הכרויות בחינם - סיפורי הצלחה

"אלמנה עם שישה ילדים, מי בכלל ירצה אותי?" עוד סיפור מרגש מבית ’שבע ברכות’

שנתיים אחרי שיהודית דוידוב התאלמנה מבעלה היא זכתה למצוא את זיווגה השני דרך אתר שבע ברכות. "קיבלתי את כל הדברים שיכולתי לחלום עליהם, בצורה כל כך פלאית. אנחנו לא גומרים להודות לה'"

| ה' אלול התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

"תתקשרי בשעה שמונה וחצי בערב, אחרי שאני מסיימת להשכיב את הילדים", אומרת לי יהודית דוידוב, אשר זכתה לבוא בברית הנישואין עם בעלה אליהו לפני כשלושה חודשים.

"יש לי שישה ילדים מהנישואין הקודמים", היא מסבירה לאחר מכן, כשאנחנו משוחחות בנחת, לא לפני שהיא מוודאת שהילדים כולם שקעו בשינה ערבה. "התאלמנתי לפני כשנתיים וחצי, לאחר שבעלי נהרג", היא מספרת. "אחרי בערך שנה התחלתי להרגיש שאני בשלה כדי לחפש שידוך שני, אבל זה היה לגמרי לא פשוט. חשבתי בליבי כל הזמן – מי בכלל ירצה אותי? אלמנה צעירה, עם שישה ילדים קטנים מתחת לגיל 12. מי בכלל יסתכל עליי? בסופו של דבר החלטתי לעשות השתדלות ונרשמתי לאתר היכרויות. מהר מאוד, בתוך בערך חודש, כבר הבנתי שהוא ממש לא על טהרת הקודש והחלטתי שאני עוזבת אותו ולא ממשיכה בו אפילו יום אחד. המשכתי להתעניין בשידוכים שהגיעו אליי מפה לאוזן, דרך משפחה, אחיות ומכרות. יצאתי לשלוש פגישות עם מישהו, אבל מהר מאוד הבנתי שזה לא זה".  

 

"הרב בירך, ואנחנו התארסנו"

יהודית מציינת שהניסיון היה קשה. "רציתי מאוד למצוא את השידוך שלי, אבל גם היו לי כל כך הרבה דרישות ורצונות. היה לי חשוב שבעלי יהיה ירא שמיים אמתי ולמדן, כדי שיוכל להחזיק את הבית שבניתי ולהיות דמות חזקה לילדים. הרי יש לי ילדים ואני צריכה לחשוב גם עליהם. אחרי הכל, הוא לא יהיה רק בעלי, אלא גם אבא שלהם".

ואז, כפי שהיא מספרת, הגיעה אליה חברה טובה שאירחה את הרב זמיר כהן מספר פעמים בביתה בשכונת גילה, לצורך הרצאות. "היא סיפרה לי: 'יהודית, יש להידברות אתר של היכרויות בו יש פיקוח מחמיר והכל מסונן'. שמעתי אותה אבל ממש לא התלהבתי. השבתי לה: 'יש לי ניסיון עם אתרים ואני לא סומכת עליהם'. אבל היא הפצירה בי לנסות ולבסוף השתכנעתי.

"נכנסתי לאתר לפני בערך שמונה חודשים", היא נזכרת, "העליתי שם את הכרטיס שלי והגיעו הרבה הצעות. אלו היו הצעות טובות מאוד, ממש ראו שיש באתר בחורים איכותיים, אבל כמו שציינתי – אני הייתי ביקורתית. היו לי המון דרישות ולא כל דבר יכול היה להתאים לי".

האמנת שבעלך יימצא לבסוף באתר?

"האמת היא שלא ממש האמנתי, אבל הרגשתי שחובת ההשתדלות שלי היא לנסות".

ואז, באחד הימים, ראתה יהודית באתר את התמונה של בעלה כיום, עם מגבעת וחליפה, בעל חזות אברכית ומרשימה. כשנכנסה לכרטיס שלו היא גילתה שכתובים שם בדיוק הדברים שמעניינים אותה ושהיא מחפשת. "למרות שמקובל שהבחור פונה לבחורה החלטתי שאני פונה אליו. זה היה לי מאוד מוזר, אבל לאחר שכבר התארסנו הוא סיפר לי דבר מדהים. זמן קצר לפני שהכרנו הוא הגיע לרבי חיים קנייבסקי בבני ברק וביקש שיברך אותו. הרב איחל לו: 'שתזכה שאשתך תגיע אליך בקרוב'. והנה, זה בדיוק מה שקרה כאן, אני זו שהגעתי אליו, בצורה כל כך מפתיעה".

במשך תקופה התכתבו השניים דרך האתר, מבלי להיפגש ומבלי לשוחח טלפונית. "בשלב מסוים שלחתי לו הודעה והוא לא הגיב, שלחתי עוד הודעה ולא קיבלתי תגובה, ועוד אחת שלישית ואז גיליתי ש... נחסמתי".

איך הרגשת? נבהלת?

"היו לי תחושות מעורבות – מצד אחד היה כתוב באתר שהחסימה היא מכיוון שהצד השני לא מגיב ולכן חוסמים אותי, כדי שלא אמשיך לשלוח לו הודעות. מהבחינה הזו ממש התרשמתי מהאתר, זה מוכיח על סינון ועל התחשבות. זה בדיוק מה שנדרש מאתר שפונה למגזר הדתי. מצד שני מאוד חששתי, כי חשבתי שאולי אליהו יורד מכל הרעיון. לבסוף התברר שהייתה אצלו בעיה במחשב וזו הסיבה שהוא בכלל לא ראה את ההודעות".

 

הבלתי יאומן קרה

אך אל דאגה, כשבוע לאחר ה'התנתקות', גילה דוד את ההודעות, הוא יצר קשר והדבר הוביל גם לשיחות טלפוניות שהוכיחו לשניים עד כמה שיש להם כל כך הרבה דברים משותפים. "התברר לנו ששנינו נרשמנו לאתר בדיוק באותו זמן, אליהו הוא גרוש והגירושין שלו היו בערב בדיקת חמץ לפני שנתיים וחצי, בדיוק בזמן שאני התאלמנתי, והכי מדהים – התברר לנו שאנחנו בדיוק באותו גיל. ליתר דיוק, אליהו מבוגר ממני ב-20 ימים. זה היה מבחינתי יותר ממה שיכולתי לבקש, כי אמנם אני בת 31, אבל שיערתי לאורך הדרך שלא אמצא מישהו בגילי שירצה לקחת אותי יחד עם ששת ילדיי ולכן מראש בדקתי כאלו בגילאי 40 ומעלה, והנה קיבלתי אפילו את מה שלא העזתי לבקש".

בשלב הפגישות מציינת יהודית שהיא כבר הייתה בטוחה בעצמה. "אני מאחלת לכולם שלא יתנסו בכך, אבל פגישות לזיווג שני הן פגישות מסוג אחר. את פתאום מגיעה כבר עם העקרונות שלך ועם הדברים שחשובים לך. את לא מנסה להסתיר או להתייפייף, כי את מבינה היטב את המשמעות של נישואין, ואצלי היו גם ילדים בתמונה שרציתי את טובתם יותר מכל. אז הנחתי הכל על השולחן,  ואז גיליתי שדרך החיים שלנו ואופן גידול הילדים הם כל כך דומים ומשלימים. גיליתי שיושב מולי תלמיד חכם שהוא גם רב בית כנסת, מוסר שיעורים, חזן ופייטן, שאלו דברים שגם בעלי ע"ה היה עושה, וזה עשה לי כל כך טוב. הרגשתי שאני מכניסה לבית כמעט את אותה דמות.

"הרגשתי ממש מהפגישה הראשונה שזה זה", היא מתרגשת, "ובעלי סיפר לי לאחר מכן שגם הוא הרגיש כך כבר מהשלבים הראשונים. הוא גם ציין שהיו לו חששות בתחילה מכך שהוא נפגש עם אלמנה שעלולה להיות קודרנית ומכונסת בתוך עצמה, והנה הוא גילה אותי צוחקת ומלאת שמחת חיים. זה עשה לו טוב ושבר את כל המחסומים. הסברתי לו שאני מרגישה שלא ייתכן להיות כל הזמן כבולה ועצובה, ומה שמוטל עליי כעת הוא להתרומם ולהמשיך הלאה בחיים". 

יהודית מציינת כי מהרגע בו נכנס אליהו לחייהם היא מאושרת וגם ילדיה מאושרים. "הם כל כך שמחו. אחרי החתונה יצאתי עם בעלי לשבוע של חופש, וכשחזרנו הביתה הילדים התחילו לקרוא לו בטבעיות 'אבא'. אני בעיקר שמחה עבור בתי הקטנה בת השנתיים. היא נולדה אחרי שבעלי כבר נהרג ובכלל לא הכירה את אבא ולא ידעה מה זה אבא. בתחילה היא קצת כעסה על כך שמישהו חדש נכנס למשפחה ופלש לחייה, אבל היום היא כבר לא יכולה בלעדיו. הוא רק דופק על הדלת והיא מיד מתחילה להריע: 'אבא, אבא!' הילדים פשוט קיבלו מתנה, וגם אני מרגישה שקיבלתי את המתנה הגדולה ביותר שיכולתי לקבל. ברוך השם כל חלומותיי התגשמו, ממש מעל ומעבר".

והיא גם מבקשת לנצל את ההזדמנות כדי לחזק כל אישה או נערה שמחפשת את זיווגה. "ראיתי בחוש ניסים משמיים. ממש את הבלתי ייאמן, כי לרגע לא האמנתי שהזיווג שלי יגיע כל כך בקלות ובמהירות ושהוא יענה על כל הציפיות והעקרונות שהיו לי בחיים. ממש ראיתי השגחה עליונה של הקב"ה. אז תמשיכו להאמין, להתפלל ולקוות, כי יש מישהו שמנהל את הכל.

"בנוסף, אני ממליצה מעומק הלב להירשם לשבע ברכות. הכרתי את האתר מקרוב, הוא מסונן ואיכותי, יש בו בחורים טובים מאוד, לא אחד ולא שניים, רבים מתוכם יראי שמיים ואיכותיים. שווה מאוד לנסות ובעזרת השם גם למצוא ולבשר בשורות טובות".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

כסא האושפיזין המפואר - לבן קרם

250 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

כסא האושפיזין המפואר - בורדו

ולבקר בהיכלו - ימים נוראים

חובות הלבבות עם פירוש "לב טוב"

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

כסא האושפיזין המפואר - כחול רויאל

לכל המוצרים