חדשות בארץ

האתגר הבא של הקואליציה: קידום חקירת עצירים ביטחוניים בכלא עופר. רע"מ מתנגדת

הקואליציה מקדמת את החוק שיאפשר לשב"כ לחקור עצירים ביטחוניים בכלא עופר. רע"מ מתנגדת

  • כ"א אייר התשפ"ב
כלא עופר (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)כלא עופר (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)
אא

ועדת החוץ והביטחון תדון השבוע בהצעת חוק שמאפשר לחקור עצירים ביטחוניים מקרב ערביי ישראל במתקן של שב"כ בכלא עופר, כך דווח בכאן ב'.

כלא עופר ממוקם מחוץ לקו הירוק ולכן נדרשת חקיקה מיוחדת כדי לאפשר שימוש בו לצורך אכלוס וחקירה של אזרחים ישראלים.

כבר לפני חודשים רבים אושרה הצעת החוק בקריאה ראשונה, ועוכבה בשל התנגדות נחרצת מצד מפלגת רע"מ. כעת החליטה הקואליציה לקדם את החוק, למרות שעדיין לא ברור כיצד תגיב רע"מ כעת לקידומו.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר, התייחס ראש הממשלה נפתלי בנט לחובה של חברי הקואליציה לפעול ולהתפשר. "אני חושב שאם חברי כנסת משמאל מרגישים שהממשלה ימנית מדי, וחברי כנסת מימין מרגישים שהממשלה שמאלנית מדי - סימן כנראה שהממשלה במקום טוב באמצע. זו המשמעות של פשרה", אמר בנט.

"כדי להתגבר על המהמורות עלינו לשים את טובת המדינה מעל אינטרס המגזרי הצר, כולנו צריכים להבין שאף אחד לא יהיה 100% מרוצה. זאת עבודה קבוצתית ולא אישית. אני בטוח שאם כולנו נמשיך לגלות רצון טוב – הממשלה תצלח את כל המשברים", טען ראש הממשלה.

עוד התייחס בנט לחוק 'ממדים ללימודים', שהקואליציה רוצה להביא מחר למליאת הכנסת, והליכוד מאיים בהצבעה נגד. "16,500 לוחמים משוחררים ממתינים כרגע למילגת לימודים. אם חברי הכנסת של הליכוד יצביעו נגד - החוק ייפול והלוחמים לא יקבלו את המילגות. רבים מהלוחמים לא יוכלו להרשות לעצמם לגשת ללימודים בכלל, ואחרים, שהתחילו לימודים בהסתמך על הכסף הזה – פשוט ייתקעו ללא מענה", אמר בנט.

"אבל אם חברי הכנסת של הליכוד והאופוזיציה יסכימו להימנע או להיעדר, רק לא להצביע נגד, החוק יעבור, והלוחמים יקבלו את מה שמגיע להם. אני רוצה להבהיר - להצבעה נגד החוק אין שום השפעה על הקואליציה והממשלה, רק פגיעה בלוחמים. אני קורא לח"כים מהליכוד ומהאופוזיציה: אל תרימו ידיכם נגד החוק של לוחמי צה"ל.

"אני לא יודע לנבא", אמר ראש הממשלה לשרים, "אבל אני חושב שהסיכויים שהשבירה תהיה באופוזיציה הם דרמטיים. כולנו צריכים לצאת מגדרנו לא לתקוע אצבע בעין לצד השני. אף אחד לא נדרש לוותר על האידיאולוגיה במילימטר, רק לדעת שהממשלה הזו עוסקת בדברים המעשיים של מדינת ישראל וכרגע לא נכריע את הדברים האידיאולוגיים".

תגיות:כלארע"מ

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה