חדשות בעולם

קזחסטן: הדובה שיושבת בכלא – עם בריכת שחייה צמודה

הדובה קטיה מרצה עונש מאסר עולם בבית כלא בקזחסטן, לאחר שתקפה שני בני אדם. הכלא הקזחי הצליח לעדן את התנהגותה של קטיה, והיא נהנית מפינוק ייחודי: בריכת שחייה בתוך התא

| י"א ניסן התשע"ט |
תמונת אילוסטרציה (קרדיט: שאטרסטוק)
אא

הדובה יקטרינה, הידועה בשם החיבה קטיה, התעוררה לפני כחודש מתרדמת החורף שלה, וחזרה לחיים אותם היא מבלה בשנים האחרונות בכלא ממשלתי בקזחסטן.

על פי הדיווח ב"מירור" הבריטי, בהיותה גורת דובים השתייכה קטיה לקרקס נודד, אך כעת היא מרצה עונש של מאסר עולם שנגזר עליה לאחר שבשני אירועים נפרדים היא תקפה שני בני אדם. בעקבות אלימותה של החיה הסוררת, לא נמצא גן חיות שהסכים לקלוט אותה, ועל כן הוחלט בשנת 2004 להכניסה לבית הכלא, הסמוך לגבול עם רוסיה.

בבית הכלא כלואים למעלה מ- 700 אסירים פליליים, חלקם מסוכנים, שנכלאו לשנות מאסר רבות. קטיה, כיום בת 22, הפכה עד מהרה לחביבתם של האסירים, ונוכחותה בבית הכלא אף הצליחה לתרום לריכוך התנהגותם. הדובה עצמה עברה גם היא סוג של "חינוך מחדש": האסירים מספרים כי היא רגועה וכלל אינה תוקפנית, וכי היא אוהבת מאוד לאכול את הדברים המתוקים שהם נותנים לה. גם מנהל בית הכלא מציין כי מדובר בדובה שהפכה ידידותית לסביבה בשל העונש שהושת עליה, וכי היא זוכה לביקורים תכופים של חבריה למאסר.

התלהבותם של האסירים מקטיה באה לידי ביטוי בפסל שהם יצרו בדמותה, שהוצב במרכז הכלא. הדובה הקזחית אף זוכה לפינוק מיוחד במינו שאסירים במצבה - ובואו נודה על האמת, גם רוב בני האדם – יכולים רק לחלום עליו בלילות: בריכת שחייה צמודה, הממוקמת בתוך תא המאסר.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (17 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים