במקומות תעסוקה שיש יהודיות וערבים, היהודיה סובלת

במקום לרדת לשורש הבעיה ולהכתיב מדיניות ברורה לעובדים הערביים בני המיעוטים, כי אין ולא תתאפשר העסקת עובד שיטריד או יפתח קשרים עם אחת מהבנות היהודיות המועסקות, ההנהלה בוחרת לפתור את הבעיה בשיטה אחרת

לאחרונה ערוצי התקשורת עסקו באחת מרשתות השיווק בדבר החלטות בגין העסקת עובדים ערביים ויהודיות, ועל האפשרות לפיטורי עובדת יהודייה שתימצא בקשר עם עובד ערבי ממקום העבודה. אנחנו רוצים להוסיף, וקצת יותר להבהיר משהו מהותי בנוגע למקומות עבודה רבים ברחבי הארץ.

מדובר על מלכוד קשה בו נמצאות הקופאיות/העובדות היהודיות, ואיש לא שם לב לכך. אין מי שבאמת מסקר את ההודעה שפורסמה באחת הרשתות ממש לאחרונה, כי "כל עובדת יהודיה שתימצא בקשר עם עובד בן מיעוטים ממקום העבודה – תופסק עבודתה". אף אחד לא תהה לרגע על גודל האבסורד, מדוע דווקא את הקופאית/העובדת היהודייה צריך לפטר במצב כזה ולא את בן המיעוטים?

ההודעה הזו הזכירה לנו את נושא ההטרדות שסופגות העובדות היהודיות ברשתות השונות מבני המיעוטים העובדים במקום. הצטברו בידינו תלונות רבות, שבינתיים לא זכו למענה מטעם חלק מהרשתות. כעת, כפי שאתם מבינים, על פי ההודעה הנ"ל, נחתה מכה נוספת עליהן… סכנת פיטורין.

ככל שהזמן חולף, מצטברות בידינו עדויות חוזרות ונשנות של עובדות יהודיות מכלל מקומות העבודה בהן מועסקים בני מיעוטים, המוצאות את עצמן במלכוד חסר מוצא בעבודתן. בני מיעוטים ממלאים את מקומות העבודה בכל סוגי התפקידים, ובעיקר בקרב ההנהלה, אבל דווקא בתפקידי הקופה מועסקות יהודיות.

כך מוצאות את עצמן בנות ונשים תמימות שעובדות במקומות עבודה מסוג זה, כשהן לכודות בתוך קורי עכביש של בני מיעוטים חנפנים. אלה מנסים בכל הדרכים האפשריות לצוד אותן ברשת, ומפעילים את כל שיטות הפיתויים השקריים, בהתאמה מיוחדת לכל אחת ואחת. וברגע בלתי צפוי, כשהגבולות מתערערים, התמימות נופלות שוב ושוב…

לנו זה עולה במחיר יקר ביותר, במחיר של אחיותינו היקרות, שסובלות לאחר מכן מהשחתה פנימית, סבל רב ודרדור נפשי ופיזי קשה, מכל היבט ובחינה.

במקום לרדת לשורש הבעיה ולהכתיב מדיניות ברורה לעובדים הערביים בני המיעוטים, כי אין ולא תתאפשר העסקת עובד שיטריד או יפתח קשרים עם אחת מהבנות היהודיות המועסקות, ההנהלה בוחרת לפתור את הבעיה בשיטה אחרת.

"ברגע שגילו שאני יוצאת עם ערבי", סיפרה עובדת אחת ברשת, "הם החליטו שמבחינתם זה לא מתאים. עשו הכול כדי שאני ארגיש לא שייכת, שאני ארגיש לא מתאימה. זרקו הערות פוגעניות כמו 'למה את עושה את זה לעצמך', 'תשקמי את עצמך'".

העובדת סיפרה כי נתקלה במקרים נוספים כאלה. "בחורה שעבדה בסניף אחר – התנכלו אליה בצורה מאוד בוטה. כשהיא נכנסה לחנות בסניף בו עבדה, סגני המנהל הפנו לה את הגב, והיחס אליה היה משפיל. בשלב מסוים היא פשוט התפטרה כי לא יכלה יותר".

נאווה (שם בדוי), אמא לילדים ונעימת סבר, הסכימה לשוחח עמנו על תקופת העבודה ברשת. "כיום", לדבריה, "גם אם יציעו לי מליון דולר, אני לא חוזרת למקום הזה".

וכך, מסתבר שנאווה בעצמה, אשר כאמור היא אמא לילדים, נקלעה לסיטואציה מסוג זה, כאשר נוצר קשר בינה לבין אחד העובדים הערביים, והיא נפלה קרבן למניפולציות רגשיות קשות.

היא אומרת במפורש, "המנהלים הבכירים מעלימים עין ממה שקורה, ומשאירים את השטח למנהלי העבודה, שברובם הם ערבים".

קשה לה גם היום, לחזור לאותה תקופה שאיימה למוטט את החיים שלה ואת מסגרת הנישואין. המצב האיום הזה גרם לה נזקים נפשיים קשים. אבל היא לא יכולה להשאיר את הדברים בלבה, והחליטה לשתף אותנו עם הנתונים המטרידים.

"הקשר איתם כל כך איום, את נשלטת ומתומרנת מכל הצדדים", היא מספרת, "את מאבדת את החיים ולא יכולה לצאת מהבוץ, כי כל התנאים עומדים לצד העובד הערבי במצבים כאלה".

"כמה שניסיתי להסביר להם, שאני אמא לילדים ואני חייבת התחשבות בתנאי המשמרות, לא היה עם מי לדבר. לעומת זאת, עובדות ערביות המשיכו לקבל את התנאים המועדפים מול עיניי"…

בניסיון לשפר את התנאים שלהם, הבנות היהודיות שוב ושוב נופלות לקשרים הללו כדי לזכות בהטבות הללו, אבל אז, המצב רק מחמיר.

המסגרת הזוגית של נאווה הגיעה לבסוף למשבר, היא עמדה לקראת גירושין, כשהיא התפכחה. היא יצרה קשר עם מחלקת "שבויות" למניעת התבוללות הפועלת במסגרת ארגון הידברות, והחלה בתהליך התנתקות מהמקום ומהקשר האפל.

השלב הבא היה שהיא החליטה שהיא עוזבת, אבל אז, היא גילתה צד נוסף של המדיניות המתנכלת. המנהלת הערבייה, ניסתה להוסיף לחץ על הלחצים שלה, לא הסכימו לפטר אותה, כדי שלא תוכל לחתום אבטלה(!)

כל אלה, היו בשבילה איתותים חוזרים שהוכיחו לה כי הדרך החדשה, לעזוב את המקום הזה, היא הדרך הנכונה.

היום היא אומרת, "אני שמחה על הרגע הזה שעזבתי את המקום הזה, אני לא עושה יותר את הטעות הזאת".

לסיום, היא מוסיפה כי משמיים היא קיבלה זמן קצר לאחר מכן הצעת עבודה שהתאימה בדיוק למידותיה. הדבר היווה בעיניה אות משמיים כי הצעד שלה היה הצעד הנכון והמתבקש ביותר. "הגיע הזמן שהבנות יידעו מה טיב העבודה ואיך זה נראה מבפנים"…

שבויות – המחלקה למניעת התבוללות, לפניות ודיווחים: טל' 073-2221333 או 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il

1 Comment

  1. עמרם אלגרבלי הגיב:

    כל מי שמעסיק ערבים במקום עבודה כלשהו יידע שגם כלכלית זה לא משתלם לו . אני עובד הם ערבים והם גנבים , אוכלים מכל הבא ליד בלי לשלם לתוך הבטן שלהם שהיא בטן ללא תחתית , בהפסקות סיגריה כל הזמן ועל העובדים היהודים הם עושים להם את הגיהנום בשביל שהם יעזבו את העבודה והם יביאו את החברים שיחליפו את היהודי . בנות ישראל היקרות אל תתפתו לערבים , הם עם לשון חלקה ותוכו מחשבות עוול ומרמה . יש לי ערבי אחד בעבודה שיש לו אפילו קעקוע בעברית על היד ואם זה לא בשביל לפתות יהודיות אז מה זה כן ? אתם יודעים למה הירקות והפירות בארץ כל כך יקרים כי 95% מהעובדים בחברת "ביכורי השדה" הם ערבים . מכיוון שהם בהפסקות סיגריה כל הזמן הם נמצאים בעבודה (לא שהם לא יושנים בזמן העבודה) כל יום חול 15-16 שעות ובעל העסק צריך לשלם להם את השעות הנוספות שכר כפול ומשולש שהוא מגלגל אותו ללקוחות הסופיים . מתי נפקח את עינינו ? הם הרסו את שוק הדיור שהם כמעט פועלי הבניין היחידים , הרסו את שוק הבשר שהם גונבים בקר וצאן מהיהודים בשם הדת שלהם , הרסו את התחבורה הציבורית בישראל , הרסו את מערכת בריאות שרוב הרוקחים , רופאים ואחים הם מהמגזר . אין בדבריי להצביע על כולם אך האמת היא שגם ערבי שמתנהג לכאורה כשורה בטוח יש לו אינטרס . לא קיים ערבי שהוא לא גנב . מקווה שבקרוב ממש יתקיים בנו "הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב " .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות