עובדות שלא ידעתם

הידעתם למה הכלבים זוקפים את אוזניהם?

מהו הדו-חי הגדול בעולם, איזה יער יודע לרקוד, ומיהי האונייה הגדולה ביותר? 5 עובדות שלא ידעתם

שתף במייל
| י"ד סיון התשפ"ב |
(צילום: shutterstock)
whatsapp
אא

הידעתם למה כלבים זוקפים את אוזניהם? לפעמים רואים כלב מרים את ראשו וזוקף את אזניו, ללא סיבה נראית לעין. הסיבה היא שהכלבים, שחוש השמיעה וחוש הריח שלהם חדים ורחבים הרבה יותר מאלה של האדם, מבחינים לעיתים בדברים שבני האדם לא מסוגלים להבחין בהם, ובתגובה, זוקפים את אוזניהם.

הידעתם מיהו הדו-חי הגדול בעולם? דו-חיים הם בעלי חיים שיכולים לחיות גם במים וגם על היבשה. הדו-חי הגדול ביותר שידוע כיום הוא הסלמנדרה היפנית, שאורכה יכול להגיע עד למטר וחצי. בעבר היתה סלמנדרת הענק הסינית הדו-חי הגדול ביותר, אך גודלן קטן בעשורים האחרונים, בעיקר בעקבות ציד שלהן בסין.

הידעתם איזה יער יודע לרקוד? הוא לא ממש רוקד, אבל ב"יער הרוקד" שליד העיר קליניגרד שברוסיה, העצים נראים כאילו הם רוקדים. לכל אחד מן העצים יש פיתול מפתיע וייחודי לו של הענפים, מה שמעניק את התחושה המשעשעת. הסיבה לצורתם המוזרה של העצים ביער הזה אינה ידועה.

הידעתם מהו היצור החי הגדול בעולם? זה אינו בעל חיים, אלא פטריה – ארמילאריה שחיה במדינת אורגון שבארה"ב. כבר לפני שנים רבות הגיע גודלה ל-2,200 דונם, והיא עדיין ממשיכה לגדול.

הידעתם מהי אוניית הנוסעים הגדולה בעולם? זוהי ה"אואזיס של הימים", אוניית ענק שבה שבע שכונות מגורים, שכל אחת מהן מעוצבת בצורה שונה. ממש עיר ששטה על פני המים. הספינה מיועדת ללא פחות מ-6,300 נוסעים.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

מגילת רות ופרקי אבות - הרב זמיר כהן

149לרכישה

מוצרים נוספים

זה אפשרי - הרב יצחק פנגר

מראש שניר - הרב שניר גואטה

וזאת התורה לילדים (7 כרכים)

ספר תורה לילדים

פרקי אבות לילדים

גביע קידוש מוזהב

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה