חדשות בארץ

נתניהו קיבל מריבלין ארכה של שבועיים להרכבת הממשלה

הנשיא ראובן ריבלין נענה לבקשתו של ראש הממשלה, ובהתאם לחוק יסוד הממשלה העניק לו ארכה של שבועיים, עד ה- 29 במאי, כדי להשלים את המשא ומתן להקמת הממשלה

ריבלין חותם על מסמך ההארכה לנתניהו (צילום: חיים צח, לע"מ)ריבלין חותם על מסמך ההארכה לנתניהו (צילום: חיים צח, לע"מ)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הבוקר (שני) לבית הנשיא בירושלים ונועד לפגישה בארבע עיניים עם הנשיא ראובן ריבלין, במהלכה ביקש ממנו ארכה של שבועיים להשלמת הקמתה של הממשלה החדשה.

במכתב הבקשה הרשמי שהגיש לנשיא, כתב נתניהו כי חלה "התקדמות ניכרת" במשא ומתן עם המפלגות השונות בדרך להקמת ממשלתו החמישית במספר. עם זאת, הוסיף, "בשל לוח הזמנים הצפוף, שכלל את חול המועד פסח, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ויום העצמאות, ובשל האירועים הביטחוניים סביב רצועת עזה, אני נזקק לתקופת הארכה של 14 ימים, כקבוע בסעיף 8 לחוק יסוד הממשלה, וזאת עד ליום כ"ד באייר תשע"ט, 29 במאי 2019, להשלמת תהליך הרכבת הממשלה".

בסיום הפגישה נענה ריבלין לבקשת ראש הממשלה והעניק לו ארכה בת שבועיים לתקופת מלאכת הרכבת הממשלה. במסמך ההארכה כתב הנשיא: "לאחר שהצגת בפניי את הצורך בהארכת התקופה להשלמת תהליך הרכבת הממשלה, לבקשתך, הריני מאריך את התקופה הנתונה לך לשם מילוי תפקיד הרכבת הממשלה בארבעה עשר יום".

כזכור, ב- 17 באפריל הטיל ריבלין על נתניהו את תפקיד הרכבת הממשלה, וזאת בתום ההתייעצויות שקיים עם המפלגות, במהלכן המליצו 65 חברי כנסת על נתניהו לתפקיד. המשא ומתן שקיים הליכוד בשבועות האחרונים עם המפלגות המועמדות להצטרף לקואליציית הימין-חרדים לא הבשיל עד כה לכדי חתימה על הסכם. נתניהו ואנשיו מתקשים בשלב זה ליישב בין הדרישות הסותרות של השותפות העתידיות – בין היתר בנושאי דת ומדינה ובסוגיית חוק הגיוס – זאת בנוסף לקשיים בחלוקת התיקים. עם זאת, בין המפלגות שוררת הסכמה על הרחבת מספר השרים שיכהנו בממשלה הבאה. לשם כך יהיה צורך בשינוי חקיקה שיבטל את ההגבלה על מספר השרים שנקבעה בחוק יסוד הממשלה.

תגיות:ראובן ריבלין

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה