הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי שאלות ותשובות מידע לקהילה
מכונת גילוח כשרה
מענה לשאלה

שלום רב

מכונות הגילוח הקיימות כעת בשוק, כפי שהן, אינן עונות על דרישות ההלכה, וקרוב לוודאי שיש ברובם ככולם איסור גילוח בתער מן התורה [הגילוח האסור הוא כשפוגע בשורשי השער]. מגלחי הזקן שומרי תורה ומצוות נוהגים בעיקר לעשות זאת באמצעות מכונת תספורת או משחה, ויש גם אפשרות לשבור את הסכין הכפול בסכין הגילוח ולהוציאו על ידי כך מחשש תער.

כפי מה ששמעתי יש בעיר בני ברק חנות ברחוב ז`בוטינסקי פינת רבי עקיבא שהם מתקנים את הסכין גילוח בשבירת הסכין הכפול תמורת תשלום פעוט. בשבוע שעבר התבשרו מגלחי הזקן שומרי המצוות, על מכונת גילוח העונה על הדרישות ההלכתיות, הנמצאת כעת בשלבי יצור סופיים, הסכין נבנתה במיוחד לצורך כך שתעמוד בקריטריונים ההלכתיים שהציב הגאון רבי מרדכי גרוס שליט``א מבני ברק.

מפתח המכונה הוא מר מנשה גור. הסכין החדשה תיקרא בשם `מגה`, ומיוצרת על ידי חברת `אפיליידי` ובקרוב היא תגיע לשוק, המשווקים אומרים כי למרות ההשקעה ואיכותה הגבוהה של המכונה, מחירה יהיה שוהה לכל נפש, ומהנמוכים ביותר בשוק מכונות הגילוח.

בהצלחה – מנשה ישראל

 
השאלה

איך אני יכול לדעת עם המכונה שלי כשרה יש לי מכונת גילוח פיליפס ``קול סקין`` עם הג`יל שיוצא בגב המכונה האם זה בסדר?

חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה  |  צפיות: 4268

מאמרים מומלצים

שאלות מומלצות