חדשות בארץ

חוצה גבולות: חיזבאללה שלח חולה נפש לבדוק את ’תקינות’ גדר הביטחון

כוח צה"ל שערך סיור באזור גדר הביטחון הפרושה בנקודת המפגש בין שטחי לבנון לארץ - הצליח ללכוד חשוד שחצה את הגדר, והביא אותו לתחקיר בטחוני. בתחקיר טען החשוד המעורער בנפשו כי שני אנשי חיזבאללה הם אלו ששלחו אותו וכי המטרה הייתה לבדוק את רמת הקושי שבחציית הגבול עם ישראל

| כ"ז שבט התשע"ח |
קטע מגדר המערכת (צילום: shutterstock)
אא

כוח צה"ל שערך סיור באזור גדר הביטחון הפרושה בנקודת המפגש בין שטחי לבנון לארץ - הצליח ללכוד חשוד שחצה את הגדר, והביא אותו לתחקיר בטחוני. בחקירה התברר כי מדובר באזרח לבנוני מעורער בנפשו, שטען כי נשלח ל'משימת ריגול' על ידי שני פעילי חיזבאללה בשם האחים מהדי ועלי שחרור, תושבי הכפר חבוש. 

לדברי החשוד, השניים איימו על חייו ואמרו לו כי יאשפזו אותו בבית החולים לחולי נפש באם לא יבצע את המשימה - זאת על מנת שיוכלו לבדוק את רמת הקושי בחדירה לשטחי ישראל. החשוד סיפר שמהדי שחרור הסיע אותו על אופנוע אל הנקודה שממנה יצא לשטחי הארץ, ואחת ההוראות שקיבל לפני שנפרד ממנו היו לשים לב לכל אות שמתקבלת מהגדר החשמלית שבגבול המערכת. 

לדברי גורמי הביטחון, מדובר בניצול מחפיר של אזרחים תמימים בידי פעילי החיזבאללה - שלא בוחלים בשום אמצעי כדי להשיג עוד ועוד מידע על כוחות הביטחון הישראליים. 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים