חדשות בארץ

סמוטריץ’: "לא מחויבים לבעלי הכוח והאינטרסים, עובדים רק אצל אזרחי ישראל"

שר האוצר תקף את השביתה שהתקיימה בחלק מהרשויות המקומיות והבהיר כי לא יסוג מהכוונה לקדם את תוכנית קרן הארנונה: "המאבק של בעלי האינטרסים והכוח בקרן הארנונה זה רק הפרומו. אבל אנחנו עובדים רק אצל אזרחי ישראל"

סמוטריץ’ (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)סמוטריץ’ (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)
אא

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מתח בצהריים (שני) ביקורת על השביתה שהתקיימה היום בחלק מהרשויות המקומיות, על רקע ההתנגדות לתוכנית קרן הארנונה המקודמת על ידי האוצר. בדברים שנשא בפתח ישיבת סיעת הציונות הדתית, הבהיר סמוטריץ' כי אינו מתכוון לסגת מהתוכנית: "המאבק של בעלי האינטרסים והכוח בקרן הארנונה זה רק הפרומו. אבל אנחנו עובדים רק אצל אזרחי ישראל".

"חלק מאזרחי מדינת ישראל סבלו היום משביתה מיותרת, מזיקה, כמעט הייתי אומר בריונית – שימוש לרעה בכוח השלטון שעושים חלק קטן מראשי הרשויות בצורה מופקרת וחסרת אחריות", אמר סמוטריץ' בתחילת דבריו. "ראשי ערים שאינם מסוגלים להתמודד בצורה ראויה עם ההחלטה של ממשלת ישראל ושל ועדת הכספים להקים את הקרן להוזלת מחירי הדיור. הקרן הזו נועדה לאפשר הפרשה של חלק מכספי הארנונה של בעלי עסקים לטובת קידום ופיתוח ערים ויישובים בפריפריה במדינת ישראל, והיא טובה למדינת ישראל. לכן השביתה הזו מיותרת".

"מדובר בצעד חשוב למאבק ביוקר הדיור, כדי להגדיל בצורה דרמטית את היצע הדיור במדינת ישראל. זו הדרך ואין בלתה להוריד מחירים. זו קרן שחשובה לאיזון המשאבים בין הערים במדינת ישראל. לא מדובר על רובין הוד, לא לוקחים מחזקים ונותנים לחלשים – לוקחים את מה שהמדינה משקיעה במאות מיליארדים באזורי המרכז לאורך השנים, כסף של כל אזרחי ישראל".

לדברי סמוטריץ', "היו הסכמות ביום חמישי האחרון, לחצנו ידיים עם חיים ביבס וראשי השלטון המקומי אחרי שעשינו תיקונים, שינויים ודיוקים בנוסחאות כדי להביא למקסימום תועלת. ואז אתמול בבוקר ביבס החליט לפוצץ את המשא ומתן ולצאת למלחמה".

"במקום שינסו להשפיע על חברי הכנסת בשיח ענייני ומקצועי, הם בוחרים לנהל קמפיין על הגב של הילדים של כולנו. קרן הדיור הייתה צריכה לקום כבר לפני שנים רבות, היא זוכה לתמיכה רחבה של הדרג המקצועי במשרד האוצר ושל מיטב המומחים משמאל ומימין. הקרן היא הדבר הנכון למדינת ישראל ולכלל התושבים שלה".

"לצערי, בשנים האחרונות בעלי הכוח, יחד עם ראשי הערים העשירות, הצליחו לסכל את הקמת הקרן הזו. אך נגמרו הימים שבהם אנחנו מחויבים לבעלי הכוח והאינטרסים. אני מחויב אך ורק לטובת כלל אזרחי ישראל. הקרן תאושר היום בוועדת הכספים ובשבוע הבא במליאת הכנסת בעזרת השם, תעשה צדק היסטורי ותתרום למאבק שאנחנו מנהלים ביוקר המחיה ויוקר הדיור".

"אנחנו הולכים למאבקים קשים בכוחות שוק אדירים וריכוזיים שיפעילו את כל האמצעים כדי למנוע מאיתנו לפרק את המונופולים, הם יפעילו תקשורת, קמפיינים, כוח פוליטי ועוד. ולכן אסור לנו להיכנע", הצהיר סמוטריץ'. "אני מחזק את חברי הכנסת בקואליציה וקורא להם לא להתקפל מול הלחצים והאיומים לפגוע בהם אישית בפריימריז ובקמפיינים. כולנו צריכים להצביע כאיש אחד להקמת הקרן, להישאר נאמנים למצפון המוסרי ולפעול אך ורק לטובת אזרחי ישראל".

תגיות:משרד האוצרבצלאל סמוטריץ'קרן הארנונההרשויות המקומיות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה