חדשות בעולם

אחרי פרשת המיילים, אובמה: "אני מאמין בהילרי קלינטון"

קלינטון ואובמה בקמפיין משותף. "מעולם לא היה גבר או אישה שהיו כל כך מתאימים לתפקיד נשיא ארה"ב, כמו קלינטון", אמר אובמה

| ל' סיון התשע"ו |
אא
שעות ספורות לאחר שראש ה-FBI, ג'יימס קומי, הודיע שלא הייתה כל כוונה פלילית במעשיה של הילרי קלינטון, המועמדת הדמוקרטית הנוכחית לנשיאות ארצות הברית, ומזכירת המדינה לשעבר, התגייס אובמה לעזרתה בקמפיין משותף.

"אני מאמין בהילרי קלינטון", הכריז נשיא ארה"ב בעצרת הבחירות בצפון קרוליינה אמש (שלישי). הוא הוסיף כי מעולם לא היה גבר או אישה שהיו כל כך מתאימים לתפקיד נשיא ארה"ב, כמו קלינטון. "יש לה שיקול דעת. היא חכמה ומנוסה", אמר ושאג: "הילרי! הילרי!" לקול תשואות הקהל.

מספר שעות קודם לכן, אבן נגולה מלבה של הילרי קלינטון. ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, הודיע כי לא היתה כוונה פלילית בהתנהלותה של קלינטוןבאימיילים של משרדה, בעת שכיהנה כמזכירת המדינה, וכי התיק נגדה נסגר. "מדובר ברשלנות קיצונית" הצהיר. "אך ללא כוונה פלילית".

בדבריו, הצביע קומי על כל המחדלים שנעשו באופן שבו טיפלה קלינטון באימיילים שלה. "היו כמה שרתים פרטיים שבהם השתמשה. היא ויועציה פעלו בפזיזות וברשלנות קיצונית באימיילים. היא השתמשה גם בשרתים פרטיים כשהייתה מחוץ למדינה, וייתכן כי תכנים של המיילים עברו לגורמים עוינים".

ראש ה-FBI הוסיף וציין כי "שבעה מיילים של קלינטון הכילו חומר סודי ביותר. אדם אחראי בתפקיד מזכירת המדינה או אלו שהתכתבה איתם היו צריכים לדעת שמערכת לא מאובטחת אינה מקום לשיחות כאלו. התנהגות כזו עונה על הדרישות שמי שעושה זאת מסתכן בעבירה של עוון".

אמנם, על פי ראש ה-FBI, אין עילה להאשים את מזכירת המדינה לשעבר בפלילים, גם לא בטיוח או בניסיון טיוח, אך התנהלותה הוגדרה על ידו כ"רשלנות קיצונית". ייתכן וזוהי הסיבה לכך שקלינטון החליטה לאחרונה לגייס את הנשיא המכהן לקמפיין שלה, ולהצטייר כממשיכת דרכו, למרות שבתחילת נמנעה מכך.
 

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (90 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים