היכרויות בחינם - סיפורי הצלחה

אוריין-יסכה שבת חושפת כיצד התחתנה; סיפור הצלחה נוסף מבית "שבע ברכות"

אוריין יסכה שבת נכוותה ברותחין, ולא היתה מוכנה בשום אופן לשמוע על שידוך שמגיע מאתר הכרויות, אפילו לא "שבע ברכות" של הידברות. עד שהחתן המיועד לה הגיע דווקא... משם. טור אישי מסכם ומטלטל

| כ"ד חשון התשע"ח |
אוריין-יסכה שבת עם החתן שלה
אא

כשאת רואה מציאות של אמת את לא יכולה מולה. כמו לא עומדת בפניה. בקושי יושבת. ואז, עולה האור. אצלי לרוב זה עובד הפוך. קודם כל אני מתנגדת (נמרצות) כיאה ליהודייה הסקפטית שבקרבי (שתמיד מחכה לקאטצ' בסיפור), ורק אח"כ מתרצה, מה שלא מותיר הרבה אפשרויות לבורא יתברך, אלא בתחבולות לעשות לי נחמה.

 

"חייתי אלף שנים, ובעצם, לא חייתי יום. עד שמצאתי אותך"

בל' באדר א׳ אשתקד חגג אברהם יום הולדת בפעם ה-35. טוב, בעצם, זה לא ממש מדויק, שכן התאריך קיים רק בשנה מעוברת, מה שלדבריו הופך אותו לבר-מצווה בלבד. אני, מנגד, הייתי באותו תאריך בעיצומו של שידוך מתקדם שהחל עוד מעבר לים. הסיפור החל כשהתארחנו, הורי, בכורי ואנוכי, אצל משפחת הבחור במיאמי שבפלורידה, לרגל סבב הופעות וכנסים שלי מטעם הידברות, לכבוד חודש אדר. השידוך התארך, וכעבור חודשיים וחצי, בכ״ז ניסן, יומולדתי ה-34, התיישבו דיבורים על חתונה והשמחה בי היתה רבה. הרגשתי שזה קרוב ממש. למחרת בבוקר ירד השידוך כלא היה.

שבוע אחרי, ראש חודש אייר, בצעד אמיץ משהו, חברתי בלב ונפש שוקקת מהסמינר, עינבל בת רונית, ניסתה לעודד אותי והציעה לי שידוך: "הוא מפיק מוסיקאלי, בן גילך, רווק על הנייר, חוזר בתשובה מבני ברק ואין שום קאטצ'. וכן, הוא יודע שאת גרושה, כן, הוא יודע שיש לך ילד וכן – הוא מעוניין. מאד מעוניין. מוכן לבלוע מסכת שלימה רק מהמחשבה שאת מזכת הרבים. וזה ציטוט!", היא קופצת משמחה כאילו מצאה את בעלה שלה (ויהי רצון ותמצא במהרה בימינו, אמן סלה). ואז הוסיפה: "את לא צריכה לשאול שאלות, רק להסכים לפגוש אותו – וזהו".

מסתבר שעוד בטרם פנתה אלי, ומבלי ידיעתי, היא פנתה אליו, סיפרה לו עלי, נתנה לו את כל הפרטים הרלוונטיים שיעצימו לב אל לב, אה, כן, ואיך אפשר בלי, תמונה שלי.

אבל... יש רק דבר אחד קריטי שהיא השמיטה: את שמי, מטעמי צניעות.

 

"ראיתי אותו באתר שבע ברכות"

אני מודה, כמעט התרגשתי. הרמתי את הראש מהכרית ושאלתי בהיסוס: "מי השדכנית?".

ואז היא אמרה את הדבר היחידי שידעה שיגרום לי לסרב וקיוותה שלא יעלה על גלי הקול בשיחה: "מממ... שדכן", היא סיננה. "ראיתי אותו באתר 'שבע ברכות' של הידברות", היא פלטה במהירות האור, ומיד המשיכה שאני לא מבינה כלום מהחיים שלי, ושזה לא משנה שהכרתי את הגרוש שלי באתר הכרויות אחר, כי "אתר שבע ברכות זה לא אותו הדבר. זה אתר בקדושה והכל מפוקח. וזה לא אותו הדבר! בכלל!", היא חצי צעקה חצי זעקה.

"אמרת את זה כבר", אמרתי, ודמעות חנקו אותי בדממת ייאוש.

"מה איכפת לך, אחותי, רק תנסי...״, היא השחילה עם חיוך מבעד לשפופרת.

אני זוכרת את היום הזה. יכולתי להרגיש את סמייליז הלבבות שיצאו לה מהאוזניים.

אבל היא הכירה אותי. אוהו כמה שהיא הכירה, וידעה שזה אבוד מראש. זה היה חזק ממני. אני אדם סקפטי, כזו אני.

"נסי לראות את זה מאור שלי, אתרי הכרויות זה פשוט כבר לא בשבילי. לא בגלגול הזה. אין סיכוי שבעלי יגיע מהאינטרנט, שכן מי שנכבה ברותחין נזהר בצוננין, כידוע לך".

וסרבתי. בתוקף.

אבל בעולמו יתברך, כפי שנהוג בעולמו יתברך, יש תפנית בעלילה, ולמרבה הפלא – (בעיקר של עצמי) החלטתי לפתוח כרטיס באותו אתר ממש. הצגתי עצמי כ"יסכה" (שם שהרי תמיד רציתי להוסיף לעצמי), ומסיבה שאז לא היתה ברורה לעין, הגיל שנרשם לי במערכת היה 46 שנים.

 

"בתוך קופסא מקרטון במחזה שנקרא חיי"

"באג במערכת״, ענתה לי מזכירה בארגון. "חכי יום יומיים וזה יסתדר, כשיאשרו את תוכן הכרטיס שלך".

"כן, בטח", חשבתי לעצמי בעין טובה פחות, "בכל האתרים שהכרתי עד כה מבטיחים שיבדקו את פרטי המועמדים, כשבפועל נתקלתי בגברים נשואים המציגים עצמם כרווקים רחמנא לצלן, וגרושים שכותבים שהם בכלל רווקים, ומה לא".

עברו יום ועוד יומיים, אך הדבר כמו נפל בין כסא הכבוד למלאכיו. כאילו היתה תוכנית-אם חשובה מתיקון נתון זה.

המתנתי.

בתוך תוכי חשבתי שזוהי דרכו של א-לי הטוב, להניא אותי מלהירשם לאתר.

יומיים נוספים אחרי, נודע לי במשרדים שחוץ מלהיות עורך אתר הידברות, יוזם ומנהל אתר השידוכים "שבע ברכות", הוא לא אחר מאשר דודו כהן, שהיה קולגה שלי ב-mako עוד מימים ימימה, בתקופת הבלוג שלי באתר.

הרמתי טלפון וביקשתי שיסייע בעדי וישנה לגיל הנכון והצעיר במניין שבט שנים מהכתוב בכרטיס שלי, ושייתן ברכתו, ככה על הדרך.

"זה יעלה לך..." הוא צחק. כלומר, הוא לא צחק. הוא בכלל לא צחק.

"יש ממשק חדש לאתר הידברות, והוא עולה בשבוע הקרוב", אמר ולא רמז.

"אני אשמח לעזור! במה מדובר? בקידום? שיווק?" הסתקרנתי.

"אממ... אני רוצה עזרה מסוג קצת אחר", הוא חייך.

"אני רוצה שתכתבי טור. אישי. קבוע". הוא סיכם.

אין לי מושג ירוק, או צהוב או טורקיז למה חרף העומס הקיים הסכמתי, אבל פשוט הסכמתי. דודו, מלבד לכל פועליו העצומים הרבים, הוא גם כותב בחסד עליון, מה שוודאי תרם להרגשתי שזו מחמאה גדולה שהוא ככה מתעקש שאשוב ואוציא את מחשבותיי לאור. וכפי שענבל הציעה, בלי לשאול שאלות, נעשה ונשמע וכך היה.

5 ימים אחרי, כבר היתה סנונית ססגונית ראשונה, אבל את הכרטיס ב"שבע ברכות" – סגרתי. שכנעתי את עצמי שלשם כך בעצם התכנסנו, ושזה היה כל היעוד של אותו ברנש מסכן שרצה איתי פגישה: להפגיש ביני לבין הטור שלי.

שמלה: מוריאל, גמ''ח 'בואי כלה' ירושלים

בצמוד ללוגו הטור שלי "מבעד לצמתך", עיטרה תמונתי את הכתוב.

אותו בחור, ש"לא ידע את שמה", ריפרף באתר הידברות, בין שיעור לשיעור בישיבה, ונתקל בכתבה של מי שקיווה שתהיה לו לחיים שלמים. מבחינתו, הוא הרי ידע. והנה היא, למולו. זו שתהיה לו לעזר כנגדו.

"זו היא!" קרא במסדרון. "סוף כל סוף יש לי שם לחבר לפנים מהתמונה", הוא שמח.

 

הבקבוק נשמט מידי, מתנפץ ונשבר לרסיסים

הוא שלח הודעה כתובה לחברתי, בטענה, שהוא פשוט שחייב לפגוש אותי. היא הסבירה לו שאני בכלל בעיצומו של שידוך ושזה נראה מבטיח, אז שלא יבנה מגדל מקלפים.

"אם משהו ישתנה – מבטיחה לעדכן", היא הסתפקה.

הוא, שהחליט שאני שלו עוד מששת ימי בראשית, רק ענה בעזות דקדושה: ״יופי! אחכה לטלפון ממך".

חודש אחרי, אור לט״ו בסיון, גם אותו השידוך הסתיים, ובסוף היום, עם רגשות מעורבים ומפוזרים, הופעתי בכנס בשער אפריים. בסיומו, ניגשה אלי בחורה-מלאך שלא הכרתי, וביקשה להיות שותפה של הידברות. כששאלתי אותה, את אפרת מסעודה בת עליזה, למה היא מקדישה את השותפות, היא ענתה בלי להסס ״כדי שעוד השנה תמצאי זיווג ובעל, לך ולבנך״.

היא נתנה לי את היין שמקבלים במתנה והבטיחה, שאברך איתו עוד באותה השנה תחת החופה.
״עוד השנה?!״, חשבתי לעצמי בפליאה, ״נשארו עוד חודשיים וקצת עד שמסתיימת השנה...״.

01:41 לפנות בוקר, דוממתי את המנוע. כמו מתוך סרט, מחוץ לרכבי בחניית בית הורי, אני מרגישה איך הבקבוק נשמט מידי, מתנפץ ונשבר לרסיסים על רצפת הרחוב, ומשהו בי נשבר איתו. עמדתי שם, בחוסר אונים משווע על איך ייתכן שאדם מוסר נפש על שלימות האחר, בו בזמן שהוא הופך לכלי שבור? למחרת סיפרה לי שדכנית ותיקה שכתוב בגמרא שבקבוק יין שנשבר (שלא בזדון) מבשר בעצם על שלמות המשאלה שתתקיים במזל טוב, וזה נתן לי חיות אדירה באמונה. אבל הזמן ממשיך את ספירתו לאחור עד לתום השנה, וכל יום הרגיש כמו נצח.

 

"את לי גשם - הראשון. אחרי אין ספור שנות רעב"

אפרת, לעומת זאת, לא התרגשה כלל. היא לא ויתרה לי. צלצלה כל יום והתעניינה אם הגיעה ההצעה הנכונה. ואפילו אני, שהאמנתי בכל מעודי שעוד השנה אתחתן, התחלתי להתערער.

שבוע לפני תמוז, יצאתי לנפוש בשבת-פנויים פנויות בירושלים. באחת מההרצאות באותה השבת המדוברת, הוציאו ״אשת חיל״ מפואר. הרגשתי שזה נועד לי. כאילו מישהו לוחש לי: "עכשיו תורך – עוד השנה ישירו לך".

הרב בצרי, שהכיר היטב את מהלך חיי בשנים שקדמו, בירך בעוצמתו החשובה, ושניה לפני מוצ״ש הרב זמיר כהן שליט״א, השלים את המהלך בברכה אישית שלא אשכח מימי.

בדרך החוצה מהמלון, שאלתי אודות בחור חדש בארגון שנכח באותה שבת. התברר לי שהוא בירר עלי כבר לפני.

משם הכל קרה כל כך מהר! 3 פגישות באותו השבוע, דיבורים על חתונה, ברכה מהרב אדלשטיין ואישור להוסיף את השם יסכה לשמי, להצלחת הזיווג.

קבענו להיפגש בחמישי לתיאום ציפיות לפניי הווארט. יממה לפני, ערב ראש חודש תמוז - זה קרה. העברתי ערב הודיה והפרשת חלה לראשונה כאוריין-יסכה בת דינה, וזכיתי לקבל אמן אחד חזק מ-40 נשים שהתכנסו בבית כנסת הספרדי הראשי של הרצליה ״מקדש מלך״.

למחרת, בתום הפגישה, במקום לברך על המוגמר זה נגמר, וגם השידוך הזה, ב"ה, ירד.

ויהיה ערב ויהי בוקר – יום השישי.

חצי מעולפת ספירים, בהלם מוחלט מקצב הדברים, צלצלתי לענבל ואמרתי לה בלי להתבלבל, ״נכנעת! זוכרת את הבחור ההוא, מאתר 'שבע ברכות' שהצעת לי בזמנו? אז הפעם את אל תשאלי שאלות, כי פתאום עלה לי בנשמה שאני מסכימה לצאת איתו. חייבת פשוט לצאת. נקודה. אז תארגני פגישה לראשון״.

מרינה הרצליה, עיר ילדותי, קיבלה מעוף בקשת רחבה הרבה יותר, לראשונה בימי. כשהוא הסתובב אלי, ראיתי גוונים של מלכות בעיניו ואת כל חיי לנגד עיני שלי. בן רגע, ידעתי שכל מה שבירכתי בדרכי אחרות – התברכתי אני: לדעת מיד שזה הוא-שלי. שהגעגוע העמוק הזה, למי שהיה חסר בי 34 שנים, יפעם בי בלי חשש, ביהדותו המתוקה, בעולם הזה, בעולם הבא.

בפגישה השניה שלנו, ובצעד די חריג למנהג החרדים לדבר השם, הוא קנה לי בקבוק יין, ושאל אם "אני לדודי ודודי לי", נשמע לי כמו תאריך מתאים לשבור בו את הכוס ולהעלות את ירושלים על ראש שמחתנו.

"היין שהביא לך, הוא כנגד הבקבוק שנשבר, ואת מנגד תהי לו לעזר כנגדו...", פסק הרב צביקה בן-דוד.

 

"כי בחלוף ניגון – היית לי נעימה"

ומאז ועד עולם – אני אשתו. מזל שכך אמר מי שאמר והיה עולם, עוד מששת ימי בראשית. כי עוד מבראשית כל חורבן מביא עימו בנייה בהכרח. חייב. שהרי ידוע שלפני כל דבר קודם עשייתו, צריכה להיווצר אודותיו המחשבה.

וכך עלה במחשבה לפני, שבדיוק היום לפני שנה, השמיים טיפטפו סגול, והחלון שלו סימן לי לבוא.

עמדנו זה מול זו. כשברקע ערב ראש השנה, והנעימה שהלחין ותיכנן כל כך בקפידה שתכניס אותנו לחופה. היא היתה מתוזמנת עם כל פסיעה, ונשבה כאילו היו אלו בעצם מלאכי שרת שפורטים את הפרטיטורה הגאונית שחיבר. כל תו – התיישב על הלב, ואיתו הוא בי. בעלי.

במהלך כתיבת שורות אלו, נזכרתי בבחורה שהייתי לפני כל אותו המסע, ונזכרתי בשיחה עם אותו קולגה לעבודה, לפני 6 שנים. נזכרתי איך הוא הציע לי להירשם לאתר שידוכים, לשומרי נגיעה. "החלטנו לקרוא לאתר 'שבע ברכות'".. הוא אמר אז, כשסרבתי.

לפעמים דרוש לו לאדם לעבור 7 מדורי גיהנום ל"ע רק כדי למצוא את גן עדן. לא חבל על הזמן היקר? הרי נכתב כבר בראשית מי יהיה השליח לשידוך, אז חבל על כל שניה :)

לפעמים זוכים לקפיצת הדרך. אבל בכדי כך, צריך להאמין שמגיע לנו את כל הטוב הזה. חייבים להאמין ולהעיז. כמו חברתי הטובה והעוזרת שלי בהידברות, שהתגברה והתירה את הספקות. הספיק לה הסיפור שלי כדי להתנער מהחשש, לפתוח כרטיס ולהתחתן בכותל 3 חודשים אחרי, בתאריך ו' אלול תשע"ז, עם החתן שהכירה באתר 'שבע ברכות'.

 

"ולך אהיה בית-עד שהגעת"
4 שנים פיללתי שהוא יגיע עד אלי, עד לבית שלי ממש, לכן אין זה מפתיע שהשידוך עם התלמיד החכם לו חיכיתי כל ימי, הגיע ישירות מהבית השני שלי, אתר "שבע ברכות" מבית הידברות.

הבראשית שלי, שבירת הכוס שלי היתה בדיוק היום, לפני שנה, ביום בו עלתה המחשבה על בריאת העולם. וכך עלה במחשבה שבשבת ניצבים, בשבת וביום האחרון לשנת תשע״ו, הספיק וניצב למולי בעלי שיחיה ושר לי, אשת חיל.

גם לך זה עוד יקרה.

לעילוי נשמת רדוּוִיד בן שלמה יעקב שווארץ זצ"ל (י' תמוז ה'תשע"ג)

המייל של אוריין-יסכה שבת - hashemonly@gmail.com (לנשים בלבד!)

מי משלם היום על אתרי הכרויות? הירשמו עכשיו לאתר שבע ברכות – הכרויות לדתיים בחינם. הפעילות חינמית לחלוטין. יותר מ-30 אלף מנויים ומנויות מחכים לך!

לטורים נוספים של אוריין-יסכה שבת, לחצו כאן.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

55 לרכישה

מוצרים נוספים

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

ספר קהלת עם פירוש ’נזר חכמה’ של הרב זמיר כהן

יפה באמת

הפרשה בה נולדת

שבויות

התחושות שלי - חיים ולדר

לכל המוצרים