חדשות בעולם

איחוד מרגש: צעיר שאיבד את זכרונו, שב הביתה אחרי 30 שנות היעלמות

היה זה בשנת 1986, כשאדגר לטוליפ בן ה-21 נעלם מבית החולים בו אושפז, וחי בזהות שאולה הרחק ממשפחתו. לאחרונה, 30 שנה אחרי היעלמותו - נזכר אדגר בזהותו האמיתית, ושב הביתה

| ה' אדר א' התשע"ו |
אא

זהו סיפור עצוב ומשמח גם יחד: בן 21 היה אדגר לטוליפ כשנפגע בראשו כתוצאה מתאונה, ובעקבות כך איבד את זכרונו. תדהמה אחזה את משפחתו של אדגר ואת הצוות הרפואי בבית החולים שבו אושפז, כשבשנת 1986 - נעלם ממיטתו, וכל מאמצים להתחקות אחר מקום הימצאו, עלו בתוהו. 

אדגר אז והיום (צילום: EPA)

לאחר הפציעה ניסה אדגר לשלוח יד בנפשו - אך ללא הצלחה. כשנעלם, ככל שהשנים נקפו ואדגר לא יצר כל קשר עם בני משפחתו - כך הלכה והתחזקה בהם האמונה שהוא כבר אינו בין החיים. גם הערכת המשטרה המקומית הייתה שאדגר הצליח במה שניסה בעבר, אך הכריזה עליו כעל נעדר. אף אחד לא העלה על דעתו שהוא נמצא לא הרחק ממקום הולדתו, וחי בזהות שאולה. 

לאחרונה, לאחר העלמות של 30 שנה - שב הבן האובד אל חיק משפחתו, בנסיבות מרגשות במיוחד זאת לאחר ש'זכרונו' חזר והוא נזכר מיהם הוריו, היכן גדל ואיפה נמצא ביתו האמיתי. התברר שאדגר בעצם לוקה בבעייה התפתחותית ומבחינה מנטלית נחשב לנער בן 12. בשיחה עם עובד סוציאלי, רק כשגילה אדגר את שמו האמיתי, הבין העובד הסוציאלי כי מדובר על מקרה שהסעיר מדינה שלמה בשנת 1986 ומיהר להודיע על כך לרשויות. "אני נדהמת מהחדשות המשמחות, ומחכה בקוצר רוח לפגישה המחודשת עם בני", אמרה אמו השבוע.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (72 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים