מגזין

רות בנאי, אשתו של אביתר, בראיון נדיר: "החיפוש הביא אותי לה’ בלי להיות יהודייה"

בראיון מרגש ונדיר חושפת רות בנאי, אשתו של הזמר אביתר בנאי, את הסיבות שהביאו אותה אל חיק היהדות. "הייתי בכל מיני מקומות בעולם, וביקשתי דרך. בסוף הגעתי לתורה ולהלכה ולעצה מאת ה', איך להיות זוג", היא אומרת 

| כ"ח סיון התשע"ח |
בעיגול: רות בנאי (צילום מסך)
אא

עד היום נמנעה רות בנאי, אשתו של הזמר אביתר בנאי, מלספר את סיפורה ולהיחשף לתקשורת.

אך ראיון נדיר איתה שמתפרסם היום חושף סיפור מחזק במיוחד, שמאחוריו ניצבת דמות חזקה שהגיעה אל חיק היהדות בזכות הפרספקטיבה המיוחדת שהייתה לה כבר אז על זוגיות ואהבה.

כצעירה דנית שעוד לא ידעה שהיא עתידה להפוך לחלק אינטגרלי מהעם היהודי – כבר אז הייתה לה תאוריה שלמה על איך צריכים להיראות חיי משפחה, ואיך בדיוק צריכים לבנות אותם. "החיפוש הביא אותי לה' בלי להיות יהודייה, הביא אותי לבורא עולם", היא אומרת בראיון ל'כיפה'. לא רציתי סתם לבנות משפחה, שזה הדבר הכי יפה בעולם. רציתי קשר עם עומק, כי בלי זה משהו חסר ואחרי שנים הקשר לא מחזיק. הבנתי שאני רוצה זוגיות שהיא יותר מהזוגיות שאני ראיתי בעולם".

אביתר ורות בנאי (צילום מסך)

מה מביא אותה להיחשף דווקא כעת? כנס מיוחד לזוגיות ומשפחה שיתקיים בבית שאן ביום חמישי הקרוב, ובו תשתתף בנאי ותספר את סיפורה. סיפור שיש בו אהבה מסוג אחר לגמרי, לצד הסיפור של החיפוש שהוביל לא רק לאהבה עם אביתר אלא גם לאהבה עם בורא עולם. "אני הולכת לדבר בעיקר על הזוגיות שלי עם הקב"ה", מסבירה רות בת ה-42, שבמקור נולד בדנמרק אך התגיירה וכיום גרה עם אביתר וחמשת ילדיהם בעיר הקודש ירושלים.

כבר אז, עוד לפני הגיור, הייתה פונה לקב"ה במילותיה שלה ומבקשת ממנו שישלח אליה את הזיווג שלה, ושהמשפחה שתקים לא תהא כמו מה שהיא מכירה. "הייתי בכל מיני מקומות בעולם, וביקשתי דרך. בסוף הגעתי לתורה ולהלכה ולעצה מאת ה', איך להיות זוג. הגעתי לעם ישראל כי אני מרגישה שיש לי קשר אישי לה', ואם אני יכולה לעזור לאנשים להרגיש יותר קרובים לשורש שלנו ולחפש קשר עם ה' – זו המטרה שלי", היא מסכמת.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

כסא האושפיזין המפואר - לבן קרם

250 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

כסא האושפיזין המפואר - בורדו

ולבקר בהיכלו - ימים נוראים

חובות הלבבות עם פירוש "לב טוב"

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

כסא האושפיזין המפואר - כחול רויאל

לכל המוצרים