בחירות 2021

המפלגות החרדיות יתמכו בממשלת ימין; דרעי סירב לשוחח עם מקורבי גנץ

הספקולציות בדבר התחברות אפשרית לגנץ-לפיד התבררו כדמיוניות: גם אחרי פרסום המדגמים, דרעי וליצמן ממשיכים להצהיר על מחויבותם לממשלת ימין בראשות נתניהו

שתף במייל
| ד' ניסן התשע"ט |
אריה דרעי (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
whatsapp
אא

יו״ר ש״ס, השר אריה דרעי, שוחח הערב עם ראש הממשלה בנימין נתניה,ו והודיע לו באופן ברור כי ש"ס תמליץ עליו לנשיא המדינה, ותתמוך בהקמת ממשלת ימין כפי שהתחייבה לפני הבחירות. בנוסף לכך, כתב חדשות 'כאן' עקיבא וייס, מדווח כי מקורבי גנץ ניסו ליצור קשר עם דרעי הערב, אך נתקלו בסירוב גורף, בטענה כי "דרעי תומך בנתניהו".

דרעי אמר הערב בכנס הניצחון של ש"ס: "אחרי שעזבתי את ביתו של מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן, בדרך לכאן, הלכתי לציונו של מרן, ואמרתי לו 'אבא, שמרנו על מפעל החיים שלך. מילאנו את שליחותך, ברוך השם. ש"ס חיה וקיימת, ותמשיך את מורשת מרן. אני זוכר במוצ"ש, רק לפני 3 ימים, עמדנו שם על הציון של מרן, עם בנו שיבדל לחיים טובים, הרב דוד, שממש מסר את נפשו. כולכם שמעתם את הזעקה הגדולה שיצאה ממנו 'אבא, אבא, תפעל שחלילה המפעל לא ילך לאיבוד'".

בנוסף לכך, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם יו"ר דגל התורה', ח"כ משה גפני. גפני אמר לנתניהו כי יהדות התורה תמליץ עליו להרכיב את הממשלה הבאה. בהמשך נודע כי אנשי כחול לבן פנו למפלגת יהדות התורה, והציעו להתחיל במגעים להרכבת קואליציה. ביהדות התורה סירבו בנחרצות לנהל משא ומתן.

נתניהו שוחח גם עם ראשי מפלגות ימין אחרות, ואמר: "‫גוש הימין בהובלת הליכוד ניצח ניצחון מובהק. אני מודה לאזרחי ישראל על האמון. אתחיל בהרכבת ממשלה ימנית עם שותפינו הטבעיים כבר הלילה"‬.

לפי המדגמים, המפלגות החרדיות שמרו על כוחן, והן צפויות להיות חלק אינטגרלי בממשלת הימין הבאה. בימים הקרובים יפגש ראש הממשלה עם ראשי המפלגות החרדיות, על מנת לגבש קווי ייסוד לקראת ההמלצה לנשיא המדינה.

הידברות שופס

ספר דניאל עם פירוש נזר חזיונות של הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

סט ארכיאולוגיה תנכ"ית הרב זמיר כהן

חבורת תריג 9 - בתעלומת הזהב

זה אפשרי - הרב יצחק פנגר

גביע קידוש מוכסף

מקראות שלובות - מגילת איכה

הקרב על המקדש

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה