תרבות יהודית

באוניברסיטה סרבו, אבל בפסטיבל המחול מכבדים: מתחם נפרד לנשים לראשונה

לראשונה מאז פתיחתו בשנת 1988, ייערך השנה הפסטיבל עם מתחם נשי מופרד, שיאפשר את השתתפותן של להקות ונשים שומרות מצוות בפסטיבל. אחת הרוקדות: "מדובר בחלום שמתגשם"

| כ"ח סיון התשע"ו |
אא

היסטוריה בפסטיבל המחול בכרמיאל: בעוד כשבועיים יתקיים הפסטיבל השנתי, שנושא השנה בשורה בחובו, בדמות מתחם לריקודי נשים בהפרדה, לטובת נשים שומרות מצוות המעוניינות בכך.

הפסטיבל המסורתי, מתקיים זו השנה ה-28. מדי שנה, מארח הפסטיבל להקות ורקדנים מכל רחבי העולם. לאחר בקשות חוזרות בעניין, בשנה שעברה כבר נעשה ניסיון להקים מתחם נפרד לזמן קצר, ובעקבות הצלחתו, החליטו השנה להגדיל את שטחו באופן רשמי.

עד כה, נמנעו מלהגיע אליו נשים שומרות מצוות שמקפידות על ריקודים בהפרדה, אולם השנה מקווים מארגניו כי המתחם האמור ישמש מענה לקהלים שלא יכלו לקחת בו חלק עד כה, ואף הגעה של להקות נשים דתיות שלא השתתפו בו עד עתה.

פרסום ההחלטה, עורר שמחה רבה בקרב רקדניות שומרות מצוות רבות, שמאז ומעולם חלמו להשתתף בפסטיבל. אחת מהן, היא אורית הירש, רקדנית וכוריאוגרפית, שגם נבחרה לנהל אמנותית את מתחם הנשים החדש.

בראיון לאתר Ynet, תיארה את תחושותיה. "תמיד אהבתי לרקוד, אך לא מצאתי מקום ובמה", היא מתארת. "הכרתי את הפסטיבל, וכשהגענו לגור בכרמיאל חלמתי על מקום בתוכו למחול נשי ברמה גבוהה. לפני כשנה וחצי הגיע אלי ספי חוטר, מנהל קהילת מבראשית בעיר, וסיפר על פנייה שקיבל מהנהלת הפסטיבל לפתיחת מתחם נשים, לאחר פניות רבות של נשים למתחם נפרד. הרגשתי שפתאום חלום מתגשם".

עוד הוסיפה הירש, כי היא רואה בצעד שיקוף של אומץ ורגישות רבה, כלפי "נשים שרוצות לשמור על צניעות מצד אחד, ומצד שני לרקוד באופן משוחרר ברמה מקצועית גבוהה. זו דוגמה למה שקורה כאן, בעיר".

הפסטיבל האמור, יתקיים בעוד כשבועיים, בין התאריכים 19-21 ביולי. יצוין כי המתחם הנפרד יפעל רק במשך יומיים מתוך השלושה. יותר מתמיד, מומלץ לכל ציבור הנשים חובבות המחול ושומרות המצוות גם יחד, לרשום נוכחות במאורע ההיסטורי, ולהראות עד כמה הוא נצרך במתכונתו החדשה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (76 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים