משמעותו של מזל טלה

  • כ"ה אדר א' התשע"ד
אא

שאלה

השם שלי הוא מוריה,תאריך הלידה שלי: 30.03.1990 ואני מזל טלה, אומרים על המזל שלי שהם נוטים לעשות ואח"כ לחשוב, והאמת,שאני מוצאת אתזה הרבה אצלי, רציתי לדעת אם זה יפגע בי בעתיד. ומה בעצם המזל והשם שלי אומרים המון תודה

תשובה

שלום וברכה

ככל דבר יש בו תועלת רבה לחים, לקפוץ לדברים חיוביים כמובן, ולא לחשוש יותר מידי, נעשה ונשמע. ויש להיזהר בדברים שלילים מלעשות בלי לחשוב, החרטה אח"כ חזקה מאוד.

אכתוב לך קצת על מזלך המליך אות ה` בשיחה וקשר לו כתר וצירפן זה בזה וצר בהם טלה בעולם וניסן בשנה וכבד בנפש זכר ונקבה (ספר היצירה) האדם מוטל כל ימיו במלחמה תמידית מול ההרגלים השלילים, המידות הרעות והלחץ החברתי. הוא נאבק להביע את עצמו ולבטא את מיוחדותו חרף הלחץ הסביבתי להרכין ראש, ליישר קו ולהמשיך לצעוד בשביל הכבוש. צריך אדם בעל סגולות נפש נדירות כדי לקרוא תיגר על המוסכמות ולהתוות דרך חדשה. לא בכדי כוכב הלכת השולט במזל טלה הוא מאדים (מַרס).

מאז ומקדם שימש כוכב לכת זה בעל הצבע הסמוק כסמל למלחמה. ואכן מזל זה מתאפיין באינטנסיביות רבה ובאנרגיה רבת עוצמה. בני מזל זה מצויים ב"מלחמה"- הם נאבקים בשגרת החיים האישית שלהם בפרט ונגד מגבלות ומעצורים בכלל. יש להם צורך עז להתגלם, להוציא את הכוחות הנטועים בהם מהכוח אל הפועל ולהטביע במציאות את צורתם האינדיווידואלית והייחודית. גלומות בטלה חיונית מופלאה, מחשבה ורגש הפורצים ללא מעצורים.

מלבד זאת קיים בהם צורך עז להשתחרר מכל הסוגר על נפש האדם. הם נתונים במאבק בלתי פוסק נגד השגרה השוחקת. יש בהם רצון ותעוזה לנוע קדימה, לחפש יוזמות חדשות, לבצע מטלות במרץ בחריצות וביוזמה. את האנרגיות הללו ניתן להפנות החוצה, לצורך ניהול מלחמות עם עולם ומלואו בהתאם למשמעות השכיחה של המילה "מלחמה" או כלפי פנים, לצורך ההתגברות על היצר והתעלות על האגו. בני טלה מצוידים במנוע רב עוצמה בו יוכלו לנוע קדימה גם בשטח הררי שאינו עביר למנועים רגילים.

לאן ינועו תלוי בהם. כמו כל כלי רב עוצמה גם תכונה זו עשויה לשרת אותם באותה מידה לטוב או חלילה לרע. בתקופת טלה יכול האדם למצוא בעצמו תעצומות נפש לעשות את הבלתי אפשרי, לפרוץ משוכות ולגבור על אתגרים מורכבים בחיי הפרט והכלל. המאמץ משתלם- אם ינצח במלחמה יזכה האדם בתואר הנכסף ויכונה "גיבור", שהרי "איזהו גיבור הכובש את יצרו".

בתחום הכספי הצורך העז בעצמאות ובביטוי עצמי גורמים לטלה להשקיע מאמץ רב בהשגת עצמאות כלכלית. התלות באחרים מציקה לו מאוד ולצורך השגת עצמאות זו הוא אף יהיה מוכן לעיתים לחפש יותר ממקור פרנסה אחד. על הטלה להישמר במיוחד ביוזמותיו העסקיות שכן טבעו הסוער עלול לגרום לו להיכנס להשקעות רבות סיכון ובלבד שיראה תוצאות מהירות. נטייה זו עלולה לגבור על שיקול דעתו לגרום לו להסתבכות פיננסית מיותרת.

השפעת האות ה תקופה טובה- חודש ניסן. בעץ החיים- כתר חוכמה. מייצג את עיקרון- ההתחלה, הבראשית. פועל הצורך- בהתמודדות, בראשוניות ובסיפוק מיידי של רצונות. תכונת אופי אופיינית- תוקפנות. יסוד משפיע- אש. זו אות עם שפע ברכה ופתיחות. אברהם אבינו קיבל תוספת וחיזוק לשמו,האות ה המוסיפה כוח ושפע להורות והילודה. אות זו מסמלת התחלות חדשות וכן את ההתרגשות וההתלהבות בחיינו. בחכמת הקבלה אות ה מסמלת כלי קיבול, ולכן ההשפעה החיובית גדלה בהגדלה של כלי הקיבול.

הדברים באים לידי ביטוי בפריון ובהרחבת המשפחה, הבית, בהעצמת ההון הכלכלי, הרחבת מעגל החברים, הגדלת יכולת ההכלה והקיבולת הנפשית לכוחות רוחניים. כך גם מועיל להצליח לקבל אור חזק יותר ושפע טוב להעצמת הדרגה הרוחנית. הפוטנציאל השלילי שלה כמעט שאיננו מורגש. ישנה נטייה לפציעות בראש ובגולגולת ובידיים. קיימת גם נטייה לשפיטה סובייקטיבית תחת השפעה של מידת הגבורה, המשכת דינים, ואי יכולת לראות את מה שברור כל כך מול העיניים. על פי סודות הקבלה קיימת הגבלה לראייה ועיוורון אבל רק במשמעות הרוחנית שלהם.

בהיבט נוסף יש להם קבלה יד ימין שהיא יד טובה, יד נותנת מסייעת ועוזרת. כדי להתגבר על אפשרות השפעת פוטנציאל השלילי עליהם להתפתח ביכולת נתינה רבה על מידת החסד וההתבוננות. אלה התכונות שעליו ליישם בחייו: מתינות, סבלנות, התמדה, התחשבות בזולת, ענווה וצניעות. עוד ראוי לו שילמד להקדים מחשבה לפעולה וימנע מפעילות יתרה העשויה להתיש את כוחותיו, ולגרום לו מתח, עצבים וכאבי ראש. שמך עם האות ה` ועם שם ה` י- ה ומוריה הוא שמו של הר הבית יש בך את כל הכוחות להגיע רחוק מאוד בעבודת ה`. בהצלחה – בנימין שמואלי


להרחבה ושאלות נוספות, ניתן לפנות אל רבני שו"ת הידברות במייל rav2@htv.co.il
תגיות:

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה