היכרויות בחינם - סיפורי הצלחה

למה דווקא שבע ברכות? דודו כהן חושף סודות מאחורי הקלעים

דודו כהן, מנהל האתר שבע ברכות, מתארח באולפן ומשתף בתהליך הקמת האתר, החל מהרעיון המפתיע להקמת פינה לרווקים ורווקות ועד להקמת אתר מצליח ומשגשג שהוביל לכ-1,000 חתונות עד כה. כיצד מתנהל האתר מבחינת פיקוח הלכתי, ומדוע הרישום חינם? דודו כהן בראיון מיוחד

| י"ח אלול התשע"ח |
דודו כהן
אא

"אתר שבע ברכות הוקם ב-2012", מספר דודו כהן, מנהל אתר הידברות ויוזם אתר ההיכרויות מבית הידברות 'שבע ברכות'. "הרעיון היה ליצור פלטפורמה אינטרנטית, שתהיה נוחה להיכרויות. ראינו שיש הרבה אנשים, בעיקר בעלי תשובה, שנמצאי םעדיין בתהליך ההתחזקות, ומתקשים למצוא זיווג. באופן כלללי, על תופעת הרווקות אין צורך להרחיב במילים.

"אני ערכתי את הניוזלטר בהידברות, כאשר הגיע אלי מייל שהציע לפתוח פינה בהידברות לרווקים ולרווקות. כמעט מחקתי את המייל, אך לרגע חשבתי: 'אולי באמת'. 

"שלחתי מייל לרב זמיר. התייעצנו. למעשה, אתר שבע ברכות זה ממש ה'בייבי' של הרב זמיר. הוא התווה לנו את הדרך. אפיינו את זה ביחד, וכל הגדר ההלכתי וכל האפיון היה בעצה אחת איתו, וכך הקמנו שירות

"עדיין לא קראנו לזה 'שבע ברכות', אלא 'מיזם השידוכים של הידברות'. הכל היה במיילים. אנשים שלחו אלינו כרטיסים ופרסמנו את זה באתר, זה היה מאוד פרימיטיבי", אומר דודו כהן בחיוך.

"לאחר שנה בערך הוקם האתר. כעת עומדים בדיוק על 40,000 רשומים, וכ-1,000 זוגות נישאו דרכינו.

"אתר היכרויות זה לא אתר פשוט. המון סממנים הלכתיים שצריך לדעת מה כן, מה לא. העבודה על האתר הצריכה הרבה אפיון, הרבה ניסוי ותהייה. ואנחנו מאוד מקפידים שזה לא יהיה ג'ונגל. מה שקורה באתרים אחרים - בחורה נרשמת. בחור בכל גיל יכול לפנות אליה ולרשום מה שהוא רוצה", מסביר דודו כהן.

"הרב זמיר הגדיר את זה שההודעות יעברו דרכנו. אנחנו ראינו כל הודעה, ואז אנחנו לוחצים על 'וי', ואז זה עובר אליה. אם אנו רואים בחור שפונה בצורה לא מכובדת עם תוכן לא הולם - אנחנו לא מעבירים את ההודעה, וגם חוסמים אותו.

"ההרשמה מאוד פשוטה. נרשמים בדף הבית, שם, תאריך לידה, צריך לציין אם שומרים נגיעה - זה התנאי היחיד. מלבד זאת, האתר חינמי לחלוטין ופתוח לכל מי שמחפש זיווג. למרות שאתרי היכרויות זה משאבת כספים, ויש כאן פוטנציאל לרווחים גדולים, אנחנו מוותרים על זה ועומדים על זה. האתר חינמי לחלוטין.

"אחרי שנרשמים - הכרטיס עובר אלינו. אנחנו בודקים את הכרטיס, קוראים את הטקסטים שהוא כתב על עצמו. הכל מאוד מפוקח. גם מבחינת צניעות - אם התמונה לא לגמרי על פי ההלכה, או שחותכים או שלא מאשרי םא תהתמונה. אנחנו תמיד עוקבים. זה גורם לבחורים ובחורות איכותיים להבין ששבע ברכות זה המקום היחיד להירשם. כשאתה בשבע ברכות, אתה יודע שאתה נמצא בידיים טובות" מסכם דודו כהן את דבריו על ייחודיותו של האתר הנפלא.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (89 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים