אירוח בליל הסדר

  • כ"ה אדר א' התשע"ד
אא

שאלה

כבוד הרב בליל הסדר הזה,יש לנו מוזמנים,בניהם יהודיה שבעלה גוי,לא ערבי,תאילנדי. לא משנה מוצאו,החשוב הוא שהוא לא יהודי. אני הזמנתי את אשתו שהיא יהודיה ואין לה היכן להיות בליל הסדר,אם לא אזמין אותה היא תהיה בביתה עם בעלה וילדתם הקטנה בביתה. חשבתי זוהיא תהיה מצות הכנסת אורחים בליל הסדר. ככתוב : כל דיכפין יתא ויוכל,כל דיצריך יתא ויפסח. למה אני מזמין אותה גם מהסיבה שהיא אחותה של חברתו של בני. שאלתי מה,או איך אני אתנהג כלפיו בליל הסדר האם לבקש שישים כפה על ראשו האם לתת לו לטעום מברכת הגפןלתת לו מהמוציא לתת לו לקרוא מההגדה,יש לי תרגום גם באנגלית, אני כידוע לך גר בניכר. אודה לך על תשובותיך לכל שאלותי. בברכת חג חירות כשר ושמח חובב גבריאל

תשובה

שלום וברכה

יש להקפיד שהיין יהי מבושל או שתבשלו לפני ליל הסדר כדי שלא ייהפך להיות היין יין נסך. לכבוד ליל הסדר שבאים מלאכי עליון לראות את המעלה הגדולה של עם ישראל המשבחים את הקב"ה על עם ישראל הנפלא שיש לו, ראוי שהגוי ילבש כיפה. ואפשר לתת לו לטעום מהיין ומהמצה.

וטוב מאוד תעשה אם תרחיב הרבה על מעלת עם ישראל ועל ייחודיותיינו כעם הנבחר עם ה` ובכך תזכה אותה יהודייה להבין את גודל מעלתה כבת לעם זה, ואולי תינצל מהאיסור החמור של חיים עם גוי.

פסח כשר ושמח - בנימין שמואלי


להרחבה ושאלות נוספות, ניתן לפנות אל רבני שו"ת הידברות במייל rav2@htv.co.il
תגיות:

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה