הרב יאשיהו פינטו

שמחת נישואין: נערכה חתונת בנו של הרב יאשיהו פינטו

השבוע התקיימה שמחת הנישואין של הרה"צ רבי ראל משה פינטו, בנו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א ראב"ד מרוקו. רבבות צופים צפו בשידור חי בשמחת הנישואין ובימי השבע ברכות שהועברו בשידור חי לכשישים בתי מדרשות בעולם, וברשת. במהלך השמחה וימי השבוע ברכות נמסרו מידי יום שיעורים מראב"ד מרוקו

שתף במייל
| י"ח חשון התשפ"א |
whatsapp
אא

השבוע נחגגה חתונת בנו בכורו של  ראב"ד מרוקו האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו. בהתרגשות רבה נחגגה השמחה, כאשר האירוע נערך על פי כללי משרד הבריאות, בקהל מצומצם, עם ביקורת והקפדה מלאה על כל כללי החוק. ועל פי ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות, כאשר במהלך כל ימי השמחה היתה הקפדה מחמירה לא לסטות ולאכוף את הכללים על ידי סדרנים.
במקביל, ולאור רצונם של אלפים להשתתף בשמחה, שודר מהלך החתונה וימי השבע ברכות בשידור חי במגוון אמצעים ורשתות, כאשר תלמידי וחסידי הרב בכל רחבי העולם, משתתפים מרחוק ברגעי השמחה הגדולים והמרגשים.


רגעים מרגשים במיוחד היו כאשר בסידור הקידושין כובד רב הערים אשדוד וקריית מלאכי, הגה"צ רבי חיים שמעון פינטו סב החתן ואביו של רבי יאשיהו. במהלך החופה ביקש הגר"ח להקריא ברכה מיוחדת למלך מרוקו מוחמד השישי, שנותן יד וכתף לשגשוגה של הקהילה היהודית במרוקו, כאשר במהלך השנים האחרונות ישנה התפתחות עצומה בחיי היהדות בניצוחו ובניווטו של ראב"ד מרוקו, רבי יאשיהו פינטו, במהלך שמלווה בברכתו ובעידודו של המלך, העמוד בראש "מלכות של חסד", בעמידה איתנה לצד הקהילה היהודית.
במהלך החתונה וימי השבע ברכות השתתפו גדולי התורה, ובהם ראשי ישיבות, רבנים, אדמו"רים ונגידים, כאשר עשרות אדמורי"ם ראשי ישיבות דיינים וגדולי תורה, ביקשו להעביר את ברכותיהם ושמחתם אם בהגעה או בשיחה ובאגרת, כדי לאחל ברכת מזל טוב לשמחה הגדולה.
יצויין כי מידי יום, במהלך ימי ה"שבע ברכות" הוקדשה שעה ארוכה לשיעור מיוחד של האדמו"ר, בו הוא הביע את שמחתו על הרגעים הגדולים והפליג בשבח בנו החתן, הרה"צ רבי יואל שליט"א, "בוצין, בוצין - מקטפיה ידיע", שמילדותו ניכר כי נועד לגדולות ביראתו, עמלו בתורה חכמתו ומעשיו המופלאים, כאשר אביו מעיד: "רבי יואל הוא תלמיד חכם עצום, יש בו את כל המעלות, הוא תלמיד חבר שלנו, אהוב עלינו אהבה מרובה, רבי יואל הוא קודש קודשים, מלא בתורה, גדוש ביראת שמים ובמעשים טובים, חכם ונבון, בקיא בכל עניין, סולת נקייה"


* * *

בשיחה שמסר האדמו"ר בליל הנישואין אמר כבוד הרב: 
היום זה יום הילולת רבי חיים פינטו הקטן, ויום גדול וחשוב ושמחה מרובה שזוכים להכניס את הבן הבכור שלנו קדש קדשים, צדיק יסוד עולם, ירא ה' וסר מרע, בעל מעלות רמות ודרגות עצומות בעבודת ה', רבי יואל משה רפאל בברית הנישואים. היום זה יום גדול ביותר והשמחה היא שמחה גדולה ביותר.


ידוע מה שכתוב בספרים הקדושים שביום החתונה, זקניו של החתן והכלה יורדים ונמצאים בחתונה של הנכדים שלהם, ודאי שהיום שהאבות לבית פינטו ולבית אבוחצירא באים לחתונה ושמחים שמחה גדולה שנכד שלהם, נין שלהם, נכנס בקדושה וטהרה לחופה להמשיך את שושלת הזהב בקדושה וטהרה.
יש יסוד גדול שזקני רבי יאשיהו פינטו, הרי"ף דעין יעקב, אומר על דברי חז"ל החלוקין, כאשר במקום אחד כותבים חז"ל שחתן מוחלים לו על כל עוונותיו, ודעה שנייה אומרת אומרת חתן פוקקין לו את כל עוונותיו.


הרי"ף דעין יעקב, רבי יאשיהו פינטו שואל מה הפירוש מוחלין לו פוקקין לו על כל עוונותיו, ועוד רבי מקשה ואומר: איך יכול להיות שימחלו לאדם על כל העוונות שהוא עשה? אדם חטא ופשע ועשה דברים רעים, איך ימחלו לו על כל עוונותיו?
ומתרץ רבי יאשיהו פינטו, כי הכוונה היא שהקב"ה לוקח את כל העבירות של החתן וסוגר אותם לבקבוק, וכמו פקק סוגר אותם והקב"ה מחכה, אם החתן שינה את דרכיו ומתנהג בצורה אחרת ממה שהתנהג עד היום אז הקב"ה עם הפקק לאט לאט שנסגר העוונות מתאדים ונעלמים עד שנמחל. ואם אחרי החתונה החתן לא הולך בדרך ה', הקב"ה פותח את הפקק, וכל העוונות שעשה אותו חתן יוצאים וחוזרים כמו שהיה לפני כן.  
היום יש לנו שמחה גדולה, רבי יואל קדש קדשים, האבות הקדושים בשמחה גדולה ורמה, שנים רבות של ייסורים, צער, יגון, אנחה, צער שאין לו ראשית ואחרית, היום ברוך ה' זה שמחה גדולה לכל בני הקהילה הקדושה בכל העולם כולו.
ודאי שאנחנו יודעים שהזמן קשה שאי אפשר שכולם יבואו וישתתפו בשמחה הגדולה של החתונה משום ונשמרתם לנפשותיכם, שחייב להקפיד בזה הקפדה גדולה, אז בעזרת ה' מי שלא נמצא ולא חלק מהחתונה משום שהעוזרים סידרו לבד את הדברים, אז ידעו שכולנו ביחד נסתכל ויהיה איך לראות את החתונה, וכולם גם מרחוק ממרוקו, מאמריקה מכל מקום שהחסידים נמצאים, יסתכלו כולם ונתייחד כולנו בזמן של החופה והראייה תהיה כמעשה כמו שנמצאים ממש, והזכות הגדולה בעזרת ה' תהיה עם כולנו.
כולם כאיש אחד בלב אחד, אנחנו נמצאים כולם בשמחה של החתונה גם אם זה מרחוק מאמריקה ומכל מקום או מהארץ שלא חס ושלום יהיה חילול ה', ביחד הקב"ה ישפיע על כולם שפע גדול, שנזכה כולנו בעזרת ה' בזכות האבות הקדושים, לקדושה, לשמחה, לתורה, למצוות, לאור גדול, לשמחה גדולה ולסיעתא דשמייא גדולה.
תודה רבה לכולם, אהבה ושמחה גדולה לכולם, ונזכה בעזרת ה' לאור חדש על ציון תאיר ונזכה כולם לאורה ולישועה. ברוכים תהיו, בשורות טובות והצלחה מרובה!

הידברות שופס

ספר דניאל עם פירוש נזר חזיונות של הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

סט ארכיאולוגיה תנכ"ית הרב זמיר כהן

חבורת תריג 9 - בתעלומת הזהב

זה אפשרי - הרב יצחק פנגר

גביע קידוש מוכסף

מקראות שלובות - מגילת איכה

הקרב על המקדש

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה