מזל קשת

  • כ"ה אדר א' התשע"ד
אא

שאלה

תוכלו בבקשה להרחיב על מזל קשת מה אומר במזל זהה בתודה מראש ושכל בני ישראל יידו ימים טובים יותר

תשובה

שלום וברכה

המליך אות ס` בשינה וקשר לו כתר וצירפן זה בזה וצר בהם קשת בעולם וכסלו בשנה ויד ימין בנפש זכר ונקבה (ספר היצירה) במקומות רבים הדגישו חז"ל את מקומו המרכזי של מעשה החסד בבניין אישיותו של האדם. הדגשה זו עשויה להראות לנו מופרזת במקצת שכן מעשה החסד אינו מצריך יכולות שכליות גבוהות, כישורים יוצאי דופן, או הישגים מרעישי עולם. גם חיוך מלבב לאדם מדוכא למעשה יחשה חסד.

מהו סוד חשיבותו של החסד האדם מורכב ממזיגה של חומר ורוח, גוף ונשמה. הגוף יסודו מעפר, הוא אגואיסטי ומבקש לקחת את כל מה שאפשר, "מי שיש לו מאה, רוצה מאתיים". לעומת זאת הנשמה היא חלק אלוקי ממעל, ניצוץ אלוקי שירד לעולם השפל. כל מבוקשה הוא רק להעניק ולתת. האדם נתון בקונפליקט בין הגוף לנשמה, בין מידת הנתינה למידת הנטילה. כאשר האדם עושה מעשה חסד הוא מגביר את מידת הנתינה ובכך מחזק את צד הנשמה שבתוכו.

מזל קשת מקבל את השפעתו מספירת החסד המכילה בתוכה מאור פנים, שפע ונדיבות. נתיב החסד עובר דרך ההתגברות על חולשותינו ועל נטיותינו האגואיסטיות המבקשות להטיל מרות על זולתו ולגמד את ערכו. כאשר אדם משקיע עצמו בעשיית חסד הוא מגלה להפתעתו כיצד הוא גדל ומתעצם מפני שלמד למעט מעצמו. בני מזל קשת נוטים להעניק מעצמם ומזמנם כדי לרצות את זולתם. הם מסוגלים לשקוע בפרויקטים גדולים שעניינם הטבה וסיוע לנצרכים. בד בבד חשוב שיזכרו כי חסד אין עושים דווקא לזרים... עזרה לקרובים עלינו ביותר - בני הזוג, בתוך המשפחה, בין הורים לילדים- נחשבת לנתינה מועדפת מכיוון שאין לה את הברק החיצוני המלווה מעשי חסד פומביים וממילא כוונתה טהורה יותר. תכונת החסד של מזל קשת היא כלי רב עוצמה העשויה לרומם את האדם למחוזות גבוהים ולפתח אישיות בעלת מעורבות חברתית גבוהה.

דרכו הישירה של הקשת עלולה ללקות בחוסר טקט ולפגוע שלא במתכוון בילדיו. לרוב הוא נוטה לברוח מגילויי רגשנות אך בליבו הרגשות סוערים. הקשת הינו אידיאליסט וחשוב לו להעניק לילדיו חינוך ליברלי ומתקדם. נימוסי ותרבותי, הוא לא כל כך מתקדם עם העולם והיה מעדיף את חיי המשפחה הקדומים על המאה העשרים. הוא ישפיע על התפתחותם האינטלקטואלית, יסייע להם לרכוש ידע ולפתח כבוד וסובלנות לדעות שונות משלו. יש לו משיכה לדתות ותרבויות אחרות . החופש מהווה "ערך" עבורו, לכן יעניק בשפע לילדיו ויאפשר להם עצמאות, חופש מחשבה וחופש ביטוי. ספורט, נסיעות וטיולים - חביבים עליו במיוחד, לכן יעודד גם את ילדיו לפעילויות מסוג זה.עיסוק בספורט חשוב מאד לבן מזל הקשת מאחר שיסוד האש מבעבע בקרבו.

בברכה- בנימין שמואלי


להרחבה ושאלות נוספות, ניתן לפנות אל רבני שו"ת הידברות במייל rav2@htv.co.il
תגיות:

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה