הצילו! אני יהודיה צעקה ברעלה

קהילה יהודית דרום אמריקאית הייתה הרקע לדרמה, במסגרתה הוברחה אישה יהודייה שנישאה למוסלמי אל ארץ ישראל

לפני שלשה שבועות פרצה לבית הכנסת המקומי בקהילה יהודית באחת ממדינות דרום אמריקה. בבית הכנסת הדרום אמריקאי נדהמו מהמראה שנגלה לעיניהם: אישה בלבוש מוסלמי, עוטה ג'לביה ופניה מכוסות ברעלה. היא נעמדה בפני אנשי הקהילה, שהיו שקועים בלימוד הדף היומי, ופרצה בבכי. "אני יהודייה! הצילו אותי – אני בסכנה".

האישה הנסערת סיפרה ליהודי הקהילה כי היא נשואה זה 10 שנים למוסלמי, תושב דרום אמריקה, וכי היא התאסלמה ויש לה שלושה ילדים. אחרי מאבק קשה הצליחה להתגרש מבעלה, אבל עדיין חיה בקהילה המוסלמית. בשבועות האחרונים, היא סיפרה, התחילו מוסלמים מקומיים להפיץ שמועות, לפיהן היא סוכנת המוסד הישראלי, ובעקבות השמועות היא החלה סובלת מהתנכלויות ומהצקות.

קצין הביטחון של הקהילה היהודית תשאל את אישה על סיפורה ולאחר שקיבל תשובות שהניחו את דעתו, עדכן את רב הקהילה, והוא יצר קשר עם מוקד "יד לאחים" בישראל. אנשי מחלקת ההצלה של הארגון בדקו את סיפורה של האישה, וכשמצאו כי הוא אמין, יצא לדרך מבצע ההצלה. האישה ושלושת ילדיה הוסעו לנמל התעופה והוטסו לישראל, וכעת הם מתאכסנים בדירת מסתור.

אם המשפחה, שחזרה אל חיק עמה, החלה להתקרב ליהדות, בעוד 'יד לאחים' יוצרים קשר עם משפחת המקור שלה, שניתקה איתה קשר בעקבות נישואיה למוסלמי. בני המשפחה, כמובן, התרגשו מאד לשמוע על התפנית לטובה בחייה של ביתם, והם צפויים לחדש איתה את הקשר בקרוב.

 

שבויות – המחלקה למניעת התבוללות, לפניות ודיווחים: טל' 073-2221333 או 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות