אמונה

איך מתחילים לשכנע אתאיסט?

  • ט' אדר א' התשע"ו
אא

שאלה

שלום רב כבוד הרב, רציתי לשאול, יש לי הרבה חברים אתאיסטים, חילוניים, ואפילו יהודים משיחיים, אני מאוד רוצה שהם יתקרבו לדת או שאפילו רק ידעו שהתורה אמת, אבל אני לא יודע מאיפה להתחיל. הם ישר מתקיפים אותי בשאלות ואני לא ממש יודע לענות עליהם כמו שצריך, וזה אפילו מרחיק אותם עוד יותר מהדת (וממני, כי חושבים שאני משוגע שאני מאמין בשטויות). רציתי לדעת אם אולי תוכלו לתת לי כמה מאמרים או הרצאות, שאני אוכל לתת להם, אני באמת לא יודע מאיפה מתחילים, מה יסקרן אותם. תודה רבה רבה רבה. שהשם יברך אתכם, את הארגון ומפעיליו ואת כל עולמו. תזכו למצוות.

תשובה

בס"ד
 
שלום וברכה,
 
כדאי תחילה שתכיר בעצמך את ההוכחות האמיתיות לאמונה היהודית. לשם כך אבקשך לחפש בגוגל את החוברת "שיחה גורלית". חוברת זו מתארת דו-שיח עם אתאיסט, ומתייחסת לכל השאלות באמונה. לדעתי תוכל ללמוד ממנה רבות.
 
לגבי יהודים משיחיים, כדאי שתראה את זה:
 
ומשהו שכדאי לך לדעת בוויכוחים:
קודם כל צריך תמיד לזכור שהאמת אינה סובלת ניצחון. התייחס אל היהדות כאוצר - את האוצר מוצאים רק מי שבאמת מחפשים אחריו. אם ראית יהודי שמתעניין ורוצה לברר את האמת ברצינות, ומוכן לשנות את דעותיו בהתאם, אז ודאי שצריך לסייע לו ולדבר עימו, וזו מצווה גדולה. אך אם ראית אדם שמתעקש על מה שהוא רוצה להאמין בו, ויתירה מזו, נוהג כלפי היהדות בגאווה וזלזול - דע לך שהאמת תהיה נעדרת ממנו, ולא משנה מה תאמר לו, כמאמר הפסוק "שוחד יעוור עיני חכמים". עם אתאיסטים שבטוחים בעצמם ולא מחפשים אמת, לא ראוי להתווכח כלל. ויכוחים שכאלו יכולים רק להזיק, ואין בהם כל תועלת.
 
הרי לך דוגמה. אם לפנינו נאשם בבית-משפט, אשר כל הראיות מצביעות באופן מובהק על כך שהוא פשע, אנו כשופטים נאלץ להגיע למסקנה הרציונלית המתבקשת, שהוא אכן פשע לאור המציאות, ונרשיעו.
בשונה משופט, עורך-דין אינו מחוייב להגיע למסקנה רציונלית, ולכן בכוחו להטות את הנתונים לטובת מרשו המשלם לו. 
אנו נוהגים כשופטים. אתאיסטים, על פי רוב, נוהגים כעורכי-דין, ולכן לא ראוי להתווכח איתם.
 
 
בברכה,
דניאל בלס
תגיות:

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה