמתואר בספר הספרים, ועיקר התגלותו של בורא עולם בפני כל עם ישראל במעמד הר-סיני.
אבותינו ואבות אבותינו העבירו בנאמנות את התורה והחגים והמצוות, והיו מוכנים להקריב את חייהם בכל דור על אמיתותה. אנו לא מאמינים ביציאת מצרים רק "בגלל שזה כתוב בתורה", אלא בזכות אבותינו המעבירים את התורה מדור לדור כהיסטוריה הלאומית של עמנו מזה 3300 שנה. על כן ספר התורה מהווה עדות היסטורית לאומית שאינה ניתנת להכחשה, וכל אותם "מכחישי מקרא" אינם שונים מאותם מכחישי שואה שהתעוררו בשנים האחרונות. 
עם ישראל הוא העם היחיד בעולם שקיבל הוראות יצרן מפי א-לוהים בפני עם שלם, בהתגלות אלוקית ובנסים המוכיחים את שליטתו בטבע, ואין תורה שהשפיעה יותר על העולם מתורת היהודים. גם קיומו של עם ישראל מוכיח את שליטתו הנסית של הבורא בהיסטוריה, היות ועם ישראל הוא העם היחיד בעולם שהצליח לשרוד כל כך הרבה השמדות ואנטישמיות במשך אלפי שנים, הוא פוזר בכל רחבי העולם, נותר מועט ושרד ללא שלטון וצבא בזמן שכל האימפריות והעמים הקדומים התבוללו ונעלמו - ואף לאחר כל אלה עם ישראל שב לארצו אחרי אלפיים שנות גלות, כשכל מסכת התלאות הזו כבר תוארה מראש בנבואות עתיקות יומן בתורה שמעביר העם היהודי מזה 3300 שנה. אנו יודעים מהו סוד נצחיותו! 
יש לנו אינספור סיבות היסטוריות להאמין בתורה, ולדעת בבירור שתורת ישראל אמת. לא קיימת בכל העולם תורה או דת שאפילו ינסו להתחרות עם האותנטיות ההיסטורית והנסית של תורת ישראל ועם ישראל.
 
חפש בבקשה בוגגל את החוברת "שיחה גורלית". זו חוברת חשובה לחיזוק האמונה.
 
שלך בברכה,
דניאל בלס

כותרות מומלצות

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה