האם חב"ד כופרים באמונה?

  • כ"ה אדר א' התשע"ד
אא

שאלה

שלום רב. שמעתי את הרצאתו של הרב בנושא הסבלבסטר ונביא השקר. מה דעת הרב בכל הקשור לחב"ד הרבי זצק"ל הוכתר ע"י מאמיניו עוד בחיו כמלך המשיח וגם אחרי מותו. אם תאמר לחבדניק שהרבי מת הוא יכנה אותך כופר. למה מפחדים לדבר על כך. לדעתי זאת כפירה ובאמונה ועוד. לא ארחיב. אני מצפה לתשובה כנה ואמיתית וללא מורא.

תשובה

שלום וברכה

הא לך לשון הרמב"ם (מלכים פרק יא הלכה ג – ד) ותחליט בעצמך אם הרבי מליובאויטש הינו מלך המשיח! וזה לשון קדשו: "ואם יעמוד מלך מבית דוד הוגה בתורה ועוסק במצוות כדוד אביו, כפי תורה שבכתב ושבעל פה, ויכוף כל ישראל לילך בה ולחזק בדקה, וילחם מלחמות ה`, הרי זה בחזקת שהוא משיח, אם עשה והצליח ונצח כל האומות שסביביו ובנה מקדש במקומו וקבץ נדחי ישראל הרי זה משיח בודאי. ואם לא הצליח עד כה או נהרג בידוע שאינו זה שהבטיחה עליו תורה והרי הוא ככל מלכי בית דוד השלמים הכשרים שמתו. ולא העמידו הקב"ה אלא לנסות בו רבים שנאמר ומן המשכילים יכשלו לצרוף בהן ולברר וללבן עד עת קץ כי עוד למועד".

"ואל יעלה על דעתך שהמלך המשיח צריך לעשות אותות ומופתים ומחדש דברים בעולם או מחיה מתים וכיוצא בדברים אלו, אין הדבר כך, שהרי רבי עקיבא חכם גדול מחכמי משנה היה, והוא היה נושא כליו של בן כוזיבא המלך, והוא היה אומר עליו שהוא המלך המשיח, ודימה הוא וכל חכמי דורו שהוא המלך המשיח, עד שנהרג בעונות, כיון שנהרג נודע להם שאינו...".

בהצלחה - מנשה ישראל

תגיות:

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה