חדשות בארץ

הממשלה אישרה את הצעת חוק מוסר התשלומים

הממשלה אישרה את הצעת חוק מוסר התשלומים. לפי הצעת החוק, משרדי הממשלה והרשויות המקומיות יוגבלו לתשלום של שוטף פלוס 30-45. ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "מדובר בחוק חשוב שיפתור הרבה ממצוקת האשראי של העסקים במדינה. אחת הבעיות המרכזיות של עסקים קטנים היא הצורך בעודף אשראי בגלל מוסר תשלומים לקוי"

| כ"א שבט התשע"ו |
אא

הממשלה אישרה היום (א') את הצעת חוק מוסר התשלומים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו בשבתו כשר הכלכלה ושר האוצר, משה כחלון.

כיום משלמים משרדי ממשלה ורשויות את שכר נותני השירותים אחרי שלושה ואף ארבעה חודשים. לפי הצעת החוק, משרדי הממשלה יוגבלו לתשלום של שוטף פלוס 30, והרשויות המקומיות לשוטף פלוס 45. מעבר לכך יצטרכו הרשויות והמשרדים לשלם ריבית על האיחור בתשלום.

במקרה של תקציבי פיתוח, מיזמי תשתית גדולים כמו בתי ספר וכבישים – לממשלה יורשה לשלם בשוטף פלוס 70, וברשויות המקומיות - שוטף פלוס 90. בנוסף לכך, יהיו החרגות לעיריות שתלויות בתקציב שמגיע מהממשלה – במקרה זה הן ישלמו לספקים בתוך עשרה ימים מהעברת הכסף מהממשלה.

(צילום: פלאש 90)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו אמר עם אישור החוק: "החוק שאנחנו מביאים מהווה מהלך משלים לרפורמה בעסקים החדשים, הרפורמה ברישוי עסקים, וכעת במוסר התשלומים. אנחנו פועלים למען העסקים הקטנים והחדשים".

עוד הדגיש נתניהו את חשיבות החוק: "מדובר בחוק חשוב שיטיב עם העסקים, יחזק אותם ויפתור הרבה ממצוקת האשראי של העסקים במדינה. אחת הבעיות המרכזיות של עסקים קטנים היא לאו דווקא מחסור באשראי, אלא צורך בעודף אשראי בגלל מוסר תשלומים לקוי".

"הסדרת מוסר התשלומים במשק תאפשר לעסק הקטן להשקיע את המשאבים שלו במה שצריך - בשיווק, בפיתוח מוצרים חדשים ובהגדלת כמות הלקוחות שלו. היום אנו מחילים את החובה קודם כל - על הממשלה".

שר האוצר, משה כחלון התייחס להצעת החוק ואמר: "אין שום סיבה שהספקים יקרסו תחת העול הכלכלי, בזמן שמדינת ישראל שחייבת להם כסף מעכבת להם תשלומים. המדינה צריכה להוות דוגמא, ואני בטוח שהמגזר הפרטי ילך בעקבותינו וישפר גם הוא את מוסר התשלומים הנהוג כיום".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

65 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תניא לאנשים כמוך וכמוני

ספר קהלת עם פירוש 'נזר חכמה' של הרב זמיר כהן

חובות הלבבות עם פירוש כאיל תערוג - הרב אייל עמרמי

אמון - דקלה יוספסברג

לכל המוצרים