בדיקות הריון

תינוק בא לעולם: מתי אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

חושבת שאת בהריון, ורוצה להיות בטוחה? כך תדעי מתי לבצע את הבדיקה

| י"א שבט התשע"ט |
(צילום: shutterstock)
אא

תחילת הריון היא זמן של אי וודאות. התסמינים בשבועות הראשונים אינם תמיד ברורים, ובכל מקרה – רובנו רוצות לקבל תשובה ודאית לשאלה הבוערת: האם אני בהריון?

כיום ניתן לרכוש בכל בית מרקחת ערכות ביתיות אשר מספקות תשובות מדויקות למדי – 99% דיוק, בהנחה שהבדיקה נעשית בזמן המתאים ובצורה הנכונה.

 

מהי הבדיקה הביתית?

הערכות הביתיות לבדיקת הריון מזהות בשתן את הורמון ה-HCG, הורמון ההריון. גם בבדיקת דם בודקים את ההורמון הזה על מנת לוודא הריון. בבדיקת דם ניתן לעקוב אחרי כמות ההורמון, וכך לקבל גם מושג כללי לגבי שבוע ההריון והתקינות שלו. בבדיקה ביתית, לעומת זאת, מתקבלת תשובה פשוטה לשאלה אחת: כן או לא בהריון.

מומלץ לבצע בדיקת הריון ביתית לאחר האיחור בקבלת המחזור, אז התוצאות מדויקות ביותר. את הבדיקה ניתן לעשות בכל שעות היום, אך מומלץ לבצע אותה מיד בבוקר, אז נמצאות בשתן הכמויות הגדולות ביותר של ההורמון, כך שקל יותר לזהות תשובה חיובית.

האם יכולה להיות תשובה שלילית שגויה? בהחלט. לעיתים הבדיקה מבוצעת בשלב מוקדם מידי של ההריון, כך שהערכה אינה מזהה את הורמון ה-HCG ומראה תשובה שלילית, אף שלמעשה יש הריון. אם מקבלים תשובה שלילית בבדיקה הביתית, ועדיין יש תופעות שמרמזות על הריון, מומלץ לחזור על הבדיקה כעבור שבוע, או לחילופין – לגשת לקופת החולים ולבצע בדיקת דם.

האם יכולה להיות תשובה חיובית שגויה? לרוב לא. אם קבלת תשובה חיובית בבדיקה, את אכן בהריון. עם זאת, ישנם מקרים חריגים שבהם עלולה להתקבל תשובה חיובית שגויה, במיוחד לאחר סוגים מסוימים של טיפולי פוריות.

שוקלת הפלה? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים?

אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו.

לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקות הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (83 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים
שוקלת הפלה? צרי קשר כאן