חדשות בעולם

דיווח: חסן נסראללה הובהל לבית חולים במצב קשה

עיתונאי הידוע כמבקר תקיף של החיזבאללה טען כי מזכ"ל הארגון הובהל לבית חולים במצב קשה. לדיווח זה אין אימות ממקורות אחרים

| ו' שבט התשע"ט |
תמונתו של נסראללה באזור בעלבכ שבבקעת הלבנון (קרדיט: שאטרסטוק)
אא

העיתונאי הלבנוני ג'רי מאהר, הידוע כמבקר תקיף של החיזבאללה ואיראן, טען אתמול (שישי) כי מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה הובהל לבית חולים במצב קשה.

מאהר, הפועל מדנמרק, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "מקור מודיעיני מאשר ידיעות חשובות על כך שאישיות חשובה בחיזבאללה הועברה במצב קשה לאחר מבתי החולים בביירות בירת לבנון. ידיעות מצביעות על כך שמדובר במזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה".

 

בארגון החיזבאללה לא הגיבו לידיעה

לדיווח זה אין אימות ממקורות אחרים, ובשלב זה לא ניתן לאשר אותו. בארגון החיזבאללה לא הגיבו לידיעה. לפני כשנתיים נפוצו שמועות ברשת כי נסראללה נמצא במצב אנוש. גם במקרה זה, המקור לידיעות היה מאהר, שמספר ימים קודם לכן טען כי נסראללה חולה בסרטן, וכי הוא מטופל בבית חולים באיראן על ידי רופאים מרוסיה וצפון קוריאה. מאהר אף הוסיף, כי נסראללה נמצא במצב סופני.

שנה קודם לכן, במאי 2015, טענו מקורות בלבנון כי מזכ"ל החיזבאללה לקה בשבץ ואושפז בבית חולים ברובע הדאחיה בביירות. בהמשך אף נטען כי הוא מת, אך מקורות בחיזבאללה הכחישו זאת ואמרו כי מדובר בחלק מהמלחמה הפסיכולוגית שמנהלים המורדים הסורים נגד הארגון. נסראללה הופיע כעבור מספר ימים בראיון טלוויזיוני והזים את השמועות.

יצוין, כי בשבועות האחרונים נסראללה מפגין שתיקה ציבורית מוחלטת, שלא כהרגלו. נאומו האחרון היה ב- 10 בנובמבר, ומאז הוא לא הופיע בתקשורת. הוא אף לא הגיב על מבצע "מגן צפוני" לחשיפת מנהרות החיזבאללה, בו פתח צה"ל בתחילת החודש שעבר.

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.4 (80 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים