חדשות בארץ

אובחן חולה קורונה נוסף בישראל, המשטרה תפתח בחקירה פלילית נגד מפרי צווי בידוד

משרד הבריאות מסר, כי אובחן חולה קורונה נוסף בישראל, ה- 16 במספר, והוא מאושפז בבידוד בבית החולים פוריה. בעקבות התפשטות הנגיף, משרד החוץ הוציא אזהרות מסע למספר מדינות באירופה. המשטרה הודיעה, כי תפתח בחקירה פלילית נגד אזרחים שהפרו צווי בידוד שהוטלו עליהם

אא

משרד הבריאות עדכן אחר הצהריים (חמישי) על חולה קורונה נוסף שאובחן בישראל, ה- 16 במספר. החולה מאושפז בבידוד, בחדר מיוחד עם תא לחץ שלילי, בבית החולים פוריה שבצפון הארץ. מצבו יציב, והוא בהכרה מלאה. מבית החולים נמסר, כי מדובר בנהג אוטובוס, תושב מזרח ירושלים בן 38, שהסיע לפני כשבועיים קבוצת תיירים מספרד, גרמניה ויוון, ששהתה בארץ ובשטחי הרשות הפלסטינית. מוקדם יותר היום, דווח כי התיירים היוונים אובחנו כחולי קורונה לאחר חזרתם לארצם.

עקב התפשטות נגיף הקורונה במדינות באירופה, משרד החוץ הוציא המלצה לכל מי שמתכנן נסיעה לאיטליה, צרפת, גרמניה, שוויץ, ספרד ואוסטריה לשקול את נחיצותה בעת הנוכחית, ולהתעדכן באשר להנחיות הרשויות המקומות במדינות אלה ביחס להתנהגות מונעת. במשרד הדגישו, כי שגרירויות ישראל במדינות אלה ממשיכות לפעול.

המשטרה הודיעה היום כי הוחלט לפתוח בחקירה נגד 8 אנשים, שהפרו את צווי הבידוד שהוטלו עליהם בשל התפשטות נגיף הקורונה: "בעקבות מספר אירועים, שהתרחשו בימים האחרונים מאז התפרץ הנגיף, בהם התעלמו אזרחים ביודעין מהנחיות משרד הבריאות אשר קראו להם לשהות בבידוד, או שביצעו עבירות נגד פקחי משרד הבריאות, או שהטעו את פקחי משרד הבריאות בשעת תשאולם, החליטה משטרת ישראל לפתוח במספר חקירות פליליות".

במשטרה הבהירו, כי "הטיפול באירוע התפשטות נגיף הקורונה, כמו גם האחריות על פיקוחם של הנקראים לבידוד, הינם באחריות משרד הבריאות". עם זאת, נושא הפרות הבידוד יועבר לטיפול המשטרה: "חקירה פלילית תיפתח נגד אזרחים, שבחרו להתעלם מההנחיות כאמור ביודעין, כשהם רואים לנגד עיניהם את תועלתם האישית, או כלפי אזרחים שעשו מעשה שיש בעשייתו להפיץ את הנגיף ולפגוע בעובדי ציבור, מתוך כוונה להדביקם או להטעות את הפקחים בשעת תחקורם על מנת למפות את החשודים בהידבקות".

"אנו פונים לציבור האזרחים ומבקשים להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות בנושא, שכן התעלמות מהן וזלזול בהן משבשים את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. מפרי צווי הבידוד של משרד הבריאות אף עלולים להפיץ את הנגיף, להדביק ולסכן את חייהם של אזרחים נוספים ללא ידיעתם", נאמר עוד בהודעה. "משטרת ישראל תפעל בשיתוף פרקליטות המדינה על מנת למצות את הדין עם כל מי שיבחר להתעלם מהוראות משרד הבריאות ויגרום במעשיו, ברשלנות או במתכוון, לסיכון של התפשטות נגיף הקורונה".

בתוך כך, כניסת המתפללים לקבר יוסף בשכם, שתוכננה להתקיים אור ליום שני הקרוב, ערב תענית אסתר, נדחתה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. ההחלטה על כך התקבלה בתום הערכת מצב שקיימו ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, ומח"ט שומרון, אלוף-משנה שגיב דהן, ובהתייעצות עם רב השומרון, הרב אליקים לבנון. הערכת המצב התבצעה טלפונית, מאחר ודגן שוהה בעצמו בבידוד, לאחר שלפני כשבוע חזר ממסע הסברה וגיוס תרומות בבריסל ובפריז.

(עודכן: 18:08)

 

תגיות:משרד הבריאותנגיף הקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה