מזלות- דלי

כ"ה אדר א' התשע"ד | 25.02.14 15:38

שאלה

שלום הרב. אני נולדתי בתאריך 31.01.91 טז בשבט ואני מזל דלי . תוכל להסביר לי על המזל והתאריך, מה הוא אומר והאם בודקים מזלות לפי התאריך העברי או הלועזי אשמח אם תענה בהקדם, תודה.

תשובה

שלום וברכה

בענין המזל נחלקו החכמים בדבר, דעת רוב החכמים שהמזל נקבע לפי מהלך החמה - החודש הלועזי. כל עניין המזלות משפיע על יהודי רק בתכונות, דהיינו שהנולד במזל דלי תכונותיו ינטו לפי המזל. אך בעניין מהלך חייו, אין מזל לישראל, והכול נקבע לפי מעשיו של האדם מגלגול זה ומגלגולים קודמים. מזל דלי- אל תדרוס אנשים בדרך המליך אות צ` בלעיטה וקשר לו כתר וצירפן זה בזה וצר בהם דלי בעולם ושבט בשנה ורגל ימיןבנפש זכר ונקבה (ספר היצירה) אין ספק, הדלי המסוים הזה סוער מאוד, הוא נועז ומקורי, מחפש חידושים מסעירים וחותר לעצמאות וחופש.

הכריזמה שלו יכולה לעזור לו לעשות נפשות רבות לרעיונות המלהיבים שלו. הוא רוכש לעצמו ידידים במקומות גבוהים. הוא מתאים לחולל מהפכות חברתיות, יש לו את המעוף לכך וגם את המרץ. יש לו את הכריזמה וגם העקשנות. אם הקווים המשורטטים כאן מזכירים לך דמות של מנהיג, לא טעית. הדלי ימשך לכיוון של מנהיגות, ואם לא מנהיג אז עמדת מפתח או כל תפקיד ביצועי, הכרוך בפעילות אקטיבית ומה שחשוב לא פחות – מקום בולט במרכז הבמה הציבורית.

הדלי בהחלט אינו מתכנן להיות נחבא אל הכלים... ברור שכדי לחולל מהפכה וליזום מהלכים מחודשים יש צורך בפריצת המסגרות הקיימות, בין שמדובר במסגרות פיזיות, חברתיות או תרבותיות. לצורך כך יסתייע הדלי בעקשנותו המפורסמת. הוא לא יתפעל ממה שההמון חושב עליו ואף את עצת מקורביו ייקח בעירבון מוגבל. הוא נון קונפורמיסט, אינדיבידואליסט שאינו נרתע מלפלס לעצמו שביל חדש.

הדלי נמצא במצב רגיש, יש לו פוטנציאל רב, בכוחו לסחוף אנשים רבים אחריו אל מחוזות חדשים וטובים יותר. הוא עלול להתלהב כל כך מהרעיונות הגדולים עד כדי זלזול באדם הקטן. (על טיפוס מסוג זה נהגו בזמנו לומר כי הוא "אהב את האנושות ושנא את האיש").

המסורת היהודית מלמדת כי האדם נבחן דווקא ביחסו לפרט הקטן והבלתי נחשב כביכול. מנהיגי עם ישראל היו רועי צאן שנבחנו קודם שנבחרו לתפקיד החשוב ביחסם לעדר כבשים. כדאי לדלי לעבוד על מידת הענווה ולפתח אמפתיה כלפי כל אדם באשר הוא. תרגול קבוע של פעילות חסד אישית יעזרו לו לשמור על קשר עין עם האדם הפשוט גם כשהוא נסחף לחלומות חובקי תבל. בכל חודש עפ"י מזלו ישנם עניינים גבוהים ומשמעויות רציניות הקשורות לאותו מזל החודש, וזאת כפי שמסרו לנו חכמי הקבלה.

בכדי לפתוח את המזל של האדם הנולד באותו החודש מסרו לנו חכמי הקבלה את פרק התהילים המתאים לאותו חודש. המתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. תהילים פרק כ"ג מזמור לדוד ה` רועי לא אחסר: בנאות דשא ירביצני על מי מנוחות ינהלני: נפשי ישובב ינחני במעגלי צדק למען שמו: גם כי אלך בגיא צלמות לא אירא רע כי אתה עמדי שבטך ומשענתך המה ינחמוני: תערוך לפני שולחן נגד צוררי דשנת בשמן ראשי כוסי רויה: אך טוב וחסד ירדפוני כל ימי חיי ושבתי בבית ה` לאורך ימים:

בהצלחה רבה - בנימין שמואלי

כותרות מומלצות

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה