גרפולוגיה

גרפולוגיה בהידברות: כל מה שרציתם לדעת על הקשר שבין אישיות לכתב היד. כל המאמרים והכתבות לקריאה מחכימה באתר

גרפולוגיה – האם היא מספיק אמינה? כל מה שרציתם לדעת על גרפולוגיה

מדור זה כולל את כל מה שרציתם לדעת על גרפולוגיה: ראיונות עם גרפולוגים, טורים וטיפים מגרפולוגיים, וגם: האם הגרפולוגיה מבוססת על מקורות אמינים?

אבחון אבחון גרפולוגי אישי ומקצועי מעניק עזרה במתן פתרונות במצבי התלבטות ופרשת דרכים, תוך הבנת קונפליקטים מעכבים. מזיהוי קשיים במערכות יחסים עד התאמה מקצועית ובחירת תחום הלימודים, כולל בחירת בן זוג לחיים. אבחון גרפולוגי מבוסס על כתב יד ועל מבחנים השלכתיים משלימים, ציורים ומבחן הצבעים.

מעניין לדעת שלגרפולוגיה גם ביסוס אצל גדולי ישראל. "ר' שניאור זלמן מלאדי זצ"ל בספרו בעל התניא כותב כי למעשה הנפש היא המתבטאת בכתב היד, ואילו היד הכותבת אינה אלא כלי שרת בלבד לנפש, המביאה את עצמה בכתב היד. כמו כן, תלמידיו של ר' ישראל סלנטר זצ"ל מספרים שר' ישראל היה כותב פתקים, מתבונן בכתב ידו ולאחר מכן קורע אותם. לשאלת תלמידיו השיב כי הוא מתבונן בכתב ידו על מנת לבדוק את השתנותם של הכוחות הנפשיים הנמצאים אצלו בתת ההכרה, בלא מודע".

 

מדע הגרפולוגיה שיש בידינו הוא לא קסם ולא מיסטיקה

צריך להבין שמדע הגרפולוגיה שיש בידינו הוא לא קסם ולא מיסטיקה, כפי שלא  מעט אנשים חושבים בטעות. קיימים כיום בשוק לא מעט שרלטנים שמתיימרים לנבא עתידות כביכול דרך הגרפולוגיה, או כאלה שמציעים את שירותיהם בצורה לא מקצועית, ללא הכשרה מספקת, ויוצרים תדמית שגויה לתחום הרציני והמורכב הזה שנקרא גרפולוגיה.הדף שעליו אנו כותבים מסמל את מרחב החיים והזמן, וממילא אפשר ללמוד מהדרך שבה האדם מתנהל על גבי הנייר כיצד הוא מתנהל בחייו ועם זמנו. כך למשל, ניצול יעיל ומאוזן של שטח הדף, יעיד על ניצול יעיל של זמן ומשאבים, או אם ניקח דוגמה אחרת - כתב שכתוב בצפיפות רבה על כל שטח הדף מבלי להשאיר כמעט שטחים לבנים עשוי להעיד על מידת הקמצנות, וכן הלאה.

עם זאת, יש לקחת בחשבון ששינויים מתרחשים בכתב גם כתוצאה ממצבי רוח, עייפות, רעב או חלילה מחלה. לכן חשוב להגיע לאבחון גרפולוגי עם מספר כתבי יד מתקופות שונות וממצבים שונים כדי שיהיה ניתן לראות תמונה מלאה יותר על האדם. להרחבה בנושא הגרפולוגיה והאמינות, לחצו כאן.

משברים שחווים בני נוער אינם תמיד גלויים לסובבים אותם, והם עלולים לגרום לנזק רב לנפש הנער או הנערה. איך מזהים בכתב היד עדויות למצוקה רגשית של בני נוער? להרחבה בנושא, לחצו כאן.

עוד על שימושי הגרפולוגיה, לחצו כאן.

מה הקשר בין המקצוע שלכם למראה החתימה שלכם? ואלו דברים נוספים ניתן ללמוד מהחתימה? לתשובות, לחצו כאן.

מה בין כותבי יד ימין לשמאל? ממה נובע ההבדל בין כתב היד של ימניים לזה של שמאליים, ומדוע צריך הגרפולוג להתייחס ליד שכותבת? לתשובות מרתקות, לחצו כאן.

מה משפיע על הסיפוק שלכם מהעבודה? ולאיזה כיוון יכולה להתפתח אישה העוסקת בהוראה מתקנת, אשר מרגישה חוסר סיפוק בעבודתה? לקשר בין סיפוק בעבודה לגרפולוגיה, לחצו כאן.

מהי המשמעות של "כתב חרטומים" לא ברור? והאם ניתן לאבחן את הכתב גם אם אין אפשרות להבין את המילים הכתובות? להרחבה בנושא, לחצו כאן.

כל אחד מאיתנו היה רוצה להבין קצת יותר את עצמו ואת הילדים שלו. איך עושים את זה באמצעות אבחון ציורים? מאיזה גיל אפשר להתחיל לאבחן בשיטה זו, והאם ילדים שיודעים לצייר יפה יותר - יימצאו כילדים עם פחות בעיות באבחון? לתשובותיו של הגרפולוג גלעד שמעא, לחצו כאן. 

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים

מה באמת אפשר לגלות באבחון ציורי ילדים? גלעד שמאע בראיון ייחודי על ספרו המרתק

כל אחד מאיתנו היה רוצה להבין קצת יותר את עצמו ואת הילדים שלו. איך עושים את זה באמצעות אבחון ציורים? מאיזה גיל אפשר להתחיל לאבחן בשיטה זו, והאם ילדים שיודעים לצייר יפה יותר - יימצאו כילדים עם פחות בעיות באבחון? על שאלות אלו ועוד עונה הגרפולוג, המאמן ומאבחן גלעד שמאע, שאף כתב את הספר 'המדריך השלם לאבחון ציורים'

הטור הגרפולוגי של תמר פינקלשטיין: "מי המיט עלינו את כל הסבל הזה? אלוקים הוא אשר עשה אותנו כך"

הגרפולוגית תמר פינקלשטיין מנתחת את כתב ידה של אנה פרנק, הילדה שיומנה מרגש כבר עשורים רבים אנשים בכל העולם. על האומץ, ההתמודדות והאמונה של נערה צעירה בשואה

הטור הגרפולוגי של תמר פינקלשטיין: העץ שלך יסביר לך למה לא התקבלת לעבודה

לקראת ט"ו בשבט, ראש השנה לאילנות, מציגה תמר פינקלשטיין את הנקודות העיקריות באבחון ציורי עצים. איך לומדים על תכונות אישיות דרך ציורי עצים? אלו פרטים יש לבדוק בציור על מנת לאבחן? ולאיזו עבודה אתם מתאימים?

   1 2 3 > >>