בחירות 2019

בחירות 2019 - סקרים בחירות מס’ 2, עדכונים ודיווחים

מדור בחירות 2019 מקבץ עבורכם את מיטב החדשות החמות, המעניינות והחשובות אודות הבחירות הקרובות. כאן תוכלו לקרוא ולצפות בסקרים, מאמרים וציטוטים מפי הפוליטיקאים בישראל לקראת הבחירות הקרובות

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים

בברכת ברק: חברי המחנה הדמוקרטי נפגשו עם אבו מאזן

עיסאווי פריג' ונועה רוטמן, מועמדי המחנה הדמוקרטי לכנסת, נפגשו בבניין המוקאטעה ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. הפגישה נערכה בידיעתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שתמך בכך. ברק אמר הערב על אבו מאזן: "לא נדע אם הוא פרטנר או לא אלא אם כן נתחיל תהליך מדיני"

"נתניהו לא רלוונטי, שקד וסמוטריץ' לא ימליצו עליו"

יו"ר ישראל ביתנו, שעל פי כל הסקרים מהווה לשון מאזניים לכל ממשלה שתורכב, טען כי גם בלעדיו, הסיכוי ששקד וסמוטריץ' ימליצו על נתניהו לראשות הממשלה "שואף לאפס": ברגע שנתניהו כתב שהוא לא יוותר על החרדים והוא פוסל ממשלת אחדות, להערכתי הוא הופך ללא רלוונטי"

סקר: זהו היורש המוביל של נתניהו בראשות הליכוד

גוש הימין מוביל על גוש המרכז-שמאל ב-2 מנדטים בלבד, וישראל ביתנו של ליברמן ממשיכה להוות לשון מאזניים לכל ממשלה למכסת ה-61. העבודה-גשר מתרחקת מאחוז החסימה ומזנקת ל-7 מנדטים. המפלגות השלישיות בגודלן: הימין המאוחד של שקד והרשימה הערבית המשותפת הזוכות ל-11 מנדטים

ירי בתוך הנגמ"ש: הקמפיין של המחנה הדמוקרטי – תמונת גנץ חצויה לשתיים

במחנה הדמוקרטי מציבים את יו"ר כחול לבן בראש הקמפיין שלהם נגד ממשלת ימין, ומציגים את תמונתו לצד פוליטיקאים ימניים מצד אחד, ושמאליים מצד אחר, כשהוא עצמו חצוי לשניים: "התמונה בימים האחרונים מדאיגה. בכירי כחול לבן מדברים באופן ברור על ממשלת אחדות עם הליכוד. חלקם מדברים באופן ברור על ממשלת רוטציה עם נתניהו". בכחול לבן עוקצים: "לא נקבל ייעוץ פוליטי מאהוד ברק, שיכול להעביר קורס בזחילה אל ממשלות נתניהו"

"ניסיתם להחביא אותו, אז שמנו אותו על שלטים": בליכוד חושפים את אבי ניסנקורן

בליכוד סבורים כי בכחול לבן מתאמצים להסתיר את אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות לשעבר והמעומד לתפקיד שר האוצר, והבוקר החלו בקמפיין שנועד להבליט את נוכחותו ברשימת המפלגה לכנסת: ניסיתם להחביא את יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, המועמד שלכם לתפקיד שר האוצר, אז שמנו אותו על שלטי חוצות". בכחול לבן לא נשארו חייבים והצביעו על נוכחותה הדלה של מירי רגב בקמפיין: "במהלך השבוע הקרוב נמשיך לחפש אותה מתוך דאגה אמתית לשלומה ולשלום המדינה שלנו"

ליסינג לדירה והעלאת שכר המינימום: עמיר פרץ הציג את תוכניתו הכלכלית

יו"ר מפלגת העבודה-גשר הציג תוכנית כלכלית-חברתית בת שמונה נקודות, הכוללת חינוך חינם מגיל 0, קביעת פנסיית מינימום ובנייה ממשלתית של 200 אלף דירות בחמש שנים, שחלקן יוצע לציבור במסגרת מערך חדש של ליסינג: "הזוגות הצעירים יוכלו להתחיל מתשלומים נמוכים ללא הון עצמי". בכחול לבן הגיבו: "מבעד למשקפת הסגורה לא רואים את המציאות"

ברק עולה למתקפה: "התבטאות גנץ – החולי העמוק במרכז-שמאל"

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות התבטאותו של יו"ר כחול לבן כי אינו פוסל רוטציה עם נתניהו, ובמחנה השמאל שמעוניין בכניסה לקואליציה בראשותו, ובמחנה הימין שחושש מהישארות באופוזיציה, עלו למתקפה חריפה: "דוד ביטן ואנשים אחרים מהליכוד אמרו שהם לא פוסלים ממשלת אחדות. בני גנץ רוצה לשבת עם נתניהו בממשלה וההפך". גנץ מיהר להבהיר: "נקרא לאחדות ללא נתניהו"

גנץ על רוטציה עם נתניהו: "אם אני ראשון, אפשר להתחיל לדבר על הדברים"

בני גנץ אמר כי לפני פיזור הכנסת ה- 21 הוא דחה הצעות שהגיעו מנתניהו להצטרף לממשלה ללא יאיר לפיד, אבל הוסיף: "אם הוא היה הוא רוצה להציע רוטציה ואני הייתי מתחיל אותה ראשון, אפשר היה להתחיל לדבר על הדברים"

נתניהו למקורביו: "לא אפר את הברית עם החרדים"

על רקע המאמר שפרסם הבוקר בישראל היום, בו הבטיח כי לא ילך לממשלת אחדות, הערב נחשף כי ראש הממשלה הצהיר בימים האחרונים בשיחות סגורות כי לעולם הוא לא יפר את הברית עם השותפות החרדיות. עוד אמר כי הוא שוקל לצרף את הימין המאוחד לממשלה הבאה, ולשמור על הרכב דומה לזו הנוכחית, אך חושש כי שקד ובנט ימליצו ברגע האמת על גנץ לראשות הממשלה. בלשכת רה"מ מכחישים: "הוא יקים כל ממשלת ימין חזקה כפי שהתחייב הבוקר"

האלוף לשעבר נגד הרמטכ"ל ה-20: "התפקיד היה גדול על גנץ"

אלוף פיקוד הצפון לשעבר תוקף את בני גנץ, וטוען כי בעת שהאחרון כיהן כרמטכ"ל "הוא בא יום אחרי יום לבכות מתחת לסינר של הקבינט". גלנט אף טוען כי גנץ לא היה כשיר להיות רמטכ"ל: "התפקיד הזה היה גדול עליו והתוצאה הייתה בהתאם. הוא מעיד על עצמו שמערכת הבחירות הם החודשים הקשים בחייו. זה הרי לא אפילו פסיק ממה שנדרש מהתפקיד שאליו הוא חותר"

לפיד: "בניגוד לגנץ, אני קצת פרא אדם"

יו"ר יש עתיד מסרב לחזור בו מ"סרטון החרדים" המציג את המגזר החרדי כסחטן: "הוויכוח שלי הוא עם הפוליטיקאים החרדים, ולא עם הציבור. 99% מאלה שנעלבו לא ראו את הסרטון". טוען כי כחול לבן יכולה להרכיב ממשלה עם הליכוד וללא נתניהו: "אם יהיה לנו מנדט אחד יותר מהליכוד אנחנו נרכיב את הממשלה. המרד בליכוד כבר התחיל, אנחנו יודעים את האמת"

ישראל ביתנו הגישה תלונה למשטרה: פרצו למערכת המחשבים שלנו

מנהל מטה הארגון של ישראל ביתנו הגיש למשטרת ירושלים תלונה על חשד לפריצה למערכת המחשב של המפלגה וגניבת קבצי נתונים מתוכה. בישראל ביתנו חושדים כי להתפטרותו של מנהל מטה בחירות של המפלגה בנתניה יש קשר לפריצה; המנהל המתפטר מכחיש בתוקף

אדלשטיין נגד ליברמן: "להכתיב לליכוד מי יעמוד בראשו? אבסורד"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מתח ביקורת חריפה על הניסיונות של מפלגות אחרות להכתיב לליכוד מי יעמוד בראשו וירכיב את הממשלה מטעמו: "דבר אבסורדי". על הסרטון האנטי-חרדי של יאיר לפיד: "שיח ביבים. אנה אנו באים עם כל הדיבור הזה?"

גנץ: "לפיד הוא שותף נאמן"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, העניק גיבוי מלא למספר 2 שלו, יאיר לפיד, ודחה את הדיווחים על קרע בצמרת המפלגה: "אנחנו מסגרת אחת מאוחדת". ביחס לחוק הגיוס הבהיר גנץ כי הוא תומך בהשלמת חקיקתו בהתאם לנוסח שהוצע על ידי מערכת הביטחון, וזאת בניגוד לעמדת המפלגות החרדיות

ריבלין מכחיש: "אף מפלגה לא תידרש להציג שני מועמדים לראשות הממשלה"

בעקבות הדיווח הבוקר ב'הארץ' כי נשיא המדינה נחוש להשיב את כבודו של מוסד הנשיאות, ולצורך כך ידרוש מכלל הסיעות הממליצות להציב בפניו שני מועמדים לראשות הממשלה למקרה שאחד מהם ייכשל, במשכן הנשיא מתנערים: "אין שום כוונה לשנות את הנוהל ואף מפלגה לא תתבקש להציג שני מועמדים"

"מונח של אנשי צבא": בשל מחאת מרצ, הושמטה "ההרתעה לעזה" מדף המסרים של המחנה הדמוקרטי

במרצ התעקשו, ובמחנה הדמוקרטי נכנעו: במרצ מחו על הוספת הקריאה "להחזיר את משוואת ההרתעה בעזה" בדף המסרים של הרשימה, ובמחנה הדמוקרטי הוחלט לגנוז את המסר. מקור במרצ הסביר כי במפלגה מאמינים כי יש להתמקד בהחזרת התקווה לעזתים, וכי הרתעה היא מושג "מעולם המונחים של אנשי צבא".

האם כחול לבן תתפרק לאחר הבחירות?

גורמים בכחול לבן סבורים כי לאחר הבחירות יפרקו בני גנץ ויאיר לפיד את השותפות ביניהם. הערכות אלו נשענות על הקמפיין העצמאי שמנהל לפיד, שמשקף את רצונו להמשיך בקו האנטי-חרדי המאפיין את "יש עתיד". גנץ מצדו יהיה מעוניין להיכנס לממשלה עם הליכוד, שתכלול גם את המפלגות החרדיות

ליצמן: נלך עם נתניהו עד הסוף, לא נתמוך בגנץ

יו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, תקף את יאיר לפיד על הסרטון שפרסם: "זה סרטון אנטישמי לכל דבר. הוא עושה בדיוק מה שעשו ליהודים לפני המלחמה". הוא הבהיר כי מפלגתו תתמוך בראש הממשלה בנימין נתניהו, ולא תיכנס לממשלה בראשות גנץ בה יהיה לפיד חבר

ש"ס עתרה לוועדת הבחירות המרכזית נגד הסרטון של לפיד: "מסר גזעני"

בתגובה לסרטון שפרסם יאיר לפיד, בו נטען כי הנציגים החרדים בכנסת "מבקשים לעצמם את כל הכסף שיש לישראל", הגישה ש"ס עתירה לוועדת הבחירות בבקשה להוציא צו מניעה נגד הסרטון: "יש בו פוטנציאל ממשי להסתה ולפגיעה ברגשות הציבור החרדי". יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, הורה ללפיד ולכחול לבן להשיב לעתירה עד יום רביעי

תיעוד: לפיד השמיץ והחרדים לא נשארו חייבים

בעקבות "סרטון החרדים" של מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, בו הוצגו החרדים כסחטנים - ביהדות התורה לא נותרו חייבים ופרסמו היום סרטון תגובה בו מוצגת קבוצת וואטסאפ פיקטיבית בשם "כחול לבן - בלי הדלפות". לפיד מעביר בקבוצה "בטעות" את המסר שצריך לשנוא את החרדים וחבריו להנהגה נוטשים את הקבוצה בזה אחר זה

גפני משיב אש: "גנץ צריך להעיף את לפיד"

יו"ר דגל התורה תוקף הערב בדברים קשים את מספר 2 בכחול לבן לאחר הסרטון השנוי-במחלוקת שמאשים את החרדים בסחיטת כספים מקופת המדינה: "מה הוא רוצה מהילדים שלנו, מהילדים החרדים, מהנשים החרדיות, מהמשפחות של החרדים. מה הם עשו לו רע שהוא כל כך שונא אותם?"

נתניהו מגנה, לפיד לא חוזר בו: "הבדיחה לא על חשבונם, היא על חשבוננו"

סרטון החרדים של לפיד ממשיך להכות גלים, וראש הממשלה עולה למתקפה: "ההסתה של המועמד לראשות הממשלה יאיר לפיד, המנוסחת בנימה אנטישמית, מוכיחה פעם נוספת מדוע אסור לתת ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה". לפיד לא נשאר חייב והתעקש שלא לחזור בו: "הבדיחה היא על המיליארדים שהעברת לעסקנים החרדים, מה שאומר שהיא בכלל לא הייתה על חשבונם, היא הייתה על חשבוננו"

"ליברמן דיקטטור, צפון קוריאה בריבוע"

ח"כ ביטן משיב להאשמות הקשות של ליברמן והסביר את יוזמת "הצהרת הנאמנות" לראש הממשלה נתניהו: "ברגע שמפיצים דברי שקר שכל מטרתם זה קמפיין, חייבים ליישר שורות. חייבים להראות לבוחר הפוטנציאלי שבעצם מה שאתה עושה, אתה בוחר נתניהו ומקבל נתניהו". בכיר הליכוד לשעבר, דן מרידור, מגנה את המהלך: "זה לא הליכוד שהכרתי. אני לא רואה בעיני רוחי את מנחם בגין או את יצחק שמיר, ואפילו את אריק שרון, מחתים חברים על הצהרה מסוג זה"

גנץ מצטרף לביקורת על לפיד: "חורבן בית המקדש נבע משנאת חינם"

לאחר שמספר 3 ברשימה תקף בחריפות את הסרטון שקושר בין חרדים לכסף שהעלה לפיד ברשתות החברתיות, יו"ר כחול לבן מסתייג מלפיד: "עוצמתה של החברה בישראל טמונה באחדותה על כל חלקיה - חילונים כדתיים". ביהדות התורה לא נשארו חייבים ופרסמו סרטון תגובה: "אפשר להיכנס בחרדים, הם לא אתיופים"‎

ליברמן: הצהרת הנאמנות של חברי הליכוד לנתניהו – "נוסח צפון קוריאה"

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, יצא נגד הצהרת התמיכה בנתניהו עליה חתמו מועמדי הליכוד לכנסת ואמר כי היא משקפת "חוסר אמון מוחלט של נתניהו בחבריו למפלגה". חבר הכנסת דוד ביטן הגיב: "ליברמן המציא את צפון קוריאה, אצלו במפלגה זו דיקטטורה מוחלטת"

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>