גלריות

גלריה: עיוורת הצליחה לראות את תינוקה - בעזרת משקפיים מיוחדים

קייטי בייטס היא עיוורת מלידה, שזכתה במתנה מיוחדת במינה: בעזרת משקפיים מיוחדים ובפעם הראשונה בחייה - הצליחה לראות את תינוקה הרך שנולד זה עתה

| ט' שבט התשע"ה |
אא

קייטי בייטס היא תושבת קנדה בת 29, הסובלת מסוג נדיר של עיוורון. מדובר במחלת הסטארגרט - שזה סוג של ניוון רשתי שאצל קייטי, הלך וגדל עם השנים ופגע בעיקר במרכז שדה הראייה שלה. מכיוון שכך, על אף שיכלה לראות צלליות מטושטשות, בכל זאת הוגדרה כעיוורת.

חברת הפיתוח הטכנולוגי eSight, היא חברה אמריקנית המתמחה בייצור מערכות המשפרות את התמסורת החשמלית בין העין למוח. ההמצאה החדישה שלהם, בדמות משקפיים יוקרתיים ששווים כ-15,000 דולר, כבר עזרה ל-140 עיוורים - להגשים את חלומם, ולהצליח לראות (כמעט) כאחד האדם. 

כיצד העסק עובד, אתם שואלים? על גבי המשקפיים, באזור האף, ממוקמת מצלמה זעירה שמצלמת את התמונות שנקלטות בה ומעבירה אותן לשני מסכי HD שממוקמות במשקפיים עצמן. אמנם התמונה שמתקבלת אינה חדה כל כך, אך לעיני העיוור היא מספיקה בהחלט כדי לזהות דמויות שונות, ממש כפי שאנו יכולים לזהות אותן. 

את המשקפיים, קיבלה בייטס במתנה מאחותה ומרגע שהרכיבה אותן על עיניה והצליחה לראות לראשונה בחייה, את תינוקה, אמרה: "הוא בהחלט דומה לנו, וירש את כפות הרגליים והידיים מבעלי. אני אוהבת מאוד את השפתיים שלו, שדומות לשלי", אמרה בשמחה. 

 

ההמצאה הגאונית: משקפי eSight

 

"ho, my god" (הו, אלוקים שלי) - זו הייתה התגובה הראשונית של בייטס כשראתה את תינוקה

 

"תסתכלו על אצבעות הרגליים הארוכות שלו", אמרה

 

"ועל הידיים הזעירות האלה...", צוחקת בשמחה

 

בעלה של קייטי עם הרך הנולד

 

קייטי בייטס - מטפלת בתינוקה באמצעות המשקפיים

 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

לומדים לצייר 4 קומיקס - דבורה בנדיקט

55לרכישה

מוצרים נוספים

ילדים מספרים על עצמם 10 - חיים ולדר

ספר תורה לילדים

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

המכתב - הרב יצחק פנגר

אנשים מספרים על עצמם 9 - חיים ולדר

לכל המוצרים