פוריות

גמ"ח מרגש של אם שכולה שהתרוממה מתוך האבל

אם שכולה התרוממה מעל האבל ופתחה פרויקט לזכרו של בנה – גמ"ח תרופות למאותגרות פוריות: "לעזור לנשים אחרות להביא חיים לעולם"

| י"ז סיון התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

הודעה מרגשת, שכתבה אישה החפצה בעילום שמה, מלמדת את כולנו כיצד ניתן להתרומם מתוך השכול: "יכולה לשתף במשהו אישי? אני מטופלת פוריות", נפתחה ההודעה. "כפי שחלקכן יודעות, תרופות פוריות לא זולות בכלל ובטיפול האחרון בחרתי לפנות לגמ"ח תרופות. חשבתי שאולי יעזרו לי בחלק מהתרופות שאני זקוקה להן ויקלו מעלי מעט.

"פניתי לגמ"ח של אישה בשם מוריה. אישה עדינה ונחמדה מאד. היא ביקשה ממני את המרשם וקבענו להיפגש למחרת במרכז העיר. המתנתי לה בצידי הכביש ברחוב הלל.

"היא הגיעה. אישה דתייה, אצילית כזאתי. היא הגישה לי שקית בחיוך ואמרה לי: 'בהצלחה!' הודתי לה מקרב לב והיא הלכה לדרכה.

"כשפתחתי את השקית גיליתי שהיו שם כל התרופות להן נזקקתי. לא חלק, כולן.ובנוסף, חטיף טעמי קטן ופתק אישי שרשמה לי.

"ואז הבטתי על המעטפה בה היו התרופות. לע"נ שגב פניאל אביחיל הי"ד. נכנסתי לגוגל. עניין אותי במי מדובר. ואז פרצתי בדמעות", ממשיך המכתב.

כותבת ההודעה מספרת מיהו שגב פניאל הי"ד. "שגב פניאל נרצח בפיגוע הנוראי בישיבת 'מרכז הרב'. מוריה היא אמא שלו, והיא פתחה את הגמ"ח לזכרו. היא בחרה לעזור לנשים אחרות להביא חיים לעולם. הכל בדרכה השקטה והאצילית ומעוררת ההשתאות".

בסיום ההודעה צירפה הכותבת את מספר הנייד של מוריה, בעלת הגמ"ח: "מצרפת את הנייד שלה. אם מישהי זקוקה לתרופות או שמעוניינת לתרום תרופות לגמ"ח: 054-631-2354", היא כותבת.

מוריה אביחיל, אמו של שגב פניאל הי"ד, אישרה את פרסום ההודעה וציינה כי "הגמ"ח זקוק לתרופות. אם יש מישהי שסיימה טיפול ונשארה לה תרופה, מוזמנת לתרום אותה לגמ"ח".

שגב פניאל אביחיל הי"ד נרצח באור לל' אדר א' תשס"ח בפיגוע הנורא בישיבת 'מרכז הרב', יחד עם שבעה בחורים נוספים מבני הישיבה. בזמן הפיגוע ישב שגב בספריה ולמד בחברותא עם חברו אברהם דוד מוזס הי"ד. השניים נרצחו בעת הלימוד, דבר שאותו הרבו לעשות בחייהם הקצרים.

"אהבת התורה ואהבת החסד יחדיו נפגשו באותו לילה מר ונמהר," כתבו הוריו של שגב, "כשלא רצה להפסיק את הלימוד עד מיצוי והבנת הסוגיה. וכשראה את המחבל המרושע מתקרב קרא לחברו עימו למד במגמה להצילו, אלא שרצון ד' היה שהמשך הלימודים והשפעת החסד שלו יהיו בישיבה של מעלה. בגיל חמש עשרה שנה ותשעה חודשים התעלה למרומים, ומשם אורו ממשיך להאיר. בעזרת השם במהרה יזרח אור חדש על ציון, ונזכה לראות באור ד' המלא את כל הארץ".

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.4 (90 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים