הוספה לתפילת שבת: תפילה לשלום שדרות

  • כ"ה אדר א' התשע"ד
אא

שאלה

ראיתי באחת התשובות של הרב מנשה ישראל, לשאלה מה ניתן לעשות לשלום ירושלים ושדרות, את הברכה הזאת: "יהי רצון מלפניך השם אלוהינו ואלהי אבותינו שיכבשו רחמיך את כעסך ויגולו רחמיך על מדותיך ויתמתקו הדינין, ותבטל מעלינו ומעל כל ישראל היושבים בעיר הקודש בירושלים ובכל ארצינו הקדושה, כל גזירות קשות ורעות, ותקרע רוע גזר דיננו ותגזור עלינו גזרות טובות, ותכניע ותשפיל את כל אויבינו מבקשי רעתינו, תפול עליהם אימתה ופחד בגדול זרועך ידמו כאבן, ותתן בלב המלכיות והשרים והיועצים עצה נכונה לישוב עיר הקודש ירושלים ולכל ארצינו הקדושה, ולטובת ישראל, ותשקוט הארץ, [ואחינו היושבים בנגב בעיר שדרות ושכנותיה ינצלו מכל צרה וצוקה ותשמרם ותנצרם מחץ וקשת, מחרב ושריפה ומפולת], ותצילנו ממלחמה וממצור ומשבי וביזה, ומכל הפסד ומכל פחד, ולא ישמע שוד ושבר בארצינו הקדושה, יקום אֱלֹהִים יָפוצו אוֹיְבָיו וְיָנוסו מְשַׂנְאָיו מִפניו, ומאוצר מתנת חינם תחון עלינו, [ובכח מזמורי תהילים שקרינו לפניך וסודותיהם תרחם עלינו] ותצילנו מכל רע, ומכל פחד ומכל הפסד, ותפר עצת אויבינו וקלקל מחשבתם, ולא תעשינה ידיהם תושיה, אויבינו ילבשו בושת ועלינו תרחם, אל מלא רחמים עשה למען רחמיך, [ובזכות דוד המלך עליו השלום שאמר מזמורים אלו לפניך תצילנו מכל צרה] ונהיה מיושבים ושקטים ושאננים לעבודתיך." מצאתי את הברכה מאוד יפה, וחשבתי לעצמי שבימים קשים אלה, כדאי אולי לדבר עם הרבנות הראשית של ישראל ולהרכיב ברכה ייחודית לשלום שדרות (שתפורסם בעיתונים) ולהגיד אותה בכל שבת בתפילה. המון אנשים רוצים לעזור לשדרות ולא יכולים. רבים נוסעים לשם בכל שבוע כדי לעשות קניות לשבת, אך התושבים עדיין סובלים. אני מאמין שזה המעט שהקהילה הדתית מחוייבת לעשות. האם ישנה דרך כלשהי להוסיף תפילה, אפילו קצרה ורגעית ליד תפילה לשלום חיילי צה"ל, לשבת, להגנה על שדרות אני מאמין שבנושא זה שיתוף הפעולה יהיה עצום, ואפילו חילוניים יגידו את התפילה הזאת.

תשובה

שלום וברכה

מרגש מאוד לראות אחדות עם ישראל והשתתפות בצערם של חלק מתושבי ארצינו הק`, צערם הוא צער כולנו. אני אישית מתפלל כנ"ל כל יום, ורצוי מאוד שכל יהודי יכלול אותם בתפילתו, התפילה שכתבתי מיוסדת על תפילת החיד"א.

פרסמתי אותה באתר, והקב"ה ישמע לכל המתפללים המצטרפים להתפלל. אם יש לך שפה עם הרבנות הראשית, אשריך. כל אחד עושה מה שבאפשרותו. אני במסגרת שלי יכול לעזור בפירסום נוסף, וזה מה שאני עושה כעת. תזכה למצוות - מנשה ישראל


להרחבה ושאלות נוספות, ניתן לפנות אל רבני שו"ת הידברות במייל rav2@htv.co.il
תגיות:

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה