שוב: תקיפה אנטישמית ברחובות דיסלדורף, גרמניה

תקריות אנטישמיות מתרחשות שוב ושוב בחודשים האחרונים בגרמניה. האחרונה שבהן: יהודי חובש כיפה שהותקף על ידי מוסלמים בדיסלדורף

האנטישמיות באירופה מרימה ראש, שוב: לפני כשבועיים הותקף יהודי חובש כיפה בעיר דיסלדורף שבגרמניה. התוקפים: כנופייה של מהגרים מוסלמים שהגיעו לעיר מצפון אפריקה.

כל התוקפים היו צעירים – בני 18-23, והם תקפו יחד את היהודי ופצעו אותו.

עמנואל נחשון, דובר משרד החוץ הישראלי, הגיב בחשבון הטוויטר שלו על התקיפה ואמר כי מדובר בדפוס התנהגות של מהגרים מוסלמים נגד חברי הקהילה היהודית, וזאת אך ורק משום שהם יהודים.

מנכ"ל הקהילה היהודית בדיסלדורף אמר כי מצבם הביטחוני של יהודי גרמניה הוא קטסטרופלי.

זהו אינו האירוע היחיד של תקיפת יהודים בגרמניה בחודשים האחרונים. לפני מספר שבועות תקף גרמני ממוצא פלסטיני מרצה יהודי לפילוסופיה. כאשר המשטרה התקרבה – הפלסטיני ברח, והשוטרים, שחשבו בטעות כי היהודי הוא התוקף – הכו אותו.

עוד לאחרונה: יהודי כבן 25, ממוצא סורי, התקף בברלין. על פי דיווחו, הוא נכנס לוויכוח עם מספר אנשים, וכאשר אלו זיהו את מגן הדוד על השרשרת שענד – החלו להכות אותו ולקרוא קריאות אנטישמיות לעברו.

הרב מנחם מנדל גורביץ, שליח חב"ד בעיר אופנבך שבגרמניה, הותקף גם הוא לאחרונה על ידי נערים ממוצא אפריקני. הם קראו לעברו "יהודי", הוסיפו מילות גנאי שונות וקראו "שחררו את פלסטין".

בחודשים האחרונים היו מספר תקיפות נגד יהודים בגרמניה. סוזנה פלדמן, נערה יהודיה, נרצחה לפני כמה שבועות על ידי מהגר גרמני. אדם חובש כיפה הוכה ברחובות ברלין לפני מספר חודשים. לפני כחודש דרשו מספר מוסלמים מצעיר יהודי ששהה בברלין לכבות שיר ישראלי שהושמע בטלפון הסלולארי שלו, וכשסרב – תקפו אותו בבקבוק זכוכית. עוד דווח על תלמיד יהודי באחד מבתי הספר שבברלין, שבמשך חודשים סבל מהתעללות, ללא התייחסות מצד ההנהלה. התלמידים המתעללים נהגו לקרוא לעברו קריאות אנטישמיות, לומר לו כי עליו לחשוב על משפחתו שנשרפה בשואה, ועוד.

שבויות – המחלקה למניעת התבוללות, לפניות ודיווחים: טל' 073-2221333 או 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות